Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb, amit tehetek...

Mi a legjobb, amit tehetek ebben a helyzetben? (örökség)

Figyelt kérdés

Üdv!

Nagyszüleimnek csak egy gyermeke volt, apukám, aki meghalt pár évvel ezelőtt. Más gyereke nincs, csak én. Nagypapámmal nagyon jó kapcsolatban voltam, sok időt töltöttünk együtt, de az utóbbi időben egyre kevesebbszer tudtunk találkozni, hála a nagymamának, aki nem igazán örült annak, hogy ilyen jó kapcsolatban vagyok a nagypapámmal. Sajnos nem régiben meghalt a nagypapa. A nagymamám azóta nem igazán keres, egyszer kerestem, de nem igazán fogadott szívesen. Az egyik asszony tele tömte a fejét azzal, hogy én csak az örökségre hajtok és meggyőzte az asszony mamámat, hogy adja oda neki az örökséget. A nagymamám hajlik efelé. Nem fogok megalázkodni, ezért nem érdekel a pénz. De szerintem az asszony nem érdemli meg ezt az örökséget, ami kimondva kimondatlanul szerintem engem illet.

Hogyan viselkedhetnék egy ilyen szituációban?


Előre is köszönöm a választ!



2012. aug. 30. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
csak Te vagy unoka? és a nagyid nem örül Neked?
2012. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak én vagyok és a nagymama inkább annak örülne, ha nem lennék.
2012. aug. 30. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Amig él a nagymama, addig NINCS örököse. Ha életében odaadja másnak a vagyonát, akkor arra joga van. Ezt többféleképpen teheti:

1. Odaadjándékozza valakinek - ebben az esetben 15 éven belül visszakövetelheti a törvényes örökös.

2. Eltartási szerzödést köt, ebben az esetben a törvényes örökösnek semmi lehetösége visszakapni

3. Eladja - legalább is papiron, ebben az esetben sem lehet visszakövetelni, kivéve, ha be lehet bizonyitani, hogy nem történt meg az eladás.


Viszont amig a nagyanyád él, addig nincs örökség, az attól kezdve létezik, hogy ö meghalt. Tehát jelenleg téged nem illet semmi, amig nem halt meg.

2012. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, de hamarosan lesz a hagyatéki tárgyalás.
2012. aug. 30. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval a nagypapád után örökölnél? Akkor meg akármit is csinál, nem adhat oda senkinek semmit, mert nem az ő tulajdona. Persze készpénzzel azt csinál, amit akar, de ami pl. bankszámlán volt a nagypapád halálának pillanatában, azzal el kell tudnia számolnia, mivel az örököst illeti. Ingatlan esetén meg - ha a nagypapád nevén van - szintén nem tud mit lépni.


Egyszóval egyedül a készpénz esetén van gond, minden másnak megvan a hivatalos útja. Nem teheti meg, hogy csak úgy a szomszédasszonynak ad bármit is, mert nem az ő tulajdonát képezik.

2012. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!