Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bocsássak meg vagy hagyjam őket?

Bocsássak meg vagy hagyjam őket?

Figyelt kérdés

Anyám 10 éve folyamatosan hazudott nekem. Pedig éveken át ha tudtam mindig kihúztam a szarból. Tegnap megtudtam, hogy a családi házunkat is elcseszte. Nekem azt mondta, hogy azért költöztek el, mert rosszul érezte ott magát a szomszédok miatt. Az igazság az, hogy elárverezték a házat, mert éveken át egy csomó hitelt felvett aztán meg nem fizette. A nyomokat igyekezte eltüntetni, de én rájöttem csak már sajnos későn.

Mit csináljak? Nagyon haragszom és és nagyon kibuktam. Gyakorlatilag semmijük nem maradt. Amikor szembesítettem, hogy tudok mindenről, még ő támadt nekem, hogy mégis mit képzelek. Slussz poénként már az albérletből is kiakarják őket rakni mert nem fizetik rendesen a számlákat. Lehet, hogy hagynom kéne őket, de mégis csak a szüleimről van szó. Ráadásul az öcsém is velük él. Lehet anyámékat már nem tudom megváltoztatni, hisz elmúltak 60 évesek, de az öcsémet féltem, ő még csak 24. Mit tennétek hasonló helyzetben. Vagy volt vagy van valaki ugyanígy?


2012. szept. 5. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:

érthető, hogy haragszol! és jó, hogy beszéltél anyuddal.

a haragot nem érdemes tartogatni, de a megbocsátás nem jelenti azt, hogy egyet értesz a megoldásaikkal.


azt esetleg lehet tudni, hova megy a pénz?

szüleidnek van valami szenvedélye?

öcséd pénze is lefolyik a lefolyón?

ő nem tudta, hogy a házat elárverezik?

2012. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szüleidet gondnokság alá helyezni?

[link]

2012. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy a szüleim két hibát követtek el. Az egyik az, hogy mindig minden fontosabb volt, mint a számlák kifizetése. A másik az, hogy sosem mérték fel rendesen, hogy mit bírnak el anyagilag. Sajnos az öcsém teljesen anyu befolyása alatt áll. A teljes fizetését haza adja. Semmit nem vesz magának. Nem érdekli semmi, már ami a család helyzetével kapcsolatos. Próbáltam vele beszélni, hogy figyeljen oda anyuékra, hogy a számlák rendben legyenek, de nem képes vagy nem akar anyuval semmi konfliktust felvállalni. Csak a számítógép előtt ül. Szégyen de még fehérneműt is anyu vásárol neki. Ez alatt a sok év alatt számtalanszor próbáltam beszállni az anyámmal, hogy rossz úton jár, de sosem hallgatott rám. Én ott hibáztam, hogy nem voltam eléggé résen, elhittem minden szavát, nem gondoltam, hogy képes kockáztat az istenített szüleitől örökölt házat. Pedig engem padlóra küldött nem egyszer. Volt hogy én fizettem ki az általa felvett hitelt és nem kevés pénz adtam kölcsön nekik az évek alatt. De most úgy érzem betelt a pohár, nem bírom tovább elegem lett. Tudom, hogy fontos a család és nem szabad haragot tartani, de elegem van belőlük.
2012. szept. 5. 08:47
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

A haragodat nem értem. Rosszul csinálták, de ők fizetik meg az árát, nem te. Tehát miért is haragszol?

Ha a te pénzedet kártyázták volna el, akkor lenne jogod haragudni. De ők a sajátjukkal tették ezt.

Az öcséd felnőtt ember. (nem "csak" 24, hanem MÁR 24).


Amiatt haragszol netán, hogy fuccs az örökségnek, amivel már előre számoltál?

2012. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző, gondolom azért haragszik - teljes joggal - mert hazudtak neki, pont azok, akik gyerekkorában azt magyarázták, hogy a családban nem szabad hazudni.

Egyébként így kezdődik a kérdés...


Kérdező, én hagynám a fenébe őket, aki hazudozott, az viselje a saját tettei következményét...

2012. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen nem tagadom azért is haragszom, mert elkótyavetyélték azt amit én és az öcsém örököltünk volna. Valamit ami a gyerekkoromra emlékeztet valamit ami rájuk is emlékeztetett volna. Félre értsétek nem a szülei halálát várom, szeretem én őket, de haragszom a butaságért a felelőtlenségükért és, hogy egyáltalán nem gondoltak sem a tetteik következményeire sem a gyerekeikre.
2012. szept. 5. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:

OK, tehát akkor jó vagy, amikor fizetni kell, de a tanácsaidból nem kérnek?


ha öcséd tudott az árverezésről és nem szólt, akkor rá is haragszol?


öcséd még mindig gyerekként viselkedik... biztos kényelmes...


vagy tényleg hagyod az egészet, de akkor a Te pénzedre se számítsanak...


vagy óvintézkedéseket tehetsz, hogy ne legyen többé szükség a te megtakarított pénzedre.


ha tényleg csak a számlák úsznak, (és nincs semmi szenvedélybetegség a háttérben) akkor a számláka befizetése mehetne csoportos megbízással, vagy rendszeres átutalással.

ebben segíthetsz szüleidnek beállítani a neten, vagy a bankban, vagy tesóddal dumálni...


az örökség... hát, manapság már az a divat Amerikában pl. hogy a szülők felélik a vagyonukat, élvezik az életüket:)

a gyerekek meg érjék el ugyanazt, amit ők önállóan:)

2012. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az öcsémmel már próbáltam beszélni, de süket fülekre találtam. Semmilyen konfliktust nem hajlandó felvállalni az anyánkkal. Pedig a teljes fizetését haza adja. Azt hiszem békén hagyom őket. Hisz sosem hallgattak rám, most meg már úgyis késő. Már meglátogatni sincs kedvem őket. Egyébként meg telefonon se érem utol őket az utóbbi pár napban. Vissza sem hívnak. Bár lehet, hogy az is azért van mert számlatartozás miatt lekorlátozták a hívásokat. Volt már erre is példa.
2012. szept. 10. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!