Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni hogy semmiféle...

Mit lehet tenni hogy semmiféleképpen ne örököljön?

Figyelt kérdés
Szüleim szerencsére élnek és virulnak egészségesek de édesanyám kb két éve írta meg végrendeletét amit nekem adott ide.Abban leírja hogy csak és kizárólag rám hagyja mindenét.Neki van egy fia is (a féltestvérem).A "bátyám"évek óta nem tartja vele a kapcsolatot mert megsértődött(Egyszer kijőttek a barátnőjével anyumhoz hogy adja el a házat és költözön oda hozzájuk stb..)Ezt a házat apuval együtt építették de édesanyám nevén van.Nos az elmúlt néhány évben csak én meg a párom segítettünk nekik a bátyámat az sem érdekli van-e egyáltalán kenyerük még csak köszönni sem köszön.Mindenféleképpen azt szeretném hogy ne örököljön mert sógornőm azonnal lecsapna a részére és minnél hamarabb pénzzé tenné.Egyikünk sem szeretné ha az a bestia rátenné a kezét a házra amúgy sem szeretném eladni.Lehetséges hogy így is fog örökölni hogy benne van a végrendeletben hogy a fiára nem hagy semmit??
2012. szept. 5. 22:40
1 2 3 4
 21/37 nevem-senki ***** válasza:
30%
Èn is szülő vagyok..., ha egyik gyermekem így viszonyulna felém, akkor sem tagadnám ki az öröksègből. Hibázott, de a megbocsátàs az egyik legszebb dolog. Szeretném, ha halàlom utàn jó szívvel gondolna rám a gyermekem. Szetintem olvasd el a tékozló fiú példázatát!
2012. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
77%
nahaggyukmán a bibliát... ez az élet.
2012. szept. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
71%
14essel vitatkoznék némileg - szintén saját tapasztalatból. Annak van igaza, aki az ajándékozást javasolta. Mi ugyanígy csináltuk, és tökéletesen működött. Az a lényege a dolognak, hogy édesanyád még ÉLETÜKBEN ajándékozási szerződéssel irassák a te nevedre a házat, ami azt jelenti, hogy te leszel a tulajdonos. Ennek azért van jelentősége, mert így édesanyád halálakor nincs a nevén ingatlan, tehát nincs, ami öröklési alapot jelentene. Ezért nincs köteles rész. (Gondoljátok végig logikusan, ha ez nem így lenne, akkor a több éve eladott/elajándékozott ingatlanokat is lehetne örökölni vagy perelni???) Keressetek meg egy ügyvédet, lesz némi ügyvédi költség meg ajándékozási illeték.
2012. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs az ajándékozás után eltelt 15 év, simán megtámadható a dolog, és jár a köteles rész.
2012. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Kedves 20-as válaszoló.Biztos hogy a sógornő befolyásolja őt mert sajnos a bátyám mindig olyan volt hogy oda húzódott ahol több pénz van emellett igen befolyásolható is.Volt neki saját autója (nem lízinges)Eladatta vele a nő hogy az árából megcsináltassák a tetőt(a ház amiben laknak a nőé)Kész lett a tető és ki is rakta a bátyámat.Aztán nem tudta egyedül eltartani magát és visszasírta magát a bátyámhoz.Egyébként azt szokták csinálni hogy télen mamámhoz költöznek nyáron meg vissza.Fedél nélkül nem marad.
2012. szept. 5. 23:28
 26/37 anonim ***** válasza:
78%

7-es mondta jól: át kell íratni a te nevedre életükben, mindkét szülő haszonélvezetével. Ez EDDIG horribilis összeg volt, de most INGYEN van! (Csak siessetek, mert ez ennek a kormánynak az intézkedése, s ha másik jön, változhat!)


Így a legegyszerűbb, legtisztább, megtámadhatatlan. Neked ajándékozzák a szüleid, punktum.

S ha nincs hagyaték, nincs köteles rész sem.

2012. szept. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
63%
Már írtam, kétszer is, más is írta. Ha meghalnak 15 éven belül (illetve ha az anyuka meghal), jár a köteles rész!!!!! Hiába iratja át!
2012. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda? Ajándékozásból is jár köteles???


Akkor vedd meg tőlük...

2012. szept. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
jár. De már azt is írtam, ha kötnek eltartási szerződést, akkor max a szája járhat a tesónak, mert más nem jár.
2012. szept. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Köss anyukáddal eltartási szerződést. Közjegyzőnek vagy ügyvédnek kell érvényesítenie, ha beírod a googleba formanyomtatványt is találsz.
2012. szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!