Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha ilyen apám...

Mit tegyek, ha ilyen apám van? Már idegileg teljesen kikészít.15/L

Figyelt kérdés
Nekem sohasem volt jó a kapcsolatom apuval,mindent megtettem már,hogy jobb legyen de nem lett jobb semmivel,sőt... Apu engem mindig piszkált mindenért,és ez még most sem változott.. Vagy azért piszkál,mert őt zavarja,hogy lapozom az újságot,vagy azért mert zavarja,hogy almát eszek,vagy azért mert gépezek,vagy azért mert kimegyek egy kicsit,vagy azért mert nem ugrálok kedvére(hozzam be ezt azt,vigyem ki ezt azt,álljak föl a géptől mert neki most valami eszébe jutott és meg kell csinálnia és a többi) persze ha én tenném ezt akkor az nem tetszene neki.. Sokszor volt,hogy kiskoromban OK nélkül kaptam verést.. Mindig mások előtt,a sárgaföldig lealázott,persze nekem ezt elkellet tűrnöm.. Ha valamit elrak és nem találja meg akkor rögtön én meg anyu vagyunk a hibásak,biztos mi raktuk el,és k*ssolj*nk mert neki váltig igaza van... Amikor meg megtalálja amit keresett akkor röhög egyet.. Sajnos elég szerencsétlen vagyok.. Általános suliban,osztálytársaim kiközösítettek,mert csendesebb és zárkózottabb voltam mint ők.. Sokan átvertek,kihasználtak.. Idővel megtanultam,hogy soha de soha többé ne hagyjam magam.. Apu engem mindig megpróbál úgymond "leszorítani" mert kiskorában vele is ezt tették.. Én meg mivel nem hagyom magam,szépen megmondom neki,,hogy hagyjon békén stb.. Erre ő nem.. Na ilyenkor torkom szakadtából elkezdek ordibálni,hogy vegye észre magát.. És ez neki nem tetszik,hogy nincs igaza és nem hagyom magam még ha beleszakadok is.. Nagyon sokan mondták már,hogy ők már nem tudják mit csináltak volna a helyemben,de biztos,hogy nem bírnák 15éven keresztül állandóan ezt.. Sajna anyu apuval még ennek ellenére is együtt marad,pedig ők is sokat veszekednek és látszik rajtuk,hogy csak miattam vannak együtt..(Ezt meg is mondta anyu..) De ez meg nekem nem jó.. Apu nem hajlandó változni.. Nem tudom mit csináljak,már szó szerint idegbeteg vagyok mikor hozzászól.. Csodálkozik,hogy mindig flegma vagyok vele,mert mindig bennem van és már várom,hogy mikor köt s miért belém.. Ti mit tennétek a helyemben?
2011. ápr. 30. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Beszélgess anyukáddal, hogy talán el kellene válnia.

Ő úgy is jobban átlátja, hogy mik a lehetőségek.

2011. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Kamasz vagy.Semmi nem jó neked.Magadtól írod,hogy ordibálsz vele,és neked nem tetszik az,hogy nem tetszik neki.Igaz előtte azt írod,hogy te egy ártatlan ma született bárány vagy,de utána meg az ellenkezőjét állítod.

Idővel rájössz,hogy fail vagy:)

2011. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már milliószor beszéltem vele erről.. De ő nem... Már azon gondolkodok,hogy elvitetem magam az intézetbe,hogy békén hagyjon..
2011. ápr. 30. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy apukáddal ezt nem tudod megbeszélni. Mivel kiskorú vagy, nem tanácsolom, hogy csak úgy lelépj otthonról. Maradt anyukád. Őszintén mond el neki, hogy nem tudsz tovább édesapáddal élni, és szeretnéd ha ti különmennétek (írtad, hogy nem boldog már vele). Mond el anyukádnak, hogy ne féljen az új helyzettől, te majd mindenben segíteni fogod, és sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak lesztek. Remélem, hogy az anyagi helyzetetek megengedi ezt a lépest. Leegyszerűsítve nálunk is ez volt a helyzet, beszéltem anyámmal, elvált (a hitelt azóta is nyögi, mert mi nem voltunk könnyű helyzetben), de megérte, és most minden szuper.
2011. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam azt,hogy én tökéletes vagyok és,hogy nincs az ég világon semmi hibám,és hogy nem érdemeltem meg egy két pofont. De úgy látom már nem lehet egy kérdést se feltenni mert én vagyok a büdös kamasz.. Tényleg jobb ötlet,hogy kussba maradok,és nem mondom el senkinek majd lesz ahogy lesz. Kösz a válaszokat.
2011. ápr. 30. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Na az intézetet végképp elfelejteném. Két közvetlen szomszédom is egy gyermekotthonban dolgozik holt idegek mindketten.

A kölykök 85%-a egy félresikerült,kezelhetetlen állat ha odakerülsz az egy szem apád helyett egy falka félresikerült kölyök fog csesztetni.

Egy ötletem van. Akármilyen nehezedre is fog esni engedd el a füled mellett amit mond. Egyiken be másikon ki.

Az én anyám is nehéz természet mindig üvöltöttünk egymással aztán egyszer csak elkezdtem nem figyelni rá. Visszavonultam a saját kis világomba alig szóltam hozzá fejemre tettem a fejhallgatót és azóta nyugi van. Ritkán veszekszünk. Van még 3 éved a nagykorúságig keresel valami munkát meg mellékest és lelécelsz egy társbérletbe amíg nem találsz valami jobbat. Nem lesz ez így örökké. Nem ér az egész annyit hogy egy ilyen lehetetlen ember miatt tönkremenj. Te csak magaddal meg a jövőddel foglalkozz ne is figyelj oda rá mert a visszavágás csak olaj a tűzre. Ha nem adsz neki fogódzkodót akkor nem tud visszavágni nincs vita.

2011. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!