Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kéne rosszul éreznem...

Nekem kéne rosszul éreznem magam? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

-A szüleim 2 éves koromban elváltak.

-Azóta anyukámmal élünk hárman ( a tesómmal/18 együtt)

-Pénzünk nem volt soha nagyobb lakásra.

-Nekem meg a testvéremnek saját szobánk van,anyukánknak viszont a nappaliban van kialakítva az o szobája.

Mi oda bemegyünk,de van hogy úgy érzi zavarjuk és nem tiszteljük az privát helyét.Jó ezzel egyet értek.

-Viszont mikor anyám volt fiatal neki a szülei együtt voltak,és volt neki is saját szobája,a szülei meg támogatták.

-Mi apánktól szinte semmit nem kapunk,soha nem is akart támogatni.

-Folyton azon veszekedünk hárman hogy mi ketten a tesómmal nem vagyunk megelégedve azzal amink van,nem tartjuk tiszteletben hogy anyánknak nincs saját szobája,bejárunk és zavarjuk.(állítása szerint)

-Nekem kéne rosszul éreznem magam emiatt?


-Valahogy belül úgy érzem hogy igazságtalanság ami velem történt.A szüleim nincsenek együtt,apámat nem is látogatom már,nem akar támogatni,anyukám szerint meg elégedetlen vagyok.

-Eljárni nem szoktam sehová,ez évben is meg tudom számolni hányszor mentem el barátokkal,akkor is minimálisan költöttem.

-Pénzünk épp elég ételre,és úgy érzem egy társ nélkül anyukámnak,sosem fogunk kiszabadulni ebből a helyzetből.

Jól gondolom?Másnál is van ilyen?

Én mint fiatal normális hogy vágyok egy két dologra,és nem tudok azzal megelégedni amim van?

Itt nem telefonra vagy márkás dolgokra gondolok,hanem egykét ruhadarabra,vagy csak arra hogy elmehessek inni barátokkal egyszer kétszer,vagy akár moziba.

16/L



2012. aug. 27. 23:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ábrándozol de meg kell értened ha nem telik többre. Idén nem próbáltál legalább egy kis nyári munkát?

Nekem sem volt soha külön szobám, és most sincs.

25L

2012. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy a napalit magára vállalta csak azért hogy nektek legyen saját kuckótok és minimális magánéletetek elég nagy áldozatot vállalt. Méltányolnotok kéne jobban mint eddig.

Semmi esélye magánéletre ha nem müködtök vele együtt és most ezért harcol. Elfogadott mindent, a sok munkát, a pénztelenséget, hogy az apa nem segit semmiben, néha jutalomként csak némi magánéletre vágyik.

Erre pedig semmi sansza ha nem dolgoztok a keze alá. Nem mer felvinni egy pasit, állandóan azon törpöl hogy ti a legrosszabb pillanatban léptek be. Vagy hogy a pasi menekül el ha meglátja a helyzetet.


Ha ennek a megoldásában a partnerei lesztek meggyözödésem, hogy gördülékenyebben oldódnak meg a ti vágyaitok is. Ettől még több pénz nem lesz, de biztos hogy többször bólint majd rá olyan dologra amire most nem vagy csak nagyon nehezen.

2012. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Már bocs de kb azt mondod anyád menjen kur'ának hogy neked jobb életed legyen kicsit gondolkoz te is kereshetnél valami melót hogy legyen pénzed ruhára meg sminkre, ne várd a sültt galambot.
2012. aug. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a nappali sohasem volt egy családtag privát szférája, akkor sem, ha valaki ott aludt. Legfeljebb addig nem mentünk be, amíg éppen aludt.
2012. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem is hallottam, hogy a szülőnek nincs saját szobája, csakhogy a gyerekeknek külön-külön legyen. Minden esetben azt láttam, hogy a gyerekeknek közös szobája van, ha kicsi a lakás.

Én is úgy nőttem fel, hogy közös szobánk volt a nővéremmel, amikor ő kirepült, és csak az enyém lett a szoba, akkor 16 éves voltam.

Nem mondom hogy rosszul kéne érezned magad, de elgondolkodhatnál azon, hogy mindenkinek szüksége van privát szférára, így anyukádnak is.

Igazán értékelhetnéd, hogy gyakorlatilag a nappaliban éli az èletét, csakhogy nektek jó legyen. Nem halnátok bele ha nem járkálnátok oda...

Szerintem tekintsd úgy, mintha az kifejezetten az ő szobája lenne, nem nappali.

Azt mondta, zavarjátok, tehát ő nem érzi jól magát, ha bejárkáltok. Mivel ő megtett mindent hogy ti jól érezzétek magatokat a külön szobátokban, így ti is megtehetnétek neki ezt a szívességet.

(Komolyan mondom, el nem tudom képzwlni hogy rajta kí

2012. aug. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az utolsó 2 mondat: komolyan mondom, el nem tudom képzelni hogy rajta kívül van még olyan szülő, aki így osztotta volna fel a lakást. Máshol egybe szokás rakni a gyerekeket.
2012. aug. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igazat adok nektek abban hogy anyám áldozatot hozott azért hogy nekünk jó legyen.Ámbár nekünk sem volt mindig így.2 éve költöztünk ide, előtte egy kisebb lakásban éltünk közös szobában a testvéremmel.Most meg ugye a hitel is a nyakunkba szakadt mert megvettük ezt a nagyobb lakást.


Dolgozni én voltam ezen a nyáron de mivel nem találtam normális diákmunkát nem sikerült sok pénzt összeszedni.A szomszéd néninek vigyáztam a lakására,macskájára míg nem volt itt,pár ezer forintot kaptam érte de az el is szállt nyár közepén..


Anyukámnak segítünk mindenben amit tudunk,de szinte megoldhatatlan lenne ez a közös szoba dolog.Az egyik szoba a falak miatt, úgy hogy kettőnknek jó legyen.


Most meg el kell fogadnom ami van és ennyi..

majd év közben hátha akad valami munka.



Végül is számítottam arra hogy itt majd kioktatnak,viszont azért szerintem mindenki elismerheti hogy nem vágyom így sokra, egyszerűen nehezen fogadom el ezt a helyzetet,sajnálom anyukámat,és érdekelt hogy mások szerint mi a megoldás..

köszönöm hogy válaszoltatok.

2012. aug. 28. 01:07
 8/17 A kérdező kommentje:
*Az egyik szoba kicsi a másik a falak miatt nem jó, úgy hogy kettőnknek jó legyen.
2012. aug. 28. 01:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kioktatás ez, hanem a megoldás egy élhetőbb életért.

Nem kivánsz sokat, nem erről van szó, de hogy megértsd anyukádat cserélj vele szobát egy hétre és más fényben látod majd a dolgokat.

Biztos vagyok benne hogy őt jobban bántja az hogy te nem mehetsz bulizni mint téged.

De nem menekült alkoholizmusba, fizeti a számlákat, van áram a lakásban, van melegviz, van akiknél ez sincs.

Örülj annak ami van, ezt tudod csinálni. Szegénynek lenni rohadt dolog.

2012. aug. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát a kioktatás nem is a te válaszodra vonatkozott.

Jól megfogalmaztad hogy milyen is a mi helyzetünk,és én tudom hogy azon kívül hogy segítek amiben tudok otthon nem nagyon tehetek mást.Esetleg a szoba cserét felajánlhatom vagy ilyesmi.

2012. aug. 28. 01:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!