Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy hosszú kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy hosszú kapcsolatot fejeztetek be, mert már rosszul éreztétek magatokat benne, megkönnyebbültetek, vagy mégis nehéz volt?

Figyelt kérdés
Jobb lett utána, vagy azért sok évet (10) mégsem lehet olyan könnyen elfelejteni? Mik a tapasztalataitok?
2010. febr. 28. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én mindkettőt éreztem. igaz, az enyém nem tartott ennyi ideig, de komoly erőfeszítésembe került, hogy a szakítás után összeszedjem magam.

ilyenkor szerintem nem egyszerűen arról van szó, hogy az ember kevésbé, vagy szinte soha nem látja többé a másikat, hanem hogy ennyi idő alatt mégiscsak az élete része lett, sok közös élmény van, tehát egymáshoz nőhettetek. ha megválsz tőle, akkor az életed, személyiséged, érzéseid egy részét is elveszted, és ha a konkrét személyt nem is nézzük, ennyi dolgot feldolgozni egyszerre nagyon nehéz.

2010. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hát az elején nagyon nehéz volt elfelejteni a sok szép emléket (de azért emlékeztetsd magad a rossz dolgokra is) de utána abszolút megkönnyebbültem és sokkal kiegyensúlyozottabb lettem
2010. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Nekem volt egy 5 eves. Kimondottan megkonnyebbultem. Utana egy 14 eves! Ez mar nehezebben ment. En is pont azt csinalom, hogy amikor kezdem sajnalni az egeszet, akkor eszembejuttatom a csunya emlekeket is. Ugy jobb. Ha megint osszejonnenk (-tek) ugyan azok a gondok lennenek tovabbra is. Es elvegre egyszer mar ide jutottunk, maskor is hasonlo lenne.
2010. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
7 éves kapcsolatot fejeztem be.(már 2éve) nagyon nem illettünk egymáshoz csak a megszokás miatt voltunk együtt az utolsó években. a szakítás pillanata nehéz volt, de utána mintha újjászülettem volna. végre magam lehettem. azóta megtaláltam az igazit is és nagyon örülök, hogy anno volt merszem lépni.
2010. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen nehéz befejezni egy kapcsolatot, ha bármilyen érzéseid vannak még (negatív is lehet). De eltelik egy kis idő, és sokkal jobb lesz.
2010. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 éves kapcsolatot nyilván nem lehet elfelejteni, de az, hogy megkönnyebbülsz-e a lezárással vagy nehezen éled meg, az attól függ, hogy a szakításkor szerelmes vagy-e még a párodba, szereted-e még. Ha már nem ragaszkodsz hozzá, akkor megkönnyebbülsz, de ha még vannak érzéseid, akkor nyilván nehéz még egy ideig. Én 10 évig éltem házasságban, de ebből kb. 5 év már nem volt jó, csak szenvedtem, de mindig valamilyen okok végett halasztani kellett a szétválást (apósom beteg lett, kutyánk beteg lett), úgyhogy amire oda jutottunk, hogy szétmentünk, én már megkönnyebbülést éreztem. De elfelejteni nyilván nem lehet egy ennyire meghatározó kapcsolatot.
2010. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én egy 5 éves kapcsolatot zártam le anno óriási megkönnyebbüléssel. Az utolsó 1,5 év az már csak szenvedés volt, és nagyon jó volt, hogy vége lett. PErsze bánkódtam, hogy majd nem fogok még egy pasit találni, aki olyan, mint ő volt. Nem is találtam olyat, viszont sokkal jobbat igen, a szakítás után 3 hónappal. PEdig nem is kerestem, csak vígan éldegéltem, és boldog voltam. Ennek már 6 éve lassan:)
2010. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 1. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!