Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni hogy semmiféle...

Mit lehet tenni hogy semmiféleképpen ne örököljön?

Figyelt kérdés
Szüleim szerencsére élnek és virulnak egészségesek de édesanyám kb két éve írta meg végrendeletét amit nekem adott ide.Abban leírja hogy csak és kizárólag rám hagyja mindenét.Neki van egy fia is (a féltestvérem).A "bátyám"évek óta nem tartja vele a kapcsolatot mert megsértődött(Egyszer kijőttek a barátnőjével anyumhoz hogy adja el a házat és költözön oda hozzájuk stb..)Ezt a házat apuval együtt építették de édesanyám nevén van.Nos az elmúlt néhány évben csak én meg a párom segítettünk nekik a bátyámat az sem érdekli van-e egyáltalán kenyerük még csak köszönni sem köszön.Mindenféleképpen azt szeretném hogy ne örököljön mert sógornőm azonnal lecsapna a részére és minnél hamarabb pénzzé tenné.Egyikünk sem szeretné ha az a bestia rátenné a kezét a házra amúgy sem szeretném eladni.Lehetséges hogy így is fog örökölni hogy benne van a végrendeletben hogy a fiára nem hagy semmit??
2012. szept. 5. 22:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
32%
Ez úgy hangzik, hogy te elvárod a segítségedért cserébe a "fizetséget". Mivel a testvéred nem segít, őt nem illeti fizetség, a te értékrended szerint.
2012. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
A haszonélvezet benne van a végrendeletben és az így jó ahogy van.Ők ketten dolgoztak azért a házért és a félreértések elkerülése végett nem azt várom mikor örökölhetek én már régóta külön élek a saját kis családommal.
2012. szept. 5. 23:05
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

#11.-es

Azért van benne valami. Sok ember csak akkor veszi észre, hogy van rokona ha örökölni akar. De amikor el kellene menni a boltba vagy az orvosnak hálapénzt adni vagy a gyógyszerét kiváltani már nem is rokon.

2012. szept. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Az semmiképpen nem jó ha ráíratná anyukád a nevedre a házat, mivel a féltestvéred anyukád elhalálozásával, illetve a holtig tartó haszonélvezet után édesapád elhalálozásával megtámadhatja és járni fog neki a köteles rész, és sajnos ki kellene fizetned, kizárni sem egyszerű és kitagadni sem, mivel ezekben az esetekben pedig értelem szerűen a féltestvéred gyermekei lesznek az örökösök! Remélem tudtam segíteni, mi már átszaladtunk hasonlón.:)
2012. szept. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
11-es nem a kérdésre válaszoltál.
2012. szept. 5. 23:07
 16/37 A kérdező kommentje:
11-es.Ez nem elvárás.Azt hogy ne örököljön a testvérem nem én találtam ki csupán mostanában beszélgettünk róla van-e valami kiskapu ahol keresztbe tudnak tenni.Egyébként mamánk pont azért iratta rá a házát hogy ilyen problémák ne legyenek neki is lesz nekem is.
2012. szept. 5. 23:12
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írod le, észre sem veszem.. -.-"

A véleményemet attól még leírhatom, nem tiltja semmi.

2012. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Persze leírhatod.De ha már így alakult kíváncsi lennék ha a szüleim helyzetében lennél mit csinálnál?
2012. szept. 5. 23:15
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek eltartási szerződést!! Akkor semmi nem jár neki. Ja, és ügyvédet keressetek fel mindenképpen!
2012. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, mert ehhez tudni kéne minden előzményt, azt, hogy milyen jellem a testvéred, stb. Lehet, hogy a felesége befolyásolja rossz irányba, de egyébként meg nem lenne ilyen, nem tudom.. Ebben az esetben elgondolkodnék, hogy mi lesz ha szétmennek pl. és fedél nélkül marad.
2012. szept. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!