Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztis lennék, amiért megtilt...

Hisztis lennék, amiért megtiltottam a páromnak, hogy a lakásban cigarettázzon?

Figyelt kérdés

Már kértem szépen, megbeszéltük, veszekedtünk, de az eredmény mindig az, hogy megígéri, bennt nem gyújt rá, de amikor nem vagyok otthon, érzem, hogy megint bennt cigizett és az elrejtett csikkeket is meg szoktam találni takarítás közben.

Tegnap nem vette észre, hogy hazaértem és láttam amint a gép előtt ülve cigizik és rákérdeztem, hogy mégis miért csinálja ezt. Erre volt az a válasza, hogy ne hisztizzek ilyen hülyeség miatt.


2012. szept. 6. 08:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy a dohányosok vannak felháborodva. Mindenki a ti undorító büdös káros szokásotokat tolerálja. Miért akkora nagy fájdalom kimenni az erkélyre, udvarra?? Magadat mérgezd, de a másikat miért kell? Pláne kisgyerekes házba? Gyerekszobába szigorúan tilos? Hát leborul előtted a nemzed, a gyerek csak abban a szobában él? Szerinted nem lélegzi be azt a sz*rt?

A kérdező nem azt kéri, hogy a párja tegye le a cigit, értsétek már meg! Meg mi az, hogy "tudtad, hogy dohányzik" és akkor mi van? Akkor már a lakásban kell bűzölögni?

Pláne, hogy a lány szüleinél laknak, akik szintén kérik, hogy ne dohányozzon ott, ennyi tolerancia nincs az emberben? Nem, az ő kényelme a fontos, nem pedig azé a 4-5 emberé? Hát ez kiábrándító...

2012. szept. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
100%
te 60-as. Ezek szerint nekem mint nemdohányzónak azért kellene örülnöm annak, hogy dohányoztok, mert így hamarabb megdöglötök és több munkahely marad nekünk? Ennyire azért nem utálunk benneteket :O
2012. szept. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, van egy másik vetülete is a dolognak. A gyerekek nem hülyék, plusz jönnek-mennek a házban. A gyerek majd észre fogja venni, hogy apuci cigizik, és rejtegeti. Milyen példát mutat ezzel a saját gyerekének? Hogy anya háta mögött bármit lehet tenni, csak ne jöjjön rá? Lehet, hogy most még nem olyan nagy a gyerek, hogy ezt így lefordítsa magában, de ha nem fogja fel a kedves férj, akkor pár év múlva is bent fog cigizni, a gyerek meg majd átülteti magába ezt a viselkedést, csak ő lehet nem a cigivel lesz majd így.
2012. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
100%

Meg vagyok döbbenve. Én vetettem fel kb. a 4. oldalon, hogy annak, aki szereti a párját, igenis tekintettel kell lenni annak egészségére.

Elolvstam a kommentek, amik utánam jöttek, és nem jutok szóhoz...

A dohányos legyen tekintettel, és mi van a mérleg másik serpenyőjében? Ez most komoly? Mondjam azt, hogy pl. a kérdező feltehetőleg nem főz olyan ebédet, amitől tudja, hogy a párja inkább hányna? Hogy nem vesz neki olyan sampont, amitől kihullik a haja? Vagy mondjam azt, a kérdező kenhetne magára iszonyat büdös parfümöt, de nem teszi, mert tudja, hogy a párja tüsszögne tőle, vagy csak szimplán zavarná az illata?

Tényleg ennyire primitívek az emberek? Ezt nem hiszem el!!! Nem hiszem el, hogy normális, egymást állítólag SZERETŐ emberek között ezt így kell számolgatni...

És akkor csodálkozunk azon, hogy 3-ból 2 házasság válással végződik? Jobban oda kéne figyelnünk egymásra, és akkor talán mindenki boldogabb lenne... Nem a cigizéssel van itt a baj, hanem a hozzáállással, egymás tiszteletével és a szerelemről, szeretetről alkotott elképzelésekkel.


Egy dolognak örülök: hogy nálunk nem így van.

2012. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
Kedves előző, bizony, ez halál komoly, és egyébként a világ egyik legtoleránsabb embere vagyok, másfél évtizede tartó párkapcsolatban, akivel általában bármit meg lehet beszélni... szóval, meg kell, hogy nyugtassalak, nem az enyémhez hasonló hozzáállás növeli a válási statisztikákat.
2012. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
100%

A teraszra bőven elég lesz. És ezt azok a dohányosok akiknek van némi dohányzási kultúrája alapnak is veszi. Viszont te kedves 65%-os szinte háborúnak látod azt ami amúgy tolerancia. Ha a párodat zavarná az, hogy füstölögsz őszintén mit tennél? Őszintén!


