Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne féljek...

Mit tehetnék, hogy ne féljek az új dolgoktól?

Figyelt kérdés
Mindig izgulok, szégyenlem magam mások előtt, ha új társaságról van szó! Nem tudom miért. Új dologba soha nem merek belevágni, mert annyira ráparázok. Most pedig az a legnagyobb problémám, hogy szakmát (OKJ) fogok tanulni egy suliban, és nem merek szóba állni az emberekkel. Már azon gondolkodtam, be se megyek az első tanítási napra, mert annyira félek. Olyan szakmát választottam, amihez soha nem volt közöm, és az évnyitón pedig kiderült, több osztálytársam is egyetemista és főiskolás. Nekem pedig semmi közöm nem volt soha felsőoktatáshoz, így szerintem még ráadásul elnyerem az osztály legbutábbja címet is. Jól megbélyegeznek az elején, és félek, hogy a tempót sem tudom felvenni... Én azt hittem szakmát tanulni lehet mindenféle előképzettség nélkül is.
2012. szept. 4. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi köze a főiskolának és az egyetemnek az okj-s képzéshez? :) Ahhoz, hogy szakmát tanulhass, a legtöbb esetben csak egy érettségit várnak el. Úgyhogy butának senki nem fog nézni, ne aggódj! Szerintem menj be az első nap is, hátha jól sül el a dolog. Legyél egy kicsit nyitott az emberek felé, próbáld őket megismerni, kezdeményezz beszélgetéseket és idővel azt fogod látni, hogy már egy társaság tagja vagy. Csak bátran! :)
2012. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz, mert te már előre megbélyegzed magad. Menj be, készülj fel a legrosszabbra és utána már csak jó történhet.


Egyébként egy egyszerű kulcs az emberekhez: érdeklődj róluk. Ha elkezdenek beszélni, hallgasd őket figyelmesen. Ez bárki szívéhez biztos út.

2012. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell előképzettség az OKJ-hoz és gondolom az illető egyetemisták/főiskolások azért jelentkeztek rá mert valami használhatatlan büfé szakon tanultak. Szóval ilyen szinten nincs mitől tartanod.


Ami a hozzáállásodat illeti az nagyon rossz! Soha nem szabad előre elképzelni/kimondani/leírni a rossz dolgokat, amik veled történhetnek, mert valóra válnak. Ahogy Kispál mondta volt: "mert az élet szolgája a kimondott szónak".


Nem hinném, hogy bármi okod is lenne arra, hogy alacsonyabb rendűnek gondold magad másoknál. Szépen odamész és akkor meglátod, mi a helyzet. A legtöbb dolog csak messziről tűnik olyan félelmetesnek. Ha már beszélsz 1-2 szót a többiekkel, majd rájössz, hogy ők is ugyanolyanok mint te, nekik is lehetnek félelmeik, meg ők se olyan okosak, stb, sőt azt is meglehet, hogy kedvesek, barátságosak, jól fogod magad velük érezni.


Szóval hajrá!

2012. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. szept. 5. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!