Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden arab szarmazasu fiu...

Minden arab szarmazasu fiu egyforma?

Figyelt kérdés
A hugom (21) ma bemutatta a baratjat otthon. O vagyis mar ok, mert ma azt is megtudtuk hogy mar egyutt laknak, Budapesten tavol tolunk.Tanulni ment a fovarosba amivel nincs baj mert jol teljesit. De itt is es hassonlo forumokon sok rosszat olvastam az arabokrol
2012. szept. 6. 22:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező, dehogy fiú miatt lettem muszlim! :)

Magyar-török vagyok.

Egyébként az iszlámban nincs kényszer, tehát nem erőltetheti rád a tesódra. De sajnos látom a mo.-i példát, és rengeteg lány lesz annyira szerelmes, hogy maguktól veszik fel az iszlámot.

Ennek örülnöm kellene, de mégsem örülök. Hogy miért? Mert ezek a lányok nem Allahért és hitből veszik fel, hanem a fiú iránt érzett szerelemből.


Nem mondom, hogy a fiú rossz lenne, de hidd el, nem olyan egyszerű egy két ennyire eltérő vallású és kultúrájú ember kapcsolata. Az iszlám nem csak egy callás, hanem egy életforma, kevés kompromisszummal. Ha lassan elmúlik a rózsaszín köd, akkor utána nehéz lesz neki.

2012. szept. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Általában a gond akkor szokott kezdödni, mikkor a fiu szüleit meglátogatják közösen,mert már ott a kedves család, akik szigoruan örzik a hagyományaikat. A nönek semi joga nincsen .Ezt egy europai nehezen viseli el.De ha nem a felesége addig nem lehet gond.Gondolom igy el sem vinné magágával nem jo szemel néznének a hugodra.Meg már biztos meg van a kijelölt ara aki csak az esküvöre vár,mert náluk ez szokás még azt hiszem.
2012. szept. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%

hihetetlen, hogy az emberek mennyire nem tudnak semmit az iszlámról.

Csak annyit tudnak, amennyit látnak az európai arabok, törökök pédájából (akik nyilván nem az iszlám szerint élnek), ill. amit az iszlámellenes nyugati médiából látnak, hallanak....


Sajnos nem látjátok azokat a muszlimokat, akik az iszlám szerint élnek. Pedig ezek vannak többségben.

Nekem a vallásom olyan boldogságot ad, amely boldogságot nem ismernek a nyugatiak.

2012. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

A fiu csaladja Franciaorszagba telepultat, es mar mondogattak hogy a teliszunetbe kimennenek.

Soha nem gondoltam hogy ez velