Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Megőrülök! Én 16...

Mit tegyek? Megőrülök! Én 16 éves lány vagyok. Van egy húgom, aki 12 éves és már totál kikészít!

Figyelt kérdés

Itthon vagyunk mind a ketten, egész nyári szünet alatt, mert vigyáznom kell rá. Gond ezzel nem is lenne, de totál fel tud húzni! Mindent én csinálok, mosogatok, főzök, megágyazok, megetetem a macskáit... És már nem bírom tovább. Elegem van, hogy miközben én fáradozom, ő csak nézi a tv-t és közben még laptopozik is! És van pofája azt mondani, hogy szemét vagyok, hogy nem hozom fel a reggelijét és neki nem ágyazok meg!

Aztán egy másik eset: két hétig raktam egy bonyolult 1000 db-os kirakót. Már a végén tartok, amikor kimegyek a szobából és ő kirakja nélkülem! Ez fájt! Egy csomó ideig dolgoztam vele, ő meg learatja a babért helyettem! Olyan szemét! És közben ha csúnyán összeveszünk azt ordítja, hogy bárcsak meghalnék!

Mit tegyek, hogy megjavuljon a viszonyunk? A szüleimmel nem tudok beszélni, mindig azt mondják, hogy haggyam rá, mert még kicsi! Kérlek segítsetek! És is szeretnék egy kicsit pihenni!


2009. júl. 27. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Istenem,mintha csak magamat hallanam :D Ugyan ennyi idos ocsem, es nalunk is ez van. B_zdmeg, nem hagyhatom egyedul 5percre osszebasz mindent, amit kb kemeny 2ora alatt rendbe tettem. Reggel elvarja, hogy hozzam fel a szobajaba a kajat, amig O arra nem meltat, hogy annyit pofazzon utanna, hogy kossz. Elegem van belole. Most is lent van az udvaron, furdik a medencebe, de inkabb le se megyek megnezni, ugyis csak veszekednenk. Annyira erhetetlen.. Ez is mindig azt mondja, hogy barcsak meghalnal. Nem erdekel mar.. Remelem anyam hamar hazaer azt elviszi valami kellemesebb helyre.. (uszoda. pl) Nem birom kivele az eletem. :D Nem vagy egyedul.


15/L

2009. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet sajna sok mindent, ez a serdülőkor. Ne foglalkozz vele, csináld meg azt amit neked kell, ha kell 1 tányér, hogy ehess , akkor 1-et moss el, többet ne, majd megjavul ha rájön, hogy nélküled semmire se megy. Ne ágyazz meg neki, ne csinálj neki reggelit, majd a passzív ellenállás segít :)
2009. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Én mikor annyi idős voltam mint Te, és a húgom is annyi mint a tiéd, ezt alkalmaztam:


Írtam egy heti rendet, hogy kinek, mikor mit kell csinálni. Egyik nap, én csináltam meg bizonyos dolgot (pl. mosogatás) másik nap Ő. Csinálhatnátok Ti is. Mondjuk egyik nap Ő ágyaz meg, de Te viszed a reggelit stb.

Ha elvégeztétek ami a listán van ki lehet pipálni, és játszhatok együtt, pl. barkochbázzatok, vagy ország-városozzatok vagy ilyesmi.


Ja és már nem kicsi, ne hagyd rá!


Sok sikert!

2009. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Én semmit nem tennék meg érte, majd csak felébredne...

Én még a saját anyámnak sem tettem a dolgokat, ha parancsolgatott, ha kért az már más, nem még a szaros kistesómnak. ÁÁÁ

Ja és hatásos két nagy pofon, miközben azt mondod el neki, hogy velem nem szórakozhatsz, mert nem hogy nem fogok utána takaritani, hanem ha szemtelenkedsz, fel is pofozlak.

Egyből abba fogja hagyni. Ez a dzsungel törvénye. Az erősebb, tekintélyesebb győz. Légy te a tekintélyesebb!!!

2009. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Köztem és a húgom között is 4 év van,és amikor ennyi idős voltam,mint te ugyan ez ment velünk is.Mi folyton verekedtünk.Megagyabugyáltam rendesen,na persze én is kaptam.Mára a legjobb testvérem és barátnőm.2 év kell hozzá,hogy megváltozzon,hogy tini legyen és komolyabb.Hamarosan kereszteljük a lányom,ő lesz a keresztanyukája.:D
2009. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolso valaszadoval ertek egyet. Nekem is van egy sokkal fiatalabb öcsem, akivel bizony eleinte nehez volt kijönni, mert van egy batyank is, es a fiuk összetartanak alapon, engem mindig megszivattak, egyedül voltam lany, tehat a sarkamra kellett allnom. Az öcsem a mai napig kiszolgaltatja magat, es lustacska, de velem mar nem. Okos enged, szamar szenved alapon a szurkalodasival nem törödtem, es ereztettem vele, hogy en vagyok a nagyobb, szot kell nekem fogadnia. Elente nehez volt, de rajött, hogy jobb ha joba van velem, min tha rosszba lenne. Mostmar nagyon jo a viszonyunk, es sokat beszelgetünk, kiönti nekem a lelket. Te is a jo kapcsolatra törekedj, hiszen a testvered.
2009. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos nézzük az "öcsi" szemszögéből a dolgokat :) Az én nővérem 8 évvel idősebb, de volt egy időszak amikor együtt kellet lennünk. Ő csak annyit tett amikor szivattam (általában én őt :)) hogy megvárta míg abba hagyom pl. gépezést, majd leült a gép elé és elkezdett a barátjával/nőjével MSN-ezni. Mikor visszajöttem már csak őt láttam a gép előtt és egy mondattal: Addig nem ülsz vissza a géphez míg (pl.:) fel nem porszívózol.Ezt egy ideig csinálta mikor már zokszó (zokszó? verekedés) nélkül ment minden akkor mikor megcsináltam a dolgot valami jót csinált nekem. Én ezek után már békéztem vele. Igaz 5 év kellett hozzá :D
2009. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mi családunkban én vagyok a fiatalabb testvér, és bátyám van, mi szerencsére jóban vagyunk, de akkor most válaszolok a kérdésre.

Szerintem anyukádnak van igaza, hogy ne foglalkozz vele, mert még kicsi, illetve annak a hozzászólónak, aki azt írta, hogy ez a serdülőkor. Javaslat: NE FOGLALKOZZ VELE! (Tudom, bárcsak ilyen egyszerű lenne, de mindenesetre sok erőt és kitartást kívánok!!)

2009. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor mehet az, hogy szarsz rá. Franc fogja felvinni a reggelijét, meg vevetni az ágyát. Mosogatni annyit, hogy neked elég legyen, főzéssel dettó. A macskákat azért etesd meg. Az internetet meg húzd ki a fenébe, te dolgozol nincs rá szükséged, ő meg így járt. Legyél kicsit köcsög. Ordítozni fogtok? Rajta.
2015. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!