Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradnátok vagy menekülnétek?

Maradnátok vagy menekülnétek?

Figyelt kérdés
Apám munkanélküli lett,anyám fizetését vonja a bank..Ráadásul van egy öcsém.90000 forintot keresek,mindent tőlem várnak el,ha a csekkeket befizetem megint nem eszek semmit hó végén..max vajas kenyeret.Tudom ők a családom,de magamra is kell gondolnom!Ti mit tennétek?

2012. szept. 4. 18:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Szedjél fel egy pénzes pasit,jobbat nem tudok
2012. szept. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

3 hét után, most komolyan? Ennyit ért, hogy felneveltek? Tudod a szülőknek is vannak igényei és nagyon sok mindenről lemondanak ők is, mikor gyerekük van. Lehet, hogy ez a gyereknek fel sem tűnik, de ez az igazság...


Én otthon sem élek, állandóan veszekszünk, mindig mindent jobban tudnak nálam, de mikor szarban vannak mindig arra gondolok először, hogyan segítsek.

2012. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

3 hét munkanélküliség semmi... Olvassgass a munkanélküliség pszichés folyamatairól, a harmadik hét az amikor még fel se fogja az ember, hogy állás nélkül maradt, sőt úgy van vele, hogy lesz sokkal jobb helye, és várja a legjobb lehetőséget. Majd szép lassan jön a kétségbeesés, meg az igények egyre inkább lentebb adása...

Másik meg: a szüleid felneveltek téged, eltartottak, etettek- itattak, taníttatak, fedélt adtak a fejed felé, nyaraltattak meg még tudom is mi... Erre három hete munkanélküli az apukád, és te már azon gondolkozol hová menekülj?? Az eszem megál!!!

22n

2012. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

ma 17:28


Oké meg minden az ahogy gondolod, jó hogy segítesz, de azzal nem fer visszaélni, hogy de hát ők is lemondtak dolgokról, mert nem kényszerítette őket senki, saját döntés volt, mint írta itt valaki, nem mind1 hogy elvárják, követelik vagy segítséget kérnek. A 2 messze nem ugyanaz.

2012. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%
A fiatalság álmodik, függetlenségre vágyik. Később rádöbben, hogy a család nagyon fontos, mert ahol nincs összetartás, ott semmire sem jutnak. Gondolj arra, hogy lesz majd párod és gyermeked, s bizony akkor nagyon sokszor rászorulhatsz te is a családod segítségére(ilyen-olyan nem várt okok miatt), ha most el is felejtetted, hogy ők iskoláztattak, s ők neveltek fel, s sok mindenről le is mondtak. A döntésed előtt ezeket a tényeket is mérlegeld. Gondolj abba bele, ha neked is lesz gyermeked, s megszorulhatsz-rajtad kívülálló okok miatt, s akkor a gyermeked lelép, neked hogy fog esni? Én is voltam fiatal, s megértelek, nekem is voltak függetlenedési álmaim-> majd én megváltom a világot, stb. Majd lettek kisgyermekeim, akik sokszor betegek voltak-rengeteg gyógyszer pénz, hitelt kellett fizetnünk, lett a férjem egy időre munkanélküli is, később csak gyesem volt, a semmiből éltünk. S akkor nagyon jól esett, hogy a családom mellénk állt, s segített. Ez a jóság annyira átalakította a gondolkodásomat, hogy most azt sem tudom, hol segítsek nekik. Volt amikor a tesóm segített, majd mikor megszorult én adtam oda neki az utolsó havi gyedemet. Ez így működik, soha nem lehet tudni, mit hoz a jövő. Ha jót teszel valakivel, vissza is kapod.
2012. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%
dolgozz többet, meg apukád keressen munkát, úgy jobb lenne, nem?
2012. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem kellene ilyen helyzetben cserben hagynod őket. Fordított esetben téged kitennének otthonról? Segíts, amiben tudsz aztán majdcsak megoldjátok EGYÜTT a dolgokat! Apudnak is próbáljatok munkát keresni gőzerővel.
2012. szept. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
Tudom, lepontoznak, de marad a bűnözés. :)) Azért a családod próbáld segíteni. Ne azért, mert felneveltek, azt ők válalták. Hanem, mert összetertás nélkül, teljesen szétesik, tönkre megy a család. Na itt gondold végig, későbbiekben akarod-é ilyen helyzetbe hozni gyermeked? A gyermekeim szerint, ők ilyenből nem kérnek, ezért nem is válalnak gyereket. Valahol igazat adok nekik.
2012. szept. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%
Amint írod ez még csak három hete történt és már ugy beszélsz, mintha hónapok óta te tartanád el a családod. Mivel ezt a rövid időszakot sem birtad ki igy mindig is lesznek problémáid és tényleg keress méás megoldást. Bár 90 ezerből albérletet+ rezsit fizetni akkor adod Te lejjebb is,mert marad a puszta kenyér.
2012. szept. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2022. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!