Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek joggal haragszom...

Szerintetek joggal haragszom a testvéremre?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, ha hosszúra sikerül az írásom!

Tehát, nővéremről lenne szó. A gondok körül belül 1 évvel ezelőtt kezdőztek mikor megismerte a mostani barátját. Már mikor bemutatta nekünk, akkor is tudtuk előre, hogy itt gondok lesznek ugyan is a kedves párja azzal indított, hogy hozott magának pálinkát és leitta magát a sárga földik. Később kiderült a pasiról, hogy alkoholista (mondjuk ezt már az elején is sejtettük), majd , hogy drogozik is és mindenféle kétes dolgokban benne van. Az hogy a nővéremnek ez jó én már meg sem lepődök, hiszen mióta szétmentek a gyereke apjával, (lassan négy éve) jó pár pasi ki-be fordul már az ágyából. Tehát az, hogy a nővérem tönkre teszi az életét az már nem is érdekel. De, hogy a kisfiának ebben kell felnőni, az már bosszantó. Nem is törődik már úgy a gyerekével, mióta ezzel a szeméttel van együtt, mindig lepasszolja az apjának.

Szóval én úgy gondolom, hogy ezek után érthető, hogy nem túl jó vele a kapcsolatom. Anya még próbálta a jó útra terelgetni, bízott benne, hogy ez csak egy ideiglenes dolog, de már ő is feladta, mióta mindenféle szemétnek lehordta a telefonba anyukámat, mert meg merte mondani a véleményét.

Olyan hálátlan, ez a pasi többször kidobta, ezért pár hónapig lakhatott a lakásunkban, ami igaz üresen állt, azzal a feltétellel, hogy fizeti a rezsit, hát mily meglepő, azt is a szüleimnek kell majd kifizetni, mert ő most visszakönyörögte magát az alkoholista pasijához, és most szóba sem áll velünk.

Én a napokban kijelentettem, hogy ha végleg kidobja az aktuális pasija, én nem ülök a nővéremmel egy asztalhoz, azt hiszem van is rá okom, szalagavatómra hetekig kellett anyukámnak könyörögni, hogy eljöjjön, ballagásomról eljött ,igaz megunta és hazament inkább mosni, névnapot szülinapot nem is köszönt senkinek, de ő elvárja, hogy ő meglegyen köszöntve! Anyukám azt mondta, hogy rövid az élet, hogy haragot tartsunk, igazat is adtam neki, mindig én próbáltam kibékülni vele még akkor is, ha nem is én kezdtem a vitát. De ebbe egy idő után már belefáradtam.


Jó volt kiírni magamból, amit már régóta tartogattam magamban.

Ti voltatok esetleg hasonló helyzetben a testvéretekkel, ha igen akkor mi lett a vége?


Köszönöm, hogy elolvastátok!


2012. máj. 28. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyzetben a nővéremmel, senkivel nem nagyon foglalkozott akkoriban, sőt, a legbalhésabb évei közepén szülte meg a fiát is. Szegény gyerek az első pár évében nem sok törődést kapott tőle. Annyira rossz volt a viszonyunk, hogy kb. három hetente beszéltünk egymással. Aztán megismerte a jelenlegi párját, aki szépen lassan normális útra terelte, illetve inkább egymásra voltak jó hatással. Már tíz éve együtt vannak és csodálatos változáson mentek keresztül mindketten. A gyereket is tisztességesen nevelik, a férfi a sajátjaként kezeli. Nagyon jó látni, hogy szépen halad az életük és hogy milyen sokra vitték már. Az pedig külön öröm, hogy nagyon jó testvérek lettünk, naponta beszélünk és soha nem szerettük egymást ennyire, mint most, felnőttként!

Neked is ezt kívánom, remélhetőleg egyszer rájön a testvéred, hogy milyen nagy hibákat követ el saját maga és a szerettei ellen. Minden jót kívánok!

30/N

2012. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy minden rendbe jött nálatok! :)

Köszönöm, remélem úgy lesz ahogy kívántad.

2012. máj. 28. 19:35
 3/6 anonim válasza:
100%

Igazán sajnálom, hogy ebbe vagy(tok).

Az biztos hogy nem fog használni, ha elfordulsz tőle.Tegyük fel hogy egyszer észhez tér és teljesen megbánja amit tett és ha a szeretet megmarad feléje ekkor lesz kihez menjen és a gyereke jövöje is jobbra fordulhat.

Szeressétek, de ne azt amit tesz/tett hanem mivel egy vér vagytok.

A törődés és a szeretet le fogja győzni benne a rosszat.

2012. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm!

Hát abban is valami amit te mondasz, de nála nehéz eldönteni, hogy mikor bánta meg, amit tett! Ugyan is többször hazudott már, sőt többször azt mondta, hogy nem lesz ilyen.

Gondolom majd az idő megoldja ezeket is, de most nagyon mérges vagyok rá.

2012. máj. 29. 09:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akármit is tesz a nővéred, amihez elvileg "nincs közöd" akkor is szeretned kell és segítened neki, nem feltétlenül harag kérdése. Már csak azért is mondom ezt, mert ugyanígy vagyok bátyámmal, féltem a hülyeségei miatt őt, hogy bajba keveredik, és sok mindenkivel rondán beszél. De attól még szeretem, és nem helyes, hogy pálcát törünk egy testvér felett. Haragudni lehet rá (nálad van is miért) de nem neked csinál ezzel rosszat. Mondhatni lehetne rosszabb is a kapcsolatotok. Ha segítséget kér, vagy észhez tér, mindenképp állj mellé. Ha már végképp nem bírod elviselni hogy tönkreteszi magát, üljetek le beszélgetni. Nem kell leteremteni, csak mond el hogy kívülállóként hogyan látod a helyzetüket, hívd fel a figyelmét a gyerkőc elhanyagolásának következményeire. A fő, hogy érezze hogy nincs egyedül, ha már végképp rájött a hülyeségére!
2012. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pffff, ez volt az utolsó, hogy leírom ide valamilyen gondomat is! Két kezemen nem tudom megszámolni, hogy hányszor beszéltem vele, nem tartottam haragot, azt meg napjában körbeliül hússzor mondtam el, hogy ne hanyagolja el a gyerekét.

Na mind1 is, végül is ti csak egy részletet tudtok a sok rosszból!

2012. máj. 31. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!