Nincs bajom a dohányosokkal, amíg tiszteletben tartják az én döntésemet, miszerint nem akarok füstöt szívni. Én is tiszteletben tartom az ő döntésüket, hogy igen, nem is szoktatok le senkit. Itt a kérdés az, hogy mit kell azért tenni, hogy egyikünk joga se csorbuljon? Hát néhány helyen szabadjon és néhány helyen legyen tilos a dohányzás. Mit nem értesz?

Szerintem az alap, hogy házban nem dohányzunk, mert a falak, a függöny büdös lesz. Ha te laksz egyedül a házadban és ez téged nem zavar, nekem édes mindegy mit művelsz. Viszont társközösségben alkalmazkodni kell. Nem mondja neked senki, hogy ne dohányozz, csak ha a füst zavar valakit, akkor igenis told ki a képed. Annyira felidegel a hozzáállásod, hogy már remeg a kezem, szerintem itt fejezd be. Te is tudod, hogy nincs igazad, és itt nem arról van szó, hogy ki tilt meg kinek és mit. Hanem, hogy mit teszel meg a másikért, hogy ne legyen neki túl kényelmetlen. Ha ezt te nem érted, akkor SAJNÁLLAK!

2012. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
12%

"Ha a párodat zavarná az, hogy füstölögsz őszintén mit tennél? Őszintén!"

Nézd, ha olyan párom lenne, valószinűleg ki se alakult volna a kapcsolat, tehát a kérdés teoretikus. Nem teoretikusan a kéréseket általában megbeszélem - bármiféle kérdést - a kötelezési meg tiltási kisérletekért meg általában vissza szoktam vágni, ez következik az alaptermészetemből is. Lásd még "Falu végén kurta kocsma" és a kétféle kopogtatás...

És akkor most javaslom hogy mindenki olvassa el újra a feltett kérdést...


Ja, egyébként meg valszeg egy ilyen "tiltás" az én esetemben ekvivalens lenne a "dögölj éhen" c. kívánsággal, lévén zömmel itthon programozgatok meg láncdohányozgatok közben... más, ha a tiltó felajánlja, hogy cserébe eltart, akkor időmből futná kijárkálni:)))

2012. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
100%

68-as teljesen igazad van milyen világ az ahol kitiltják a dohányosokat mondjuk egy kórház intenzív osztályáról. Kecskeméten még tavaly ha bementél az ITO-ra a dolgozók ott bagóztak olyan szag volt mint a vasúti restiben.

Mindent szabályozni akarnak nektek?! Nahát, Talán még sz@rhatnánk ahol ér a szükség mert évszázadokkal ezelőtt így volt. Csak aztán valami szemét folyamat folytán beszorítottak minket a WC-be. Ez is egy rohadt rendszabályozás ám. A bűzötöket csak akkor éreznétek a hajatokban, ruhátokban ha egyszer végre letudnátok tenni a bagót. Talán akkor elgondolkodnátok.

2012. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
0%

"A bűzötöket csak akkor éreznétek a hajatokban, ruhátokban ha egyszer végre letudnátok tenni a bagót."

Nézd, ez ilyen jellemző antinikotinista téveseszme, hogy minden dohányos abbahagyná, csak nem tudja... próbáld elképzelni, hogy van olyan ember, aki szeret dohányozni, meggyőződésből dohányzik, és esze ágában sincs önmaga ellen tenni a dohányzás abbahagyásával.

És hát ja, dohányossal vagy nem dohányossal simán összekötöm az életem, ahogy magasabb vagy alacsonyabb iskolai végzettségűvel is, meg bármi amit a multkorában itt soroltak. Viszont "rendpártival" soha.

2012. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőződésből dohányozni olyan, mint jó hangulatból sz@rni. Milyen meggyőződésről beszélsz egyáltalán? Mert ha az az összeesküvés elméletes maszlag amit eddig leírtál, akkor menj, dohányozd magad a sírba, de minél hamarabb, és akkor legalább egy idiótával kevesebb. Komolyan Darwin díjat érdemelnél.
2012. szept. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!