Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni hogy semmiféle...

Mit lehet tenni hogy semmiféleképpen ne örököljön?

Figyelt kérdés
Szüleim szerencsére élnek és virulnak egészségesek de édesanyám kb két éve írta meg végrendeletét amit nekem adott ide.Abban leírja hogy csak és kizárólag rám hagyja mindenét.Neki van egy fia is (a féltestvérem).A "bátyám"évek óta nem tartja vele a kapcsolatot mert megsértődött(Egyszer kijőttek a barátnőjével anyumhoz hogy adja el a házat és költözön oda hozzájuk stb..)Ezt a házat apuval együtt építették de édesanyám nevén van.Nos az elmúlt néhány évben csak én meg a párom segítettünk nekik a bátyámat az sem érdekli van-e egyáltalán kenyerük még csak köszönni sem köszön.Mindenféleképpen azt szeretném hogy ne örököljön mert sógornőm azonnal lecsapna a részére és minnél hamarabb pénzzé tenné.Egyikünk sem szeretné ha az a bestia rátenné a kezét a házra amúgy sem szeretném eladni.Lehetséges hogy így is fog örökölni hogy benne van a végrendeletben hogy a fiára nem hagy semmit??
2012. szept. 5. 22:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Igen, eltartási szerződés a megoldás. Akkor semmi nem jár neki hiába perel.

Keressetek fel egy öröklési jogban jártas ügyvédet.

2012. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Így van én is írtam, hogy a legjobb megoldás ha eladjátok a házat, és a te nevedre vesztek másikat, ha ajándékozás jogcímén megy, avagy eltartási szerződéssel 15 évig megtámadható! A leírtak alapján a féltestvéred meg is támadná!
2012. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2012. szept. 6. 16:22
 34/37 anonim ***** válasza:
53%
Amit még nem írtak, de talán lehetséges (?) az az, hogy anyukádék eladják neked a házukat, valami névleges összegért, pl 10.000 ft, vagy 100.000 ft, nemtom. Persze gondolom több lenne az illeték, mintha ajádnékoznák, de ha rendesen ELADJÁK akkor azt már csak nem támadhatja meg a tesód, vagy igen? Nem kellene, hogy szüleidnek legyen haszonélvezete rajta, gondolom úgyis bíznak benned és nem akarod őket életükben kitenni mivel neked már van amúgy is saját házad. Ha nekik se tulajdonjoguk se haszonélvezetük nincs amikor meghalnak, akkor szerintem logikus lenne, hogy nincs jogalap támadásra, nem?
2012. szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Jogilag csalásnak minősül, ha egyértelműen értéke alatt adják el az ingatlant. Ha perlik őket és az értékbecslő sokszoros értéket állapít meg, akkor baj lesz.
2012. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Sőt, hülye vagyok, az APEH hivatalból kimegy ilyenkor ellenőrizni. Megnézik a tulajdoni lapot, jé 100 nm, városközpont, ez minimum 13 misi. Nocsak, 100 rugóért ment el. Máris kint vannak az ellenőrök és adócsalás gyanújával eljárást indítanak.
2012. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Nem lehet eladni a házat jelképes összegért, az uzsoraszerződésnek minősül és mint ilyen, helyből semmis.


Ha működne, akkor mindenki ezt csinálná ajándékozás helyett és megússza az illetéket. Sajnos csak az ajándékozás vagy pedig a rendes áron eladás van (nézzétek meg melyiknek lenne kevesebb az illetéke). Vagy pedig Anyukádék eladják és az árából Neked vesznek valamit, amin az ő haszonélvezetük rajta van.

2012. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!