Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem legjobb barátja...

A férjem legjobb barátja öngyilkos lett, és most nagyon maga alatt van. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Gyerekkoruk óta szinte testvéri kapcsolat volt közöttük, mindent elmondtak egymásnak, ha baj volt mindig számíthattak egymásra. A srácnak az utóbbi időben elég nehéz élete volt, éppen túl akart lépni az addigi gondjain és a barátnőjére akart koncentrálni, egyik nap bejelentette nekünk, hogy eljegyzi a lányt. Erre a csaj pont aznap dobta ki (szinte oktalanul). Megint összetört. Ez több mint fél éve történt, azóta nem volt boldog csak próbálta azt mutatni. Már mostanában állandóan be volt rúgva, elveszítette a munkahelyét és nem lehetett kicsalni a házból sehogy.


Egyik nap a férjemet felhívták, hogy mi történt. Azóta ő is bezárkózott, dolgozni sem jár. Nem piszkálom, de éreztetem vele, hogy ha beszélgetni szeretne én itt vagyok, nem láttam még soha ennyire szomorúnak, ő is elkezdett iszogatni és magát is okolja mert aznap nem ment át hozzá. Megijeszt, félek, hogy ő is valami hülyeséget csinál. Mit tegyek? 30 éves


2012. aug. 31. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Sürgősen rázd fel és értsd meg vele, hogy nem az ő hibája a dolog, és bármennyire is jó barátja volt, akkor sem cselekedett helyesen. Bár azóta eltelt időről pontosan nem írtál, de a fentiek alapján én úgy gondolom, hogy már vége annak az időszaknak, amikor hagyni kell a gyászoló felet csendben, magányban feldolgozni a történteket. Türelmesen és okosan lépj a tettek mezejére.
2012. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Annyit tehetsz, hogy légy megértő és ne nyaggasd most semmi komolytalan problémékkal. Hagyd, hogy gyászoljon magában.
2012. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Elmondhatnád neki, amit itt leírtál. Hogy félted, meg hogy nem kellene innia. Szerintem már nyugodtan "piszkálhatod". Elvégre van családja akinek szüksége van rá. Éreztesd vele, hogy szükség van rá és, hogy nagyon szereted.
2012. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2,5 hónapja történt.
2012. aug. 31. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell értetned vele, hogy nem szabad magát okolnia, kár már ilyenekre gondolnia, és igyekezzen arra a legjobb barátjára gondolni aki régen volt...
2012. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bence_ ***** válasza:
100%

Férjed 2.5 hónapja van a kuckójában és azóta nem dolgozik?

Mert az ok, hogy elvonul. Ilyenek vagyunk. De azért a dolgát, csendbe tehetné.

2012. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem szabad hagyni hogy ennyire belesüllyedjen az önsajnálatba, mert gyorsan ki tud alakulni ám az a mániákus depresszió.

Miért nem jár dolgozni? Ilyenkor pont hogy el kéne foglalnia magát, hogy ne mindig a történteken járjon az esze.

Nagyon rossz stratégiát választott.

Azért ne küldd el dolgozni, mert elég rosszul jönne ki a dolog :) Próbáld meg valahogy kipiszkálni a kuckójából.

Egészséges dolog a gyász, de ilyen szinten már nem.

2012. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!