Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Teljesen kikészít, mit tegyek?

Teljesen kikészít, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kikészít. Lovagolok és minden alkalommal, amikor indulok lehord, amiért szeretem a lovakat és lovagolok. Olyanokat mond, hogy minden alkalommal megríkat. Pl.: ilyen önző embert még életében nem látott, ilyen hülyeségre pazarolom a pénzt, nekem házimunkát kell végeznem, miért lógok meg, stb. Miután engem kivesézett, jönnek a lovak.

Mások előtt vagy démoni személynek, vagy fogyatékos kislánynak állít be. Nem túlzok.

Anya délután 3-ig dolgozni szokott. Én addig minden házimunkát elvégzek, és közben hallgatom, hogy milyen rémesen trehány vagyok. Mert a nagyi rámparancsolt. Apa meg az öcsém addig a gép vagy a tévé előtt ülnek.

Van egy tengerimalacom, akit 5 éve lelkiismeretesen gondozok. Az állatorvos 4 évet adott neki, ehhez képest korát meghazudtolóan jó állapotban van. A nagyi egy állatkínzónak tart. Azt mondja, csak ő szereti a malackát a családban és hogy én nem gondozom. Eddig ki akarta nyírni, de mindegy...

Ezek után jön azzal, hogy én biztosan nem szeretem őt. Megfigyeltem, hogy ezt csakis azért mondja, hogy provokáljon vele.

Értem, hogy öreg, de miért csak velem bánik úgy, mint valami rabszolgával? Annyira rosszul esik.

Még mindig nem írtam le mindent, most kapásból ezek jutottak az eszembe. 14/L



2012. szept. 1. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem hogy kamukérdés.
2012. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért írnám ki, ha kamu lenne? Van annál jobb dolgom is...
2012. szept. 1. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Hát most mit vársz tőle? Elbaszta az életét és minden lehetséges módon próbál manipulálgatni bűntudattal, meg érzelmileg, hogy elismerést kapjon. Mert valójában mások elismerésére vágyik, arra, hogy a szép hazugságokat hallja másoktól. Védi a saját magáról kialakított hamis képet.

Sajnálni kell, mint egy irgalmatlanul megnyomorított embert, nem pedig komolyan venni.

2012. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz milyen a lovászat, de azt tudom hogy mindenhol ku.rvadrága... Nállunk itt 2000-,/1óra...

Ha a családból valaki lovagolni akarna... Nem menne :D

Az pedig hogy lehord persze nem normális..

2012. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Látom mennyire empatikusak itt az emberek...

Nem hiszem, hogy kamu lenne...

Arra, hogy megteheted, hogy lovagolj, azt tudom mondani, esküszöm, hogy irigyellek!

A lényeg. Ha jól vettem ki a szavaidból, akkor a nagyid hord le mindennek. Ha te ezt igazságtalannak véled/érzed, akkor ülj le a szüleiddel meg a nagyival és beszéld meg velük. Ha valamiért egy kicsit is jogosnak érzed, akkor tessék szépen mélyen magadba nézni. A nagyinak meg ne legyen mentség, hogy öreg. Az nem jelenti, hogy bele kell kötni abba aki segít a házi munkában és amiben tud (ha tényleg így van...). Ha meg nem működik, hogy megbeszéled velük, akkor próbáld ki a fordítottját. Pár napig ne csinálj semmit, és ha továbbra is piszkálnak (mert gondolom akkor már a szüleid is rékezdenek), akkor közöld velük, hogy na, így néz ki ha nem csinálok semmit. Ha ezek után sem történik változás, akkor vmi nagyobb gond van... hogy veled, vagy a családoddal, azt csak a jó ég tudja innen megmondani...

Kitartás!

2012. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mintha az én nagyimról beszélnél, csak ő pár fokkal rosszabb.

Szerintem is próbáld megbeszélni a szüleiddel.

2012. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!