Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne kezdeni ezzel a...

Mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Egy átlagos lány vagyok, nem iszok, nem cigizek, nem járok discoba. Tavaly óta van egy barátom. (Aki idősebb...És messze lakik.) Anyuék feltettek egy programot gépre ami minden beszélgetést rögzített mind ezt tudtom nélkül. Visszaolvasgattak mindent. Amúgy sem tartották jó ötletnek, azután meg főleg nem. Két tűz között pedig elég nehéz, mégis Anyu meg Nevelőapám és a pasi akit szeretek. Mindig mikor találkoztunk elmondtam előtte, nem szöktem el. Beszéltek is már Vele. Nem tudom, érthető hogy féltenek, meg minden, de nem vagyok az a fajta aki hetente cseréli a barátját. Ő az első :)

Semmi olyan nem történt amit nem akartam, tudja a terveket, megérti. Amit Anyu akkor sem hisz el, hogy nem úgy lenne. Bemutatni meg nem merem Nevelőapám miatt. Bizonyos kijelentése után. Anyunak még csak-csak.

De nem akarom hogy mindig ez legyen 1 évet kibírtunk így, még jó darabig kell. De ezt minél előbb jó lenne megoldani, hogy mégis béke legyen...

Választani meg nem fogok és senki nem várhatja el.

Kérem aki tud segítsen. Nagyon szépen megköszönném.

(Esetleg privátban is.)



2012. aug. 5. 20:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Most mi is a kérdés?
2012. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám elérni, hogy Anyuék barátkozzanak meg a gondolattal. Hogy ne utálják. :)
2012. aug. 5. 20:12
 3/35 anonim ***** válasza:

Csak azért utálják mert idősebb,vagy más okot is adott rá?

Mennyi idősek vagytok?

Mutasd be anyudnak.

2012. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Kulcsszó: kommunikáció.


1. Mesélj magadról otthon, igyekezz minél jobb viszonyt kiépíteni a családtagjaiddal, legyenek a bizalmasaid, ha lehet.

2. egy beszélgetés alkalmával tárd fel nekik a levéltitok megszegését, mint olyat. meg kell érteniük, hogy helytelen ha nem tartanak tiszteletben, és hogy idővel ez óhatatlanul az elidegenedésetekhez vezet. tiszteliük kell, tisztelenetek kell egymást.

2012. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Hát, azt nem nézik jó szemmel hogy miért nem talált hozzá korban illő barátnőt. 16 vagyok, 12 év van köztünk. Tudom soknak tűnik, de szeretem és nem akarom "csak" ezért elhagyni mert Anyu és Nevelőapám nem nézi jó szemmel. És biztos nem 1 laza estére kellenék neki. Akkor ennyit nem várna. :)

Öhm kis viccelődés volt, meg 1x felhoztam gyerek témát. Gondolom ilyeneket olvastak. De nem gondolta komolyan Ő sem. Semmi "olysn" nem volt, és tudja hogy semmi olyan nem lesz jó darabig amitől "félt" Anyu. :)

2012. aug. 5. 20:20
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen én is olyan voltam mint Te. azt hittem értek az emberekhez, nem hittem a szüleimnek. (pedig így visszagondolva jobb lett volna) szerintem bízz bennük, 12 év az 12 év, ők látták a beszélgetéseket is, biztos jót akarnak neked.
2012. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Igen, tudom jót akarnak, de nem Ők találkoztak Vele. Én teljesen bízok bennük is és benne is. Nem azt mondtam hogy értek az emberekhez. Én nem szeretném elhagyni ezért, nagyon szeretem. :(
2012. aug. 5. 20:29
 8/35 anonim ***** válasza:
61%
tehát akkor ő életed pasija, akkor gondolj bele abba, hogyha te például 30 éves leszel, fénykorodat fogod élni, ő már 42 lesz, hát... 12 év az 12 év, mindenki mást akar majd, mindenkinek más lesz a fontos, meglátod, annyira különböztök a baráti társaságodban ő nem fogja jól érezni magát, 28 éves felnőtt férfi 16 éves gyerekek között, és te sem fogod jól érezni magadat a 30asokkal, hidd el anyudék jót akarnak...
2012. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Tiniszerelemnek nem lehet parancsolni. Beszélgess el róla anyuddal kettesben és mutasd be neki,hisz nagyon nem ellenezheti,ha eddig is engedte hogy találkozzatok.

És a messze lakik mit jelent,mennyi időnként találkoztok,és ki megy kihez?

2012. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Nincsenek olyan kifejezett barátnőim akikkel mindig összejárok, suliba van 2-3 csajszi, de mivel elve mindenki (tényleg mindenki) discos én pedig rockot hallgatok nem nagyon van olyan baráti kör. Megszoktam, beszélgetek beszélgetek, de olyan akikkel összejárok nincs. Nem vagyok társasági ember. Nem tudom mit hoz a sors, de míg szeretem nem szeretném elhagyni, úgyis az idő választ ad mindenre :)

Tudom az idő nagy úr, de nekem nem a rózsaszín inges cicafiúk kellenek, ami szerintem érthető. Azért ebben a korosztályban nincs túl sok olyan aki elfogadná a rockereket. Én változni ebben nem fogok senki kedvéért.

2012. aug. 5. 20:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!