Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya kikészít! Legszívesebben...

Anya kikészít! Legszívesebben néha megütném. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éve minden nap bagózik egymás után szívja és ahogy megjön a munkából már rágyújt.Amíg nincs itthon kitisztul a lakás utána meg csukott!!!! ajtónál érzem hogy megint szívja. Én meg szagolom ugye.Ha szólok akkor elkezd bőgni hogy őt mindneki bántja,meg a hülye szövegei.Ha szépen kérem meg nem teszi le,ha már annyira dühös vagyok hogy kiabálok akkor meg azt hiszi hogy őt támadom és mégjobban csinálja.Ablak csukva természetesen,ha kimerem nyitni akkor üvölt.A hajam a bőröm a cuccaim a bútorok minden cigi szagú ez meg nem fogja fel a hülye fejével nekem meg már elegem van ebből.Folyamatosan ezt a bűzt kell szagolnom.Ne mondjátok hogy legyek vele kedves mert nem tudok! Harapni lehetne a füstöt.A hülye rokonok is őt védig mikor itt vannak,hogy ők asztmásak de mégse zavarja meg nem is annyira büdös...stb..ja persze nem büdös mikor otthon hozzászoktak az erősebb cigi szaghoz.Elgem van már!!!!! Mit csináljak??
2012. szept. 1. 19:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
még én érzem magam szarul,és lassan odáig jutok hogy egy szót se szólok mert bűntudatom lesz hogy bőg
2012. szept. 1. 19:22
 2/12 anonim ***** válasza:

apukád ?

vagy csak anyuddal élsz ? hány éves vagy?

2012. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Apukád, nagyszülők mit mondanak? Nem lehet hogy van valami amiről nem tudsz és ők azért olyan elnézőek vele?
2012. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
most meg a tesóm feleségének panaszkodik hogy már direkt nem iratja fel a szívre ható gyógyszerét hogy haljon meg.Régen mondta is nekem,ha szívrohamot kap az az én lelkemen fog száradni. De hogy legyek vele kedves amikor utál? Folyamatosan apuhoz hasonlítgat aki alkoholista volt,és szégyenlek.Élvezi is a mamámmal együtt.Már sírtam is emiatt,mert nem akarok hozzá hasonlítani de ő csak mondja folyamatosan,aztán még el is várja hogy kedves legyek vele.
2012. szept. 1. 19:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha anyukád 16 éve dohányzik az is lehetséges,hogy egyszerűen már kényszeresen is szívja a cigarettát! Ez olyan,mint az alkohol...egyszer-kétszer iszol nem árt nagyon,de ha már 16 éve iszol akkor már egyszerűen nem bírod pia nélkül...lehetséges,hogy anyukáddal is ez van! Bzélj vele,hogy ez így nem mehet tovább...ezt persze higadtan kell megbeszéletek...leülni az asztalhoz és hideg fejjel át beszélni! Mondjátok el mindkettőtök szemszögéből miért rossz illetve miért zavar ez téged!

2012. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel a figyelmét a cigaretta káros hatásaira,mond neki,hogy te szereted és biztasd anyukádat, hogy ne érezze magát elveszettnek...:) Mond neki,hogy ha akarja látni az unokáit akkor próbáljon leszokni! Persze ezt finoman közöld vele ....Szeretettel: az előző kommentelő
2012. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. Pár évvel ezelőtt még senkinek eszébe sem jutott volna, hogy ennyire kiélezze a helyzetet a dohányzók és nemdohányzók között

2. Be kellene már látni végre, hogy a dohányzás mint káros szenvedély ugyanolyan betegség, mint az alkoholizmus, ugyanolyan nehéz róla leszokni, és ugyanúgy nem könnyű


Ha tudod azt, hogy a mamád 16 éve dohányzik, akkor nem lehetsz már olyan kicsi, hogy ne értsd meg, erről leszokni nem olyan egyszerű, és inkább segíteni kellene ebben, mint így, ilyen módon, ilyen hangon, ilyen hangnemben beszélni vele, róla, neki.


Nekem egy évi igen kemény munkámba telt, mire sikerült leszoknom, legalábbis bízom benne. Már 5 hónapja nem gyújtottam rá, persze azt mondják, minimum !! 1 év kell, hogy valaki azt mondhassa magáról, hogy talán leszokott.

Ebben az egy évben persze voltak vissza-esések, voltak, kudarcok, és újabb nekiveselkedések. Nem könnyű.


Hogy mit tegyél?

Vegyél vissza a hangnemből, és semmi szín alatt se üsd meg, attól ugyanis nem fog leszokni a dohányzásról, csak felidegesíti magát, és újból rá fog gyújtani, mert még jobban fogja kívánni!

Próbálj meg vele beszélgetni, próbáld megértetni vele, hogy más lenne az ő élete is, ha legalább megpróbálná csökkenteni, stb. stb. Te pedig segíted és támogatod, és akkor talán neki is sikerülhet!

2012. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
lépj le otthonról, legyél annyira keveset otthon, mint amennyit csak lehet. és ne legyél vele kedves. ő a felnőtt... neki kéne h legyen esze. de ha csak cigizni tud, meg is érdemli. ne sajnáld.
2012. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jólvanköszi a válaszokat!
2012. szept. 1. 22:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmi,hangsúlyozom semmi nem jogosít fel téged arra,hogy megüsd édesanyád! Most tini vagy,lázadsz,zavar minden.anyukád tény,hogy nincs tekintettel rád,de akkoris ő az édesanyád és szeret,mégha kiabál is veled,vagy mérges.Ő szenvedélybeteg,ami elég durva betegség és az,hogy te leülsz vele beszélgetni róla,nem fog neki segíteni,mert nem tudtok higgadtan beszélgetni és csak vita lesz belőle. De hidd el,ha bunkózol vele és valami éri,sosem bocsájtod meg magadnak,hogy kiabáltál vele!
2012. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!