Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom beleszólni?

Van jogom beleszólni?

Figyelt kérdés
Vőlegényemmel élek a szüleim házában, külön bejárat, külön koszt! A vízbe, villanyba kommunális stb számlákba pótolunk! Én sajnos nem dolgozok nem találok állást párom dolgozik csak, viszont anyósomék minden hónapban jönnek pènzért, 10-20-30ezer forint! Nem adják meg, nem kértûk soha nem támogatták párom na de mostmâr én sokaltam be! Van még 5tesója øk nem adnak pénzt ha mégis kérik! Párom viszont kötelezetségének érzi s nem tudom szóljak-e és ha igen akkor mit? Nem akarom sértegetni a szüleit,páromat sem és nem akarok hárpia lenni!
2012. szept. 3. 12:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%

1. Amig nem vagytok házasok, addig nem tartozik rád, hogy a barátod a szüleinek ad-e pénzt vagy sem.

2. Mivel te nem keresel, végképp nincs jogod beleszólni, a te pénzed nincs veszélyben

3. Nem irod, hogy mennyi az, amit havonta "pótoltok" a számlákba, de valószinüleg nem túl sok.

4. Egyelöre téged tartanak el a völegényed meg a szülei - ugyanis a lakást ök biztositják, bérleti dij nélkül.


Szóval mindenképpen maradj ki ebböl.

2012. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Ez a dolog nagyon kétesélyes...

1.: semmi közöd hozzá, mert nem a te fizetésedet osztogatja,

2.: nagyon is van hozzá közöd, hiszen a ti közös megélhetéseteket veszi ennyire félvállról.


Én az utóbbira szavazok, de a nyakamat rá merném tenni, hogy jópár kommentelő az első mellett foglal állást.

Kérdés: a te férjed szerint melyik az érvényes?

2012. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
1-esnek: írta a kérdező, hogy az ő szülei házában élnek. Szóval ebből a szempontból neki van nagyobb beleszólása, hiszen nagyon sarkítva ő adott tetőt a vőlegénye feje fölé.
2012. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
mondjátok meg, hogy nektek is szükségetek van arra a pénzre. hacsak nem az van, hogy anélkül a pénz nélkül nem tudnának enni meg ilyenek, akkor én nem adnék nekik. Valahol érthető, hogy a párod kötelességnek érzi, hogy ne hagyja a szüleit pénz nélkül, de csak abban az esetben, ha az a pénz tényleg létszükséglet. Azt javaslom, majd ha tudtok költözzetek olyan messze tőlük, hogy ne legyen kedvük odamenni kuncsorogni.
2012. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Igen nálunk lakunk! Viszont amíg nem is tudták hogy összeköltözünk már amikor elment párom messzebb dolgozni 2 havonta jött akkoriban haza és már összebuherâlták a szobát és gyúróterem lett!

Egyèbként sem anyós sem após nem dolgozik pedig egészségesek és nem öregek! Az apuka úgy tett ő 5ezer/nap fizuért nem kőműveskedik szôval engem nem igen tartanak el, míg 2 menyüket igen hisz azok náluk laknak!

2012. szept. 3. 12:55
 6/27 anonim ***** válasza:
13%
Nincs jogod beleszólni, mivel az ő pénzével úgy támogatja a szüleit ahogy akarja. Ha házasok lesztek akkor más a helyzet.
2012. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
Én is úgy vagyok vele, hogy amíg nem dolgozol amíg te nem raksz le pénzt az asztalra addig nincs jogod beleszólni hogy támogatja a szüleit vagy sem. Végül is a te szüleidnek is csak a párod fizet, te nem. Akármennyit pótoltok bele, nem közösen pótoltok. Mindent a párod fizet. Addig amíg nem keresel pénzt nem kéne szólnod. Mégis mi jogon??
2012. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
19%

Az ő pénze, az ő szülei.

Ha te szüleidnek kellene pénz, akkor is fel lennél háborodva?

2012. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Van joga beleszólni, hiszen együtt élnek. Ők már egy pár. Min változtatna egy darab papír arról, hogy házasok? Micsoda blődség. Egyébként is csúnya dolog a párod szülei részéről, hogy a külön életet élő, önállósult gyereküktől szedik el a pénzt. Persze más, ha kölcsönről van szó, mert van egy kis átmeneti anyagi zavar és persze meg is adják! De így? Később ha gyereketek lesz, akkor majd attól veszi el a pénzt a párod, hogy a szüleinek adja? Persze nagyon finoman kell felhoznod a témát, nehogy megbántsd.
2012. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
42%

Én sem dolgozok, és hozzánk is havonta jönnek a keresztapámék pénzért. Egész életében leszart, soha nem törődött velem, kb köszönőviszony van csak köztünk. Még annyit sem kérdez meg anyukámtól (aki neki a testvére), hogy mi van vele. Eljön a pénzért, aztán megy is kifelé az ajtón. Sokszor még meg sem köszöni.

Nekem sem tetszik, de amíg nem az én pénzemet osztogatják, nincs beleszólásom. Én is kitartott vagyok, így végképp úgy érzem, hogy nincs jogom beleszólni.

2012. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!