Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Idegileg már...

Mit csináljak? Idegileg már teljesen kivagyok!?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és van egy 10 éves öcsém, és egy 20 éves nővérem. Apukám 1 éve meghalt, így anyukám tart el, külföldön dolgozik, úgyhogy csak hetente-kéthetente látjuk őt. Mamám is velünk él. Mamámmal van a probléma.

Szoktam öcsémmel szórakozni, meg játékból verekedni(csak néha), és ha valami öcsémnek nem tetszik, mert egyből ordít, hogy MAMAAAAAAA, vagy csak úgy a játék közben a semmiért, mamám már egyből közbelép, leordít, hogy mit csinálok szegény gyerekkel, és néha meg is üt. És ez nekem eléggé fáj (belülről), mert tudom, hogy semmi olyat nem csináltam, amiért kapnom kellett volna. A másik, meg hogy ha öcsém megüt, vagy belém rúg, természetesen vissza adom neki, és már mamám megint ott terem, és csak úgy vagy a kezemre, vagy az arcomra üt, és természetesen leordít. És már kivagyok idegileg. Nem tudom, hogy fogom ezt tovább bírni. Bezzeg ha anyukám itthon van, mamám olyan, mint egy kisangyal.

Tiszta stressz az életem, és a stressz miatt sokat eszek, úgyhogy nem vagyok valami vékony.

Mit mondjak mamámnak, vagy öcsémnek, hogy szálljanak le rólam?

Értelmes válaszokat.



2012. szept. 2. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:

És ha most az egyszer (vagy kétszer-háromszor) most te ordítanál a mamádért, amikor megüt, megrúg az öcséd, és esetleg rájátszva sírnál?

Vagy felveszed a kesztyűt, vagy tényleg ki fogsz borulni!

2012. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne játssz verekedőset az öcséddel! Ha ő verekszik,akkor ne üss vissza,hanem hagyd ott!Akkor a mama sem fog veled veszekedni!
2012. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De akkor is visít, amikor hozzá se nyúlok, csak mondok neki valamit, vagy leülök mellé a fotelba tv-t nézni, vagy csak bemegyek abba a szobába ahol ő van, mert keresek valamit. És ennek mindig ez a vége.
2012. szept. 2. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb megfogod szépen a mamád kezét és megmondod, hogy na mama ez volt az utolsó, hogy engem megütöttél. Az öcsédnek meg elmagyarázod, hogy ne merjen visítani a mamáért akkor, ha semmit nem csinálsz vele, mert akkor aztán tényleg elagyabugyálod. Persze nem arra biztatlak, hogy verd meg. Csak elég ha szóban elmagyarázod.
2012. szept. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!