Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj hogy egyből lángoljon...

Muszáj hogy egyből lángoljon a szerelem?

Figyelt kérdés

3 hónapja ismertem meg a barátomat.1 hét alatt minden nap találkoztunk majd összejöttünk.

Nagyon jól érzem vele magam,de nincs az a nagy lángoló szerelem ami az eddigieknél volt az első néhány hónapban.

Nagyon örülök hogy megismertem,tervezek is vele,de nincs az a "jajj meghalok ha egy napig nem látom".

Egyre jobban hiányzik,és már várom hogy láthattam,minden jó vele!


Arra lennék kíváncsi,hogy szerintetek 3 hónap alatt már lángolnia kéne a szerelemnek? Ha most nem ég nagy tűzzel már nem is fogom őt jobban szeretni?


25/N 28/F


2012. szept. 2. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszáj. Bevallom az én barátom sem volt belém szerelmes az elején, mind a ketten rosszul is éreztük magunkat emiatt. Egy idő után pedig tényleg szerelmes lett és máig majd megőrül értem (2,5 éve vagyunk együtt).

Egyik barátnőm pedig úgy volt, mint te, ő sem volt szerelmes az elején, mindenki azt mondta, hogy szakítaniuk kéne, mert már nem is lesz. Ennek ellenére ő is már jóideje szerelmes és közös jövőt terveznek.

Szóval szerintem ha jól érzed magad vele meg egyébként minden passzol, akkor hagyd, hogy történjenek a dolgok és jönni fog az, meglátod. Csak ne stresszelj erre rá, élvezd a kapcsolatod minden örömét :)

20/L

2012. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Amúgy minden rendben van jól elvagyunk,hamarosan össze is költözünk... sokszor nekem is megfordul a fejemben hogy szakítanom kellene vele,mert nem szeretem,de amikor eszembe jut,hogy hoppá akkor ő nem lenne... na akkor egy kicsit mindig jobban vágyom rá!

2012. szept. 2. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ha hiányzik, jó vele lenni, vonz lelkileg és testileg is, akkor a szerelem már csak idő kérdése plusz mindenki úgy éli meg a párkapcsolatát, ahogy neki a legjobb. Nem kérdés, hogy oádig vagy azért az emberért, becsülöd, szereted és gondolom sok mindent megteszel azért, hogy boldog legyen, mosolyogni lásd. Ebből lesz a szerelem! :) Nincs erre határidő megszabva, valaki 1 nap után az, valaki meg fél év után. Sok boldogságot nektek.
2012. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, hiszen van, akinek több idő kell hozzá.

Én azért összeköltözésen, komolyabb terveken nem gondolkodnék addig, de ez én vagyok.

2012. szept. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 2 éve vagyok együtt a barátommal és még egy percig nem éreztem lángoló szerelmet. Bár még soha életemben nem, így azt sem tudom, milyen lehet az. Mikor összejöttünk, akkor annyi volt, hogy jól éreztem vele magam és vele szerettem volna lenni minden percben, de azt éreztem, hogyha elhagyna hirtelen, akkor nem törnék össze, menne tovább az élet. Kicsit később kb. fél év múlva mikor ebbe belegondoltam, már úgy éreztem, hogy megrázna, ha szakítanánk. Most, 2 év után már azt várom, hogy mikor jegyez el, és mikor tudunk végre összeköltözni. De lángolni sosem lángoltam, nem tudom mi az a rózsaszín köd. Láttam minden hibáját az első perctől kezdve, és azokkal együtt fogadtam el, nem az van, mint sok más embernél, hogy 2 év után rájön, hogy ez se meg az se tetszik a párjában, csak eddig túlságosan elvakította a szerelem, aztán hirtelen kiábrándul és jön a szakítás. Szóval lehet, hogy örülnöm kéne neki, hogy azt sem tudom, mi az a szerelem. Ragaszkodás, szeretet, hűség, és "vele képzelem a jövőmet" érzés van. Lehet, hogy ezt hívják szerelemnek, de mások elmondása alapján ez annál jóval szelídebb érzés.
2012. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát ez érdekes. Sokan írják, hogy nem, nem fontos, de én ezt másképp gondolom / tapasztaltam. Volt egy barátom, nem voltam szerelmes, de gondoltam majd alakul. Két évig voltunk együtt, nem alakult, sőt, rosszabb lett. Én is azt hittem, hogy megvagyunk, de az utolsó fél évben egy szenvedés volt. Hát nem jött be a tervem, hogy beleszeretek (persze azt hittem, mert bemeséltem magamnak.) szakítottunk és megtaláltam a jelenlegi és valószínűleg örök párom, akivel azóta is ugyanannyira imádjuk egymást (jó, még csak egy éve, de akkor is :) ) és egy délelőttöt is nehezen bírunk ki egymás nélkül. Tudjuk mindketten, hogy a szerelem elmúlik, de az ember lelke akkor is vágyik a tűzre, és akivel ez nincs meg, vagy nem lehet újra feléleszteni, annak bizony legtöbbször megcsalás és szakítás a vége. Az én véleményem, hogy ha most nem szereted, akkor ez után mi változna? Egy próbát megér, de ha nem sikerül akkor ne félj véget vetni a kapcsolatnak.
2012. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez emberfüggő,én személyszerint ha az első pár talinál nem érzem azt amit kellene akkor később sem fogom.

A férjemet szinte az első perctől kezdve szerettem,minden találkozásnál egyre jobban.Azelőtt nem éreztem ilyet még sokadik hónap után sem.

2012. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából eddig 2 komoly kapcsolatom volt,de mindkettőnél már az első hetekben kialakult nálam a szerelemmel együtt is egy beteges ragaszkodás,tehát most nem tudom hogy sírjak vagy nevessek:)

2012. szept. 2. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdés elolvasása közben arra gondoltam, hogy valaki megérett már. :)


A röffenésedet tovább olvasva már biztos. Nézd, ez a felnőtt szerelem. Később jön, de tartalmasabb. Tiniként nekem bőven elég volt 1 pár nagy mell, hogy szerelembe essek. 27 évesen már azért több kell. :) Ráadásul én kb 1 év után esek mnidig szerelembe, amit sajnos sokan ki se várnak. (Ahogy említette valaki a barátosnője "majdnem" esetét.)

2012. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Egyfelől ebből lehet egy nagyon jó, működő kapcsolat. Másfelől viszont ha egyszercsak belép valaki az életedbe, aki felébreszti benned a mindent elsöprő szerelmet, akkor mit csinálsz majd? Ott fogsz állni egy "jó" kapcsolattal, amibe nem tudsz belekötni se, hiszen olyan békés és kellemes, de attól még éjjel a párnádat fogod rágni a másik után.

Felnőtt szerelemben is van szenvedély, és az igazi az, amikor a szenvedély ÉS a mély szeretet, nyugalom, megbecsülés egyszerre van meg.

2012. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!