Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, ti otthon maradnátok...

Anyukák, ti otthon maradnátok háztartásbelinek, ha a férjetek jól keresne?

Figyelt kérdés

Eredetileg úgy beszéltük meg, hogy 2 év után visszamegyek dolgozni, de férjemet egy sajnálatos haláleset miatt nagyon hamar előléptették, jó fizetésért. Most áprilisban lesz 3 éves a lányunk és szeretné, ha én itthon maradnék. Neki fontos lenne, hogy meleg vacsora és kipihent, csinos feleség várja haza. Én azonban nem vagyok ez a fajta :-( Hiányzik a munkám, az emberek, a sikerélmények.

Ti mit tennétek?


2012. febr. 8. 14:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%

Itt pontosan leírtad ami miatt visszamennék: hiányoznak az emberek, a hasznosság.

A gyereknek is és a férjednek is rossz, ha otthon befordulsz, mert egy idő után egy antiszoc, elhízott vén hárpia várná haza mirelit pizzával. Sajnos nálunk ez lefutott kör :(

Én vagyok a nő.

Most keresek állást veszettül, hál égnek a pénzre is szükség van, nem csak passzióból.

Mond ezt el a férjednek is!

2012. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%
4órás munka esetleg?? Meleg vacsi lehetne és te is dolgozhatsz:)
2012. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%
Ha téged kielégít, hogy háztartásbeli vagy, akkor maradj otthon. Ha nem (márpedig te magad írod, hogy hiányzik a munkád), akkor menj vissza dolgozni.
2012. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
51%

En ebben a helyzetben vagyok. A ferjem jol keres, en ıgy ıtthon vagyok, pedıg meg gyerek sıncs.

Sok embertol hallom, hogy nem dolgozom, semmırekello vagyok stb., pedıg a hazımunka felfoghato reszmunkaıdos allasnak. (Ha van gyerek, akkor meg 0-24 szolgalatnak:))

Mınke nem erdekel kı mıt mond. A lakas mındıg rendben, mıkor hazajon pont kesz a meleg vacsora, meg van terıtve. Nekem pedıg van ıdom magamra, pıhennı, olvasnı, tanulnı, sportolnı, szepıtkeznı, hogy ne egy toprongyos hazıasszony varja haza, hanem egy okos, csınos no.

Ha majd lesznek gyerekek, akkor azok nem lesznek napkozısek, meg kulcsos gyerekek, es mınden delutan lesz ıdon tanulnı, jatszanı, foglalkoznı veluk.

Ha ram hallgatsz, maradj otthon.

2012. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%

4. itt az a baj, hogy a kérdezőnek nem ez kell. Emberek közé akar menni. Tény hogy a házimunka akár néha 8 órás műszaknak elmenne, de vannak olyan emberek akiknek társaságra van szükségük, a kommunkációs szükségleteiket nem elégíti ki egy két éves gyerek.

Az ilyen emberek hosszútávon "besavanyodnak" a rájuk kényszerített háziasszony szerepben!

2012. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
86%

Adhatunk sokféle tanácst, de ezt igazából csak te tudod eldönteni.

Amíg nem volt gyerekem, mindig azt gondoltam, hogy 2 év után direkt jó lesz visszamenni dolgozni, mert úgy érek majd valamit, hasznosnak érzem magam, stb... de aztán letelt a 2 év otthon és marhára nem akaródzott visszamenni dolgozni, de sajnos a pénz kellett. Szóval ha én lennék a helyedben, én örülnék, hogy nem kell dolgozni járnom. De a te eseted más, mert szükségét érzed, hogy dolgozni járhass...

2012. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
36%

Még nekünk sincs gyerekünk és én is itthon maradtam!!! Mindig mondja,hogy 60 e ft-ért minek mennék el dolgozni!!

Szerintem itthon sem unatkozik az ember,mert takarítás, főzés,torna,... főleg aki családiházba lakik ott mégtöbb dolog van!

De te tudod,ha te úgy érzed,hogy a munka kell ahhoz,hogy jól érezd magad akkor menj!!!

2012. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

A munkahelyemen nem tudnak ajánlani 4 v 6 órás munkát :-(


Ő is ezért szeretné, mert szerinte munka+gyerek+háztartás mellett lehetetlen fodrászhoz, kozmetikushoz, tornászni járni. Szerintem megoldható.

Meg a barátai sokszor panaszkodnak neki, hogy kinőtt pólóban, lenőtt hajjal, fáradtan ér haza a feleségük, max a gyerekre van idejük, egész hétvégén takarítás, mosás, vasalás stb.

2012. febr. 8. 14:25
 9/36 anonim ***** válasza:
81%

ez mind szép és jó, ha van időd magadra, nem kell neked is dolgozni, kényelmesen elvagy a házimunkával stb...

De: gondolj abba bele, ha ne adj'Isten -és most tényleg nem kívánok senkinek rosszat-, de az élet kiszámíthatatlan, sose tudni, kivel mi történik...érted, miről beszélek...miből tartod el a gyermeked és milyen nyugdíjat fogsz kapni?

2012. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom a kicsi nemsokára oviba megy majd, szóval én otthon maradnék, de csak akkor ha a férjem hajlandó eltartási szerződést kötni velem. Ez első szemétségnek tűnik, de belegondolva logikus: ha nem dolgozol, akkor nem lesz nyugdíjad sem, és ha később rosszra fordulnak a dolgok, könnyedén az utcán találhatod magadat.


Én hihetetlenül boldog lennék, ha nem kéne dolgoznom... Annyi minden érdekel, annyi dolgot szeretnék csinálni, kipróbálni, állandóan el tudnám foglalni magam valamivel. :) Konditerem, írnám a blogomat, olvasnék, megtanulnék még egy nyelvet, megtanulnék motorozni, esetetleg beiratkoznék valami kézműves tanfolyamra, rajzolnék, sétálnék nagyokat a városban... Számomra ez lenne az ideális élet.

2012. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!