Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik kertes házban élnek,...

Akik kertes házban élnek, nektek mennyi időbe tellett a felújítás, mikor költöztetek be? Milyen sorrendet állítottatok fel, hogy mi mi után következzen?

Figyelt kérdés

JA! Kérem azok ne írjanak akik egy full felújított, anyuci-apuci megvett mindent emberek kíméljenek.

Azok válasza érdekelne akik saját keresetükből csináltak mindent!!!!



2012. szept. 1. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimmel élek még, 10 éve költözünk másik városba, új házba. Kb. 5 éves volt akkor a ház, 3 szintes, 1000 négyzetméteres telken. A ház jó állapotban volt, a felújítás csak azért kellett, mert nekünk nem tetszettek a burkolók, csempék, a falak színei, szóval a saját ízlésünkre formáltuk át. Új járólapok kerültek be, a fürdőszobákban kicseréltük a kádakat, zuhanyfülkéket, mosdókagylókat, a konyhában is beépített bútor volt ami a házzal járt, de mi kivetettük mert nem tetszett. A felújítás nagyjából 2 hónapig tartott. Következő nyáron kívülről is felújítottuk, mert sima fehér vakolat volt rajta, mi pedig színeset szerettünk volna, de azt már ősszel (mikor a házat vettük) nem akartuk elkezdeni, nehogy rossz idő jöjjön rá. A külső felújítás nagyjából egy hónapot vett igénybe. A szüleim a ház vásárlásakor már 40 évesek voltak, így a saját keresetükből csinálták.
2012. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem való kérdés.

Egy nyaralónak épült egyszobás házikót vettem tavaly szeptemberben. Gyorsan még a tél előtt csináltattam bele fürdőszobát és építtettem kéményt, meg kályhát szereltem fel. Ez volt a legfontosabb. Így télen volt bennt víz és fűthető volt. Nem lett volna fontos, de találtam egy villanyszerelőt, aki ingyen dolgozott nekem, így ki lett cserélve a ház villamoshálózata, kaptam új villanyóraszekrényt, több Amperrel és éjszakai árammal :)

(Volt persze némi belső felújítás is, parkettázás, festés)

Nyár elején nekiálltam hozzáépíteni egy konyhát (még nincs befejezve ez a jelen). És még ezen az őszön szeretném kicseréltetni az ablakot és szigetelni a tetőt. Idén ennyi.


Jövőre pedig még egy szobát szeretnék hozzáépíteni. És az öntöttvas kályha helyett tavasszal cserépkályhát rakatni.


Ha ezek megvannak, akkor pedig jöhet a kert, a kerítés nagyon ramaty, a kaput egyenlőre drótozzuk, azt is ki kell cserélni egy rendesre, hogy autóval be tudjak állni. Utána pedig minden egyéb kerti munka.

A szomszédok persze ezt már tavaly elvárták volna, mert csak a gaztengert és az építkezési törmelékkupacot látják és ez nagyon kontrasztos az ő csuda kertjük mellett. De kérem a türelmüket, mert munka-gyereknevelés, házikó lakhatóvá tétele mellett a kerti gaz a sokadik a listán...


Aztán egyszer majd, ha odáig eljutok, akkor az egész tetőt le kell majd cserélni és az egész házat körbeszigetelni....

2012. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mint az első válaszoló :-)

Csak annyi különbséggel,hogy nálunk nem lesz/lett kész pár hónap alatt,de szintén nagyon jó állapotban vettük(3 hónapig lakták előttem) és tényleg csak a mi ízlésünkre kellett igazítani.

Minden jó volt rajta,de a fürdőben leszedtük a csempét,kicseréltük a kádat(wc,mosdó vezetékek minden maradt,mert jók tényleg) de pl sajnos közbejött egy nagyobb kiadás egy hozzátartozónk részéről(kölcsön adtunk neki) és csempe azóta is a kád mögött van csak,a többi úgy áll,kb fél éve.Idén már nem lesz meg.

Ezenkívül "kinőttük" a 100 négyzetmétert és bővítettük is egy előszobával,így már 124 négyzetméter és talán már jó lesz.Ez sincs még kész,de a falak és a tető már meg van.Bevakolva csak jövőre lesz.

2 éve lakunk itt,még 2 év,mire önerőből befejezzük úgy,hogy nekünk mindenben megfeleljen.(összesen 110 ezerből élünk,hitel nincs,de így se könnyű)

2012. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi tavaly júniusban vettünk kertes házat hitelből.a mai napig újjítgatjuk,még nem tudunk beköltözni!a spórolt pénzünk elment az önelőre, így havi szinten ami a fizetésből marad megy bele a házba!1év alatt kicseréltük a nyílászárókat,falat bontottunk,építettünk,újrapucoltunk,villanyt,vizet újra huzattuk,gázt áthelyeztettük,a glettelés ép ma lett kész!még hátra van festés,járólapozás,csempézés.az udvarral nem foglalkozunk,annyit,h a füvet levágjuk!a kerítést is újra kell csinálnunk majd,egyenlőre össze van drótozva!hát nem könnyű!
2012. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pár éve vettünk egy 90m2-es parasztházat,nagyon olcsón,rengeteget kellett rajta újitani.

elsőre egy nagytakaritás,mert eszméletlen mocsok volt (nem tiptopra persze).

Aztán kiszedtük az ajtókat ablakokat,levakartuk ami festéket lekellett.Fürdőszobacsempét levertük.Miközben az ablakosok dolgoztak,mi javitottuk be a falat,raktuk fel az új csempét a fürdőbe,majd a konyha padlót és csempét tettük fel.Mikor kész lettek az ajtók ablakok,ujravezetékeltük a házat.Azután központi fűtést csináltunk,mert csak kályha volt,irtó nagy munka.Ezután kifestettünk mindent,majd nagytakaritás.

2012. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85m2-es házat vettünk, amiben akkor még laktak. (soha többet nem vennék úgy házat, h nincs kiürítve!) Szóval mikor kiköltöztek, mi is nagyjából kitakírítottunk, letéptük a tapétát. Rosszabb volt minden, mint ahogy elsőre tűnt! Kivertünk két falat, a spájzét és a fürdőét. A fürdő csak egy kis luk volt, ahol mozdulni alig lehetett, a spájz is kicsi volt, így a spájz méretével megnagyobbodott a konyha-étkező, ami így szép kényelmes, világos lett. A fürdőt teljesen szétvertük, kádat kidobtuk, wc-t, mosdót, csempét...mindent! Jött a vizes, mindent átvezetékelt, és a villanyszerelővel minden vezetéket áthúzattunk.Utána jött az ablakos, minden nyílászárót cseréltünk. Kőműves cserélte a bejárati ajtót. Jött a gázos, két csövet átrakott. A kőműves burkolta a konyhát és előszobát, és megcsinálta a fürdőt. Ez után jöttek a festők, majd egy alapos takarítás és lehetett költözni. Mindezt úgy, hogy Pünkösd hétfőn költöztek ki, és pontosan aug. 20.-án költöztünk be, ugyanabban az évben. Következő évben szigeteltettük a házat és csináltattunk meg az ereszcsatornát és tokolást- mindkettő volt, csak már használhatatlan állapotban. A házat hitelből vettük, a felújítást pedig folyamatosan a spórolt pénzünkből finanszíroztuk. Segítségképp anyukámék vették meg az egyik bejárati ajtót.
2012. szept. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tavaly vettünk egy kertes családi házat,2,5 szobás,és van egy nagy nappali,az ablakokat cseréltettük ki,legelső körben,aztán leszigeteltettük a két nagy szobát belülről,és mi pedig kifestettük,most a héten festjük az elöteret,aztán,kint van 2 melléképület azt is szeretnénk lefesteni. A kerítést is meg kellett erősíteni,mert lett kutyánk.Még sok mindent szeretnénk,de az idén ennyi,szerintem,jövőre folytatjuk,van egy terasz féle,azt szeretnénk felújítani.Szerencsére a fürdő,szép,rendben van,inkább kívül és a tetővel vannak,még teendők.
2012. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokt, várom a továbbiakat.


A mi házunk is 90×90, múlthéten csináltattuk meg a vízet, szenyvízet (az utóbbi nem volt bevezetve).

Jövőhónapban valószínű a fürdőszobát csempézzük ki és megvesszük ami oda kell.

Fürdőt és a spájzt nekünk is felkellett verni, mivel anno a víz szépen alámosott.

Milliónyi dolog van még hátra, konyha, folyoó, spájz csempézése. 2,5 szoba parketta felcsiszoláa.

Vegyestüzelésű kazánunk lesz, szóval még külön azt is megkell építeni. Jövőre ablak, ajtó csere. Festés.

Terasz meghosszabbítása szintén jövőre.

Szerencsére szép és nagyon jó állapotban van a kapu, így az marad.

2012. szept. 3. 11:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Három szintes házat vettünk, viszonylag kis kerttel.


Beköltözés előtt ezt csináltuk:

-kifestettük a középső szintet, ahol vannak a lakószobák, a konyha és és a fürdőszobánk

-az ebédlő és a konyha egy légtérben volt, mi az ebédlőt gipszkarton fallal leválasztottuk, gyerekszoba lett belőle

-a lépcső elé biztonsági gyerekkapu került

-mindent gyerekbiztosra varázsoltunk (konnektorok, stb.)

-villanyszerelőt hívtunk, mert nem voltak rendben a dolgok


Közvetlenül beköltözés után:

-a konyhában a csapot le kellett cserélni

-a szagelszívót meg kellett szerelni

-a hálószoba ablakát nem lehetett kinyitni, azt meg kellett csinálni

-a lépcsőházat be kellett hálózni, hogy ne essenek le a gyerekek

-fűtésszezon előtt lezártuk a tetőtéri szintet, ami még sokáig használaton kívül lesz

-a kertet élhetővé és kicsit rendezettebbé kellett varázsolni

-a sok törmeléket és költözés utáni irdatlan sok hulladékot el kellett szállítani


1 éves beköltözésünk óta:

- a kertbe homokozót csináltunk, és kb. 50-60 palántát ültettünk

- az előkertet elrendeztük

- a fürdőszobában próbáltuk megjavítani a kádat és a zuhanyzót, mert vmelyik ereszt, de ez nem sikerült

- az ablakokra függönyöket és karnisokat vettünk


Amit a közeljövőben kell megcsinálni:

- leázás van a földszinten, ezt meg kell szüntetni, vsz. falbontás is lesz

- kell egy vegyes tüzelésű kazánt venni és beépíteni, mert most gázkazán van


Távoli tervek:

- a tetőtér berendezése, mire nagyobbak lesznek a gyerekek


A sorrendiségről annyit, hogy szerintem a legfontosabb, hogy beköltözésre vagy legalábbis minél előbb a gyerekek számára biztonságos és élhető legyen a ház, ezen kívül esténként mindenki lehajthassa a fejét, tudjátok használni a konyhát, és legyen víz mosakodni. A többi majd apránként elrendeződik.

2012. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja, és jövőre napkollektort is szeretnénk (sörös dobozosat) :) Utolsó voltam
2012. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!