Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képzeli magát felsőbbren...

Miért képzeli magát felsőbbrendűnek az anyósom?

Figyelt kérdés

Férjemmel házasok vagyunk,van egy pici gyerekünk.

Nem túl jó a viszony anya és fia között,sok a konfliktus,így nem sokat jár hozzánk az anyós.Ezzel tisztában is van,azonban nagyon nehezen viseli,hogy én vagyok,itt lakom és ő nem járhat-kelhet kedvére nálunk,amikor csak akar.Múltkor jöttünk haza a dolgunkról,elképedve láttuk,hogy az anyós rángatja a kaput,ugyanis keresett engem telefonon,csak le volt halkítva ő meg nem hitte el,hogy nem tartózkodunk otthon.Mikor szültem kértem a férjem,hogy nyugalomba töltsem le a gyermekágyi időszakot.Így is lett,ezért paranoiásnak nevezte a fiát,hogy rejtegetjük előle a picit.Szóval szinte alig jár hozzánk,most azonban nemrégen volt a névnapja,úgy gondolta,hogy azon a napon átjön este,mikor már készülődünk a lefekvéshez,hogy ő kegyelmét felköszöntsük,holott az életben nem tartottuk egymás felköszöntését.Tavaly mindenkivel megbeszélte a férjem,hogy fejezzük be az ajándékozásokat,csak a gyerekeket ünnepeljük meg.

Én meg megkértem a férjem,hogy ne jöjjön este már át hozzánk,majd hétvégén.Rámrakta a telefont,majd mikor hazaért elhordott engem mindennek,meg hogy én fogom a rövidebbet húzni,hogy én milyen tiszteletlen vagyok stb...

Kérdem én,ha tíz évig ez volt a felállás,akkor most éntőlem mit várnak,hogy hunyászkodjak meg előtte és köszöntsem neve napján,mikor engem sosem szokott??

És mi van a megállapodással?Mit képzel ez magáról,hogyan lehet valaki ilyen önző,számító?

Szóval jól összeugrasztott minket az anyós!

Ti mit tennétek?Leugatnátok,vagy a szemébe röhögnél?


2012. aug. 31. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Most ki hordott el téged mindennek? A férj vagy az anyós?
2012. aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A férjem,mert én nem beszélek az anyóssal telefonon.
2012. aug. 31. 22:51
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom,anyóspajtás iszik..

Szard le. Nem úgy megy az,hogy csak úgy beállít..

2012. aug. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen,én is így gondolom,főleg ahol pici baba van.

Illő megkérdezni,hogy nekünk mikor volna alkalmas,mondjuk amikor nem alszik.

De ő ezt kikéri magának és úgy veszi,hogy én dirigálni,meg beosztani akarom.

Szörnyű,hiú egy önző egy...

2012. aug. 31. 23:14
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Az emberek nagy része így van az anyóssal. Szard le. Nem kell vele veszekedni, de jópofizni sem. Legyél közömbös vele. A férjednek meg mondd meg, hogy legközelebb nyugodtan menjen át felköszönteni az anyját - akár éjjel 1-kor is - de Téged ne kényszerítsen arra, hogy lefekvés előtt hálóingben fogadd virágcsokorral a mamát a lakásban. Ne zavarja fel este a picit babát se.
2012. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván nem tud magával mit kezdeni a drága anyós és persze ártani sokkal egyszerűbb mint segíteni....

Úgy vettem ki a soraidból, hogy túl közel lakik hozzátok és így különösen necces lehet a történet.

A legfontosabb szerintem, hogy a férjeddel beszéljétek meg a dolgokat és nem szabad hagyni, hogy ilyesmi megint előfordulhasson. Leugatni nem érdemes az anyóst, mert olaj lenne a tűzre és csak újabb viszályt szítana a családon belül. A közömbösség lenne a legjobb és az, hogy a férjeddel összefogjatok, álljatok ki magatokért mert külön család vagytok és az anyóssal meg kell értetni, hogy vannak bizonyos szabályok és ha nem tetszik neki, akkor NE lépje át a küszöböt se!

2012. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Anyós egy dolog, de hogy a férjed ugat veled, ahelyett, hogy melléd állna? Közelebb van itt a gond anyósnál.
2012. szept. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 harleynagyi ***** válasza:
13%
egyet ne felets el egy napn "TE IS ANYOS LESZEL !!!!!!! es ha most a zt mondod Te nagyon jo leszel biztos vagyok benne a menyed vagy a vejed ugyan ugy kisem allhat mint most TE az anyosod .... az Anyos gylulet mar a magyar ember verebe van biztos vagyok benne mikor a ferjed csak udvarolt neked az anyukajat imadtad ma mar minden percbe hibat talalsz benen a nagy hiba meg mindig lelegzik ...... szegyen ez hogy a hgayomanyt ha mas kepen nem igy viszik az ujhazasok .... de hogyan erezned ha a ferjed ugyan ugy utalja a Te anyadat ????
2012. szept. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8!

neharagudj,nemigazán olvasható a kommented,de amit kiszűrtem belőle megpróbálok rá válaszolni.

Szóval említetted,hogy az elején biztosan szerettem az anyukáját...

Persze szerettem volna,ünnepekkor mindig küldtem neki ajándékot,pedig 2évig be sem mutatott neki a férjem(említettem,hogy sok a konfliktus közöttük),viszonzást sosem kaptam.Én sem értettem,hogy miért nem akarja,hogy találkozzunk,de mára már világossá vált.Elvált a férjétől,megözvegyült,rengeteg szabadideje van és nincsenek barátai.Túl sok ideje van hülyeségeken gondolkodni!

Erről ki tehet,én??Ha én átengedem,jönnek a megjegyzései,ledegradálásai és akkor aljas módon húzza az idegeidet,mire válaszként megmagyarázza,hogy"nem úgy gondoltam ám". Nos,akkor kívűl tágasabb,ezért valóban ne jöjjön át!

2012. szept. 1. 10:34
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Egy nagyon fontos dolog van az ilyen esetekben, A hazastarsaknak egymas mellett kell allniuk es anyossal szemben kozos donteseket hozni es tudtara adni.Ha nincs koztetek egyseg, es ha jol latom bizony nincs, akkor anyos mindig ki fogja ezt hasznalni.


Az en anyosom is megsertodott azon, hogy este tiz utan, reggel nyolc elott ne hivjon.Gondoltam mindenki ismeri az illemet, de megse. Mivel a keresem ellenere is ilyenkor hivogatott es a ferjem felvette neki velem ellentetben, termeszetesen nem allt le.Megbeszeltem a ferjemmel es kozosen ujra megmondtuk neki.Mivel ez sem hatott, hivogatott szerintem direkt este 11Kor meg reggel fel7 kor ( volt mikor elfelejtettem lehalkitani es felkeltette a babat, meg ha baj van el tudjanak erni), a ferjem sem vette fel es szepen leszokott.

Egesz nap telefonalhat, semmi dolga, otthon van, de nem volt kepes betartani.


Ne talaljon rajtatok fogast, legyetek egyseg ( a hazassag errol szol) es legyetek kovetk zetesek.


Amugy nalunk ez mero rosszindulatusag volt anyos reszerol, de el nem tudom kepzelni mi visz ra valakit arra, hogy igy bosszantson masokat koztuk a pici unokat is akit tobbszor felver...

2012. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!