Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek hinnétek az alábbi...

Kinek hinnétek az alábbi kényes szituációban?

Figyelt kérdés

Egyetem mellett dolgozok egy családnál heti pár órában, vegyesen adminisztráció a vállalkozásukhoz és gyerekfelügyelet. Egy idősebb házaspár, egy örökbefogadott gyereket nevelnek, imádják. Aranyos, kedves pár, a hölgy tündéri aranyos, a pasi meg az a mogorvább úr, nem az a bájgúnár típus, de rendes. Néha kérdezik mit csináltam a hétvégén, merre jártam, de pl mindig adnak ebédet, stb. Nemrégen állandó állást ajánlottak(adminisztráció, postára menés szóval mint személyi asszisztens), de én nem érek rá, viszont van egy unokatesóm, aki szintén tanul, de nagyon nem volt pénze, hónapok óta nem talált munkát, hát beajánlottam, mert ez rugalmas állás ráadásul később önéletrajzban is jó plusz nagyon jó a fizetés, 1000Ft/óra. Eleinte nem akarták, de kikönyörögtem, hogy adjanak neki esélyt, rendes dolgos csaj, belementek. Az unokatesóm is örült neki, bőven tudja csinálni suli mellett.

Már eleinte is előfordult, hogy hazugsággal lógott munkából én meg még falaztam is neki, de azóta is téma, hogy ő milyen nagyon sokat dolgozik(heti 3 napot jelenleg 10től mondjuk 4ig). Ha már kicsit náthás egyből nem megy, de végülis csinálja, ha ímmel-ámmal is.

Csakhogy egy pár napja az anyukája ismét talált munkát(pár hónapja elveszítette és meg kellett húzni a nadrágszíjat) és azóta az unokatesóm állítása szerint őt szexuálisan zaklatni kezdi a főnöke, mert néha hozzáér a kezéhez meg melléül. Meg hogy sokat hívják, de ez főleg akkor, amikor betegség címén egy hétre eltűnik, hogy mégis mikor megy.... Otthon dolgoznak, a felesége is mindig ott van jelenleg(amúgy főiskolai tanár), néha a kisgyerek is. Azt mondogatja mindenkinek, hogy ő kénytelen otthagyni, mert szerinte rámozdul meg túl sok a munka és ő már annyit tud a párról, hogy meg is zsarolhatná őket, ha nem akarják elengedni.

Én meg nem tudom ki a fenének kéne hinnem. Egyrészt vannak ilyen főnökök én tudom, másrészt soha ilyet nem tapasztaltam, a feleségével jár mindenhová, ha nem akkor a gyerekkel van, még csak szikráját se éreztem szexuális töltetű megmozdulásnak.

Egyrészt ha az unokatesóm hazudik vagy magyarázza be ezt a dolgot csak hogy legyen oka lelépni az nekem kínos, mert én ajánlottam, másrészt ha valóban zaklatják nyilván ne dolgozzon ott. Nem tudom, ti mit gondoltok? Én jelenleg úgy érzem az unokatesómnak nem akaródzik a munka, de ettől meg bűntudatom van.


2012. aug. 28. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az unokatesód ennyire kibújt a munka alól, akkor én inkább hinném, hogy ő talál ki dolgokat. Egyébként ilyen munkára sokan mennének, úgyhogy nem lesz a munkaadóknak akkora törés.
2012. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De miért neked adna be kamu sztorit,hogy ott akarja hagyni őket nem pedig nekik, pl.:tanulással együtt nem megy,és így már rád se haragudhatnának.
2012. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert megy neki tanulás mellett, simán ráér. Alapból egy évre vállalta, mert hogy mennyire jó neki egy ilyen munka. Csak akkor otthonról kevesebb pénzt kapott meg ugye nincsen szoctám a nyáron. És eddig semmi baja nem volt, csak most hirtelen. Jajj nem tudom
2012. aug. 28. 11:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Így elolvasva a történetet inkább a családnak hinnék.

Tudod nem hiába mondják,hogy üzletben nincs testvér, nincs rokon. Ez igaz a munkaajánlatra is. Most jogosan érezheted magad kínosan,hiszen egy link embert ajánlottál be.

Ne csodálkozz ha a család ezek után veled sem akar semmiféle kapcsolatot.

2012. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Már a kérdésnél levágtam,hogy megy neki tanúlás mellet,de ezt nem feltétlenül kell tudnia annak a család.

Ha csak ott akarná hagyni őket miért neked hazudna először és nem nekik?

2012. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mert én szereztem neki az állást és szerintem nem akarja azt mondani, hogy nem akarja csinálni. Meg a nyár betanulás volt, főleg szeptembertől indul a fő munka és nyilván nekem lesz ciki, ha ő most lelép. Én arra gondoltam ezt azért mondja, hogy ne legyek mérges.

De mi van, ha mégis?

2012. aug. 28. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj de neked minek ezt túldramatizálni?

Olyannak ismered a családod ahol ilyen előfordulhat?? Veled miért nem történt ilyen?? Ha a pasas nagy simlis lenne,akkor nálad is bepróbálkozott volna. Vagy annyira hülyének tartod a pasast,hogy annyi esze sincs,hogy szinte helyben csinálná a bajt magának?? Na ne! Én nem veszem be a rokonod hazugságát. Szerintem arról van szó, hogy a rokon téged csúnyán cserben hagyott,és most neked éghet a bőr a képedről..

De hát ez várható volt,ahogy írtad régebben is előfordult,hogy hazudott, vagy lógott a melóhelyéről..

A legnagyobb hibás te vagy,mert beajánlottál egy normális családnak egy link embert.

2012. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pont ezt mondom,a rokona vagy ha azt mondja mégse kell neki az állás nyílván nem harapod le a fejét,és hazudhatta volna a munkaadójának(ismétlem nem neked),hogy mégsem fog menni a tanúlással együtt.
2012. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt hogy pont ezt mondom a te válaszodra értem nem az előttem szolóéra.
2012. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A szemednek higgy és a tapasztalatodnak. Előfordult veled, hogy valamiben pontatlanok voltak, vagy nem úgy volt valami amit mondtak? mármint a munkaadóid? Egy mogorva férfi pedig nem szokott csak úgy bepróbálkozni. Ha próbálkozik, akkor előtte elég alaposan be kell kedveskedni magát annak a nőnek akinél próbálkozik. Ezt tapasztalatból mondom :) A nyitottabb típusú pasik, aki humorizálnak, viccelődnek, ők szoktak csak úgy próbálkozni. De ha még így is lenne, akkor gondolod, hogy ha az unokatesód elhárítja, nem ért a szép szóból? Ha veled eddig korrekt volta viszony, akkor elhiheted hogy a csaj hazudik.

És miért hazudik? teljesen egyértelmű. Hogy ne kelljen magyarázni amiért lusta és nem akar tovább dolgozni. Könnyebb másokat vádolni, és szarik bele hogy ezzel milyen súlyosan megvádolja a pasast. Teljsen biztosra veszem hogy a nő hazudik. Egy pillanatra se hidd el, és ezek után tudd hova tenni a kisasszonyt. Soha semmi üzleti és komolyabb közösködésed ne legyen vele. Megbízhatatlan.


33/N

2012. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!