Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradni a gyerekek...

Együtt maradni a gyerekek miatt, vagy a sérelmek miatt válni?

Figyelt kérdés

13 éve vagyunk együtt a férjemmel ,két gyermekünk van.

Pár éve endokrinológiai betegségek! miatt nagyon meghíztam amikortól a férjem elkezdett velem cinikusan,tiszteletlenül viselkedni a felszedett kilóim miatt .Megdöbbentem eleinte és reménykedtem,hogy visszatér a kezdeti szeretetteljes kapcsolatunk,de egyre és egyre messzebbre ment velem szemben ,érzéketlenül ,lekicsinylően,gúnyosan viselkedett,soat sírtam előtte,de sosem vígasztalt.

Majd következett egy egész éjszakás rosszullétem amikor átmentem egy másik szobában és hangosan kiabáltam egész éjszaka ,hogy "Istenem segíts belehalok a fájdalomba" ő egész éjszaka a füle botját sem mozdította ,majd amikor hajnalban szóltam neki,hogy 5 órája rosszul vagyok és orvoshoz kéne mennem ,de vezetni nem tudok,akkor bosszusan annyit mondott ,hogy biztosan jól telezabáltam magamat és őt pedig hagyjam aludni

,halálfélelmem volt annyira erős fájdalmaim voltak.

A közelben lakó édesapámhoz mentem reggel,hogy nem tudok vezetni,mert többször hánytam is én iszonyatosan erős fájdalmaim vannak,ő azonnal ugrott és rohant velem az ügyeletre végig bíztatott,hogy minden rendben lesz,az üyeleten rájuktörte a dolgozókra az ajtót,hogy azonnal nézzenek meg,mert nagy baj lehet,epehólyaggyulladásom,epeköveim,hasnyálmirigygyulladásom volt.

Következett egy hosszú kórházi procedúra ,majd 30 kiló fogyás ezáltal .

Azóta felgyógyultam és teljesen megváltozott körülöttem minden,nagyon vigyázok a leadott kilókra,hogy ne jöjjenek vissza a férjemből viszont úgy érzem örökre kiábrándultam és hiába kezdett most nagyon kedvesen újra udvarolni,kényeztetni,szeretgetni ,de a legnagyobb bajban nem volt mellettem ,évekig megalázott,holott ő is túlsúlyos.

Most,hogy csinosabb,magabiztosabb lettem meghúzza magát .

Kisiskolás,óvodás gyerekeink vannak,nagyon gondolkozóba estem,hogy mivel már sosem tudnék megbízni ebben az emberben így csak a gyerekek miatt együtt kell e maradnunk...


2012. aug. 28. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Beszéltetek a dolgokról azóta, hogy mi miért volt?
2012. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyerekek miatt ne maradj.

Elvált szülők gyerekeként irom ezt,miattuk ne.

Nekik is jobb egy boldog anyuka,aki elválik és keres olyat aki komolyan gondolja az egészségben,betegségbent...

2012. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze most már utólag azt mondja ,hogy nem jól tett sok mindent és bánja,de nem egy dologról van szó,hanem évekig tartó sérelmekről,majd végül ,hogy a legnagyobb bajban kigúnyolt és magamra hagyott .
2012. aug. 28. 11:25
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha úgy érzed, hogy ezen nem fogsz tudni túllépni (amit teljes mértékben megértek), akkor váljatok el, legyetek külön boldogok!
2012. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Hát bajban voltál és nem számÍthattál rá. Te tudod, hogy ezt tudod e rendezni magadban, én biztos, hogy nem tudnék már társként nézni rá.Gyerekek nélkül simán mondanám, hogy lépj, viszont Így nem egyszerű. Szerintem várj még, készülj, hogyha úgy érzed könnyen léphess, aztán lehet megoldódik.
2012. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

én vele maradnék, de megleckéztetném, hogy ráébredjen, ezt így nem lehet, illetve persze ehhez az is kel, hogy túl tudjak lépni azon, hogy megbántott

egy hosszú beszélgetést mindenképpen jót tenne!

2012. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez a megleckéztetés tűnik a legjobbnak,attól megnyugodnék azt hiszem !


Hogy csináljam ? :-)

2012. aug. 28. 11:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik rokonomnak is endokrinológia problémái vannak, és ő is 50 kilóról majdnem 90 kilóra hízott. De a férje egy tünemény. Mindig mellette van,,és mondogatja neki,hogy az ő szemében így is gyönyörű..Jelenleg orvosi segítséggel fogyókúrázik. (orvos nélkül nem is csinálhatja mert akár az életébe is kerülhetne)


Szóval őket látva,és tudni hogy miképp viselkedik a férje, a te férjed már elnézést a kifejezésért egy tahó ember aki benned csak a külsőt értékeli. A természetedet,azt aki valójában vagy azt hidegen hagyja.

Én bár házasságpárti vagyok, nem tudnék ilyen emberrel együtt élni. Nemcsak azért nem mert nekem is csak 1 életem van,és nem fiatalodom,hanem mert pocsék érzés lehet úgy élni,hogy nem a lelked az egyéniséged a fontos.

Tapasztalatból tudom,hogy a gyerekeknek néha jobb ha a szülők külön válnak,mert akármennyi idősek ők is megérzik ha a szüleik boldogtalanok. Sokkal könnyebben feldolgozzák, és könnyebben tudnak új életet kezdeni mint mi felnőttek. Sőt sokszor a gyereknek a válás után sokkal bensőségesebb kapcsolata lesz az apjával,mert ilyenkor az apa jobban foglalkozik velük. (bár kétlem hogy a te férjed többet foglalkozna a gyerekekkel.) Szinte biztos vagyok benne,hogy ha bejelentenéd,hogy elválsz tőle,akkor vérig lenne sértődve (óóó nem azért mert el akarsz válni,hanem azért mert a belegázoltál a férfiú önbecsülésébe,és el mered hagyni) A válóperetek sem lesz könnyű,és nem lesz tekintettel a két gyerekre sem.

Szóval mint írtam,én nem tudnék ilyen emberrel együtt élni 1 napot sem,de te élsz vele,nem én. Neked kell eldönteni,hogyha válni akarsz vállalod,képes leszel-e megvívni a csatádat..

2012. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A sérelmekről: mindenki hibázik, van aki sokszor kicsit és van aki ritkán, de nagyot.

Fontos, hogy fel tudd dolgozni a sérelmet magadban és csak utána hozz döntést. Az én házasságomban is volt hasonló súlyú elkövetett hiba, amin 2 évet rágódtam magamban (közben rokonokkal és barátokkal beszélve róla) és csak utána tudtam döntést hozni, hogy szeretem a férjem és együtt maradunk. Ehhez viszont kellett az a 2 év, amíg sok pozitív élmény ért a férjemtől és csillapítani tudta a fájdalmamat az elkövetett dolog iránt

Nagyon örülök, hogy akkor nem hoztam gyors döntést, mert biztosan váltunk volna, így viszont újra felépült a bizalmam.

2012. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

A lényeg, hogy akkor fogod tudni eldönteni mi a helyes, ha már nem fáj a sérelemre gondolni. Akkor tudsz hideg fejjel dönteni, ha a szíved fájdalma már nem befolyásol.

Ne siettesd ezt a folyamatot, majd eljön az a pillanat, amikor tudsz dönteni.

2012. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!