Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igen, egy újabb anyós kérdés....

Igen, egy újabb anyós kérdés. Hogyan kérjem meg tapintatosan, hogy hagyjon minket "szabad levegőhöz" jutni úgy, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Egy házban, de külön háztartásban élünk, mi az emeleten teljesen elszeparálva, ő a földszinten.

Tavaly meghalt a férje, és gyakorlatilag azóta megfojt minket.

Mióta megszületett a kisfiam, minden nagyon rossz lett. Állandóan jön és nekem mindenről be kell számolnom, mit evett, mikor evett, hogy aludt, stb. 2 hete megpróbáltam némi távolságot bevezetni, akkor a férjemnek esett neki, hogy mi tiltjuk a gyerektől.

A férjem nekem ad igazat, de anyósom néhány napig meghúzza magát, majd kezdődik minden elölről.

Félreértés ne essék, nagyon szeretem, mint embert és hálás vagyok neki a fiáért és mindenért, amiben segít,de nem gondolom, hogy azért, mert az "Ő házában" lakok, nekem mindenért hallgatnom kell.

Igyekszem a gyerekem életébe belevonni, ha főzök, mindig viszek neki, segítek a háztartásban, naponta leviszem a gyereket, hogy kicsit vele lehessen, és azt is maximálisan megértem, hogy egyedül van, de meg kellene értenie, hogy a szűk család a fia, a gyerekem és Én vagyunk, és ebbe ő nem tartozik bele.

Ha megpróbálok vele elbeszélgetni, megy a hiszti, meg a duzzogás, meg a morcos fej, amitől már rosszul vagyok :(

Válaszokat előre is köszönöm!


2012. aug. 29. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos nem hiszem, hogy van megoldás. Lehet vele beszélni, tapintatosan vagy durván, el lehet zárkózni, de amíg ilyen közel laktok egymáshoz, addig ez lesz. Ő már nem igazán fog megváltozni...gondolom magányos és társaságra vágyik, hogy fontosnak érezze magát.


Csak egy megjegyzést, ha majd visszamész dolgozni, bizony nagyon jól fog ám jönni egy közeli anyós, aki tud majd vigyázni a gyerekre.

2012. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ha visszamegyek dolgozni, akkor sem fog vigyázni a gyerekemre, mert ő is dolgozik. Én fogom vinni a gyereket oviba, a férjem hozza. :)

2012. aug. 29. 09:13
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Kerülő utat választanék. Próbáljátok egyengetni az útját a kortársai felé: rokonok, kollégák. Legyen minél több a kis családotokon kívüli aktív kapcsolata.

Akivel jóban vagytok elmondhatjátok, hogy szerintetek magányosnak érzi magát, vagy sugalmazhattok közös programot, meghívást szép óvatosan az ismerősei felől. Ne neki mondjátok, és lassan haladjatok!

2012. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
A férjedről mindaddig nem hiszem el, hogy neked ad igazat, amíg rendbe nem rakja az anyjával való kapcsolatotokat. Bocsi, de mért is neked kéne ezt kezelni? Az ő anyja.
2012. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A férjem többször szólt már az anyjának, aki először napokig durcázott, majd kicsit visszavett, végül visszaállt a "régi kerékvágásba". Többször volt ezen vita , sőt már 3-asban is leültünk megbeszélni a dolgokat, de mindig ideiglenes a változás.
2012. aug. 29. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, nálunk is így van de mi nem elszeparálva élünk hanem egy keringésben.... Sajnos a ti esetetekben is a teljes változást csak a költözés jelentheti de mivel gondolom erről szó sem lehet, ezért marad a szélmalom harc. Egyedül maradt az anyós, valakibe bele kell kapaszkodnia, tartozni akar valahová és ti vagytok kéznél, főleg ha a babával is foglalkozhat az további plusz öröm. Sajnos ezek nem fogják fel, hogy szűk családba nem tartoznak bele és a fontoskodással, számonkérésekkel és egyebekkel csak kikészítik az újdonsült családot. Nem hinném, hogy megbántás nélkül rá lehetne arra venni, hogy kicsit hanyagoljon titeket és ne lógjon a nyakatokon. Nyomatékosabban kell fellépni és természetesen együttesen. Talán ha jobban foglalkozna a saját életével és eljárkálna otthonról barátnőzni, társaságba a munkáján kívül akkor nem lenne annyi ideje, hogy titeket piszkáljon...
2012. szept. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd neki hogy vegyen egy lakást a közelben, mert mindenkinek meg van a saját élete persze ezt tapintatosan nyugodtan közöld vele ha nem érti meg akkor légy határozottabb vagy segits be neki egy lakásba nemtudom nehéz ügy bár én csak 21 vagyok de nekünk elhunyt nagyfater és azota egyedül van nagyi és ideakart költözni de mivel elég heves természete van ezt igy megbeszéltük a családdal hogy kizárt dolog max ha elköltöztünk innen addig ide ne jöjjön mer anyám igy is elvan havazva a meloval és csak még idegesebb lenne amúgyis már az szóval anya megbeszélte vele finoman hogy ez lesz alegjobb hogy közel költözik hozzánk bármikor feljöhet de mindnekinek meg van a saját élete .
2013. dec. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!