Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arrol ha egy...

Mit gondoltok arrol ha egy anya öngyilkossággal fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a helyzet, hogy apaval a házasságuk jó pár éve már csak kínlódás. Folyton veszekednek, legfőképp anya, volt hogy a veszekedés elfajult bantalmazassa is. Mindez a szemem előtt es a fülem hallatára. Én csak akkor avatkozok bele, ha már kezdenek durvák lenni. Anya meg mindig mondja, hogy miért nem szólok, miért nem védem meg... De az igazság az, hogy már beleuntam. Több éve ez megy már es mindig nekem kellett helyrehozni a dolgokat, elég volt. Nem beszelve arról hogy idegileg kikészültem már.

Most éppen azt mondta anya, hogy nem fogja ezt tovább csinalni, majd megöli magát, mert ez igy nem élet. Mindezt előttem... Kismillioszor mondtam, hogy valjanak el, mégsem teszik. Na jo persze tudom, hogy nem egyszerű..

Bocsi ha hosszú lett, próbáltam tömören. Kíváncsi lennék a véleményetekre. 18/L


2012. aug. 28. 01:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha fenyegetőzik ,akkor úgyse teszi meg, + lehet mással szeretné megitatni a a a a levét
2012. aug. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
ugyanazt mintha mással fenyegetőzne
2012. aug. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, és ez egy nagy igazság, hogy senkit nem menthetsz meg.


Segíthetsz, védelmezheted, támogathatod, de nem mentheted meg. Neki is tenni kell valamit.

Nem tudsz helyette elválni, és saját lábra állni.


Nálam is ez volt a helyzet, vagyis hasonló.

Én önző voltam ebben a helyzetben, és egyszerűen leléptem otthonról érettségi után. Nem tehettem mást.

Nem fogom senki kezét fogni, és vele együtt szenvedni a saját hibái miatt.


Tanácsot nem tudok adni, beszélgethetsz vele, leginkább apukáddal, hogy kezdeményezze akkor ő a válást. És megpróbálhatsz a békítő harmadik lenni, aki hideg fejjel szembesíti őket azzal, hogy ez így szenvedés.


Én ezt megtettem, beszéltem arról, hogy nekem gyerekként szörnyű volt végighallgatni, ahogy verik egymást, hogy sok éjszakán át gondolkoztam, hogy én mit tehetnék, de aztán rájöttem, hogy semmit.


Utolsó csepp a pohárban az volt, mikor érettségi utáni nyáron, augusztusban megint ment a balhé, de durvábban, már a kezemben volt a telefon, és majdnem tárcsáztam a rendőrséget. Ott beszélgettem el velük, hogy ez mégis mi a f@sz? Lépjenek már.


Azóta se sincsen semmi változás. (ez évekkel ezelőtt volt)

2012. aug. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

azt akarja hogy jobban figyeljenek rá, törődjenek vele,

egy ilyen megnyilvánulás mindig a "burkolt" segélykiáltásról szól.


aztán döntsd el, hogy mit teszel...de esetleg megmondhatod hogy nem csak neki sz@r, és ő is tehetne vmit, te is mondhatnád ugyan ezt amit ő stbstb....

2012. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám azt,hogy ha fenyegetőzik,úgyse teszi meg,mert volt már rá példa,hogy mégis megtették.

Ahogy levettem,inkább anyukád a balhésabb? Mert ebben az esetben jobb lenne apukáddal megbeszélni a dolgokat. Elmondhatnád,hogy Te ezt már unod,nem szeretsz így élni és nekik sem kellene így élniük. Anyukáddal is le kellene ülnöd beszélni és őszintén elmondanod,hogy jobb lenne változtatni. Gondolom ők se boldogok így. Tényleg nem tudok mást tanácsolni,mint hogy üljetek le és beszéljétek át a mostani életeteket. Anyukádra meg azért kicsit figyelj oda,nehogy kárt tegyen magában egy zavart pillanatában.

Elhiszem,hogy ennyi év házasság után nehéz változtatni,mert ilyenkor már a megszokás,az egymáshoz való ragaszkodás is közrejátszik ám,hogy eddig még nem váltak el. De a Ti esetetekben tényleg ez lenne a legjobb. Vagy talán egy párterápia,ha annyira nem akarnak válni. Ezen gondolkodtak már? Esetleg anyukádnak egy pszichológus se ártana.

2012. aug. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%
Volt amikor naponta hallottam ezt anyámtól és még mindig él. Beszari.
2012. aug. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%

Most meg leszek kövezve,de én egy önző disznó vagyok.

Anyámat leültetném és leszarva a lelki világát a nyakába borítanék mindent. Kezdve azzal, hogy tönkre tette a gyerekkorom; hogy megpróbál belevonni a konfliktusba; hogy én vagyok a szemét mert tőlem várja a megoldást és én nem tudom- és nem is akarom,mert nem az en feladatom- megoldani; hogy érzelmileg zsarol és fenyeget és semmit nem tesz.

Magamból kiindulva közölném vele,hogy leszarom a fenyegetőzéseit,rajtam nem fognak, csinálja csak,de ne higyje,hogy engem tehet felelőssé, az én lelkiismeretem tiszta marad. Ő a hülye. Ha annyira rossz,miért nem kér külső segítséget,miért a lányát hibáztatja mert az nem válik el helyette a férjétől?! Aki hülye,haljon bele.

2012. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
50%
Azt gondolnám róla hogy kétségbe van esve és segitséget vár. Ha mástól nem, hát a lányától.
2012. aug. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%
És a lánya tudna?
2012. aug. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
Neeeem nagyon, de azért meg kell próbálnia?
2012. aug. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!