Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valami megoldás?

Van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Olyan tehetetlennek érzem magam(tudom,nemcsak én vagyok így),hogy egyszerűen a fiatalok,akik össze szeretnének költözni,családot alapítani,nem tudják megtenni...

Anyóséknál lakunk,ami kezd NAGYON elég lenni,de nem tudunk semmi megoldást,lehetőséget találni arra,hogy ezen bármit is változtatni lehetne...

Saját házat?Hogyan?Miből?Vagy albérlet?Szeretnénk babát is már nagyon,de így hogy? =(

Nagyon el vagyunk keseredve,semmi megoldást nem látunk...

De ez így nem mehet... Hitel,vagy albérlet?

Hasonló helyzetben lévők kérlek írjatok!=(



2012. szept. 2. 17:36
 1/7 yuda ***** válasza:
100%

A múltamat tudom írni.

2 gyerekünk született albérletben és csak lassan, lassan gyarapodtunk, végül önálló házunk lett. Ez leírva 2 sor, valóságban több év.

Szülők tekintélyét én sem akartam soha egy fedél alatt, inkább fizettem többet.

2012. szept. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyit tudtok félretenni?

Vannak különböző lakáskasszák, ezekre van állami támogatás, bár a legrövidebb időszak 4 év.

Van újra szocpol, annak is nézzetek utána.

A hitel nem ördögtől való, csak nem szabad minden szarra felvenni. Ha van már más hiteletek, nem javaslom. De ha még nincs, nézzetek utána, menjetek be minden bankba.


Végső esetben pedig külföld, ha beszéltek idegen nyelvet.

2012. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Most nyitottunk anyumékkal egy üzletet felesbe,szóval azt a pénzt,ami abból jön,félre tudjuk tenni és élünk a kettőnk fizetéséből,mint eddig.

Viszont nem szeretnék tovább maradni itt anyóséknál,mert egyszerűen kibírhatalanok,semmi magánéletünk sincs...borzasztó...=(

Szerintem az lesz,hogy albérlet és közben tesszük félre a pénzt,mert ha itt várjuk meg,még összegyűlik a pénz,nem mostanában megyünk el innen...=/

Gondolkoztunk már külföldön is(van ismerősünk itt-ott kint),de azt csak a végső esetben szeretnénk...

És a hitelről:5éve vagyunk párommal együtt,dec.óta lakunk itt anyóséknál...tavaly kiderült,hogy párom vett fel hitelt(tudtom nélkül)az anyjáéknak,mert tartoztak mindenkinek...nos...az összeg 2millió Ft.És párom fizeti a havi 30ezret...sokszor vesztünk össze ezen,mert ő a mai napig azt állítja,hogy ezt a házat újítottuk belőle(kifestettünk kb.)ezért ő fizeti...meg mert egyszer az övé lesz a ház...csak én tudom(sógora szólva el magát),hogy az anyjáék miatt kellett felvennie...ezt is undorítónak tartom,hogy mivel párom jószívű+mindent megtenne értük ők ezt tudják és undorító módon kihasználták...szóval kidobunk az ablakon havi 30-at,ami épp egy albérlet ára lenne...=/

2012. szept. 2. 17:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőtök fizetése elmegy? Akkor miért vagytok még ott? Albérletnél ugyanez lenne a helyzet és senki nem szólna bele az életetekbe.
2012. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Párom azt mondja,hogy minek menjünk albérletbe,miért fizessük,mikor itt a ház...egyszer az övé lesz...mindig ezt mondja...

Nem fogja fel,hogy így nem jó...

2012. szept. 2. 18:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Kikészülök már ettől...az a baj,hogy telebeszélik a feját mindennel...meg úgy érzi,ha ő elmegy innen anyuciéktól,akkor ő "cserben hagyja őket"...más férfi is volt/van így,vagy csak nekem jutott ilyen?? =/ =)
2012. szept. 2. 18:06
 7/7 yuda ***** válasza:
100%

Olvasom és látom nagyobb a baj.

Nem áll melletted , hanem anyuci kisfia.

Nagyon okos legyél és gondold át, ha nem fog megváltozni, márpedig ...és komolyan nem rosszszándék vezérel, de nagy az esély, hogy inkább szülei lesznek mindig elsők, utána te- szóval gondold át az egész kapcsolatotokat. Ha jó neked így, akkor maradj vele, ha nem akkor... na mindegy. nem szívesen írok ilyet, de ez a pasi minden, de nem férfi.

Egy igazi nő igazi pasit akar, akire felnéz, aki értelmes, akit tisztelhet, aki döntőképes, határozott, tud küzdeni..nem tutyimutyi, anyuka pici fia.. Bocsi, kiszaladt!

Sajnos ez a kor kineveli a jellemtelen, nőies ffi-akat, akik csak biológiailag ffiak, de lelkük valami más.

2012. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!