Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Orvosi hibából meghalt a...

Orvosi hibából meghalt a mamám, hogy lehet ezt feldolgozni? :SSS

Figyelt kérdés

Oké nem igazán az orvos tehet róla, de ha nem küldik el korházba még mindig élne. :( Igaz elég idős volt már.

valami kivizsgáláson volt, bent kellett maradnia éjszakára a korházba, de leesett az ágyról és csak reggel találták meg. :,(


2012. szept. 1. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
szomorú. tényleg.
2012. szept. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sajnálom a mamádat, részvétem!

Az én nagypapám is ilyesmi miatt halt meg. Erős idő ember volt, 70 évesen még simán segített az építkezésben, nem betegeskedett, semmi... aztán lett valami kisebb baja, az egyik orvos egyből ráfogta, hogy parkinsonos. Olyan gyógyszert adott neki, amitől húgyhólyagdaganata lett, ebben halt meg.

A szomszéd idős néni története sem semmi. Az orvos egy sima béltükrözésnél átszúrta a vékonybelét, ami elfertőződött és ebben halt meg. Én szerencsésen megúsztam, engem ugyanez az orvos csak kábítás nélkül tükrözött, plusz félrekezelt két súlyos ételallergiámat (később jó kezekbe kerültem, ott derült ki). Sok ilyen eset van és emiatt nagyon haragszom az orvosokra, csak ha nagyon muszáj, akkor megyek hozzájuk és akkor sem veszek be mindent, amit ők állítanak. Egyetemistaként, belegondolva, ahogy nálunk, közgázon vannak síkhülyék és nem odavalók (sőt nem egyetemre valók), úgy ez az orvosin is simán előfordul.

2012. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Otthon meg a saját ágyából kiesve halt volna meg. Már bocs, de ha ezért valakit okolni akarsz, akkor okold a nagymamádat, hogy lefordult az ágyról. Észnél vagy, hogy te ezt orvosi hibának titulálod?

Mamád idős volt, fingja sem volt arról, mi történik vele, emiatt leesett és ennyi. Meghalt, mert eljött az ideje. De az ő hibájáért ne ócsárold az orvosokat.

2012. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

az én nagyszüleimet is az orvosok ölték meg. konkrétan halálra nyugtatózták őket. persze nem 1 nap alatt, hanem 3 ill. 5 hónap alatt sikerült.

4 éve történt, a mai napig nem tettem túl magam rajta.


részvétem :(


utálom az összes orvost és nővért. az összes csak a markát tartja, különben meg felőlük meg is dögölhet a beteg...

2012. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Orvosi hiba lett volna, ha olyan gyógyszert ír fel, amire igazából semmi szüksége sincs nagyidnak, vagy ha nem vesz észre mondjuk egy belső vérzést balesetnél. De mert lefordult az ágyról az mindjárt orvosi hiba? Persze tudom mindig kell találni egy bűnbakot, de ez azért elég erős. Ugyanennyire Te is lehetnél hibás, mert engedted, hogy átszállítsák másik kórházba, vagy mert nem nézted meg, hogy elég széles e az ágy, amire ráfektették. Nyilván persze nem te tehetsz róla, csak rá akarok világítani, hogy elég erős az orvosra kenni. Nagyon sajnálom, hogy meghalt, de itt a halálát kell feldolgoznod és nem azt amiért meghalt. Természetesen egy közeli rokon halálát elfogadni nagyon nehéz. Nem egészen ugyanaz, de én mikor elvesztettem a kutyámat, aki 12 évig élt velem, akkor azt hittem, hogy sosem dolgozom fel a hiányát. 3 éve halt meg, mégis gyakran azt hiszem, hogy őt látom. Ez egy olyan dolog, amit sajnos kénytelen vagy elfogadni. Én viszont hiszek abban, hogy az idő mindent megold. A mamádat ugyan senki sem helyettesítheti, de remélem volt annyira szép élete, amire érdemes emlékezni.
2012. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem orvosi műhiba és nem is a nővér hibája. Én dolgoztam kórházban, este még van egy utolsó ellenőrzés, gyógyszerosztás, stb, utána reggelig már nem mennek be a kórtermekbe, csak ha valami történik vagy éjszaka is kell gyógyszer egy betegnek. Az is lehet, hogy a mamád már akkor halott volt, amikor leesett, de még ha attól is halt meg nem törvényszerű, hogy ezt észreveszik. Egyszerűen azért, mert éjszaka nincs mászkálás a kórházban sem, alszanak a betegek is. Ez otthon is megtörténhetett volna. Sajnálom a nagyidat, de a felelős keresése nem könnyít semmin.
2012. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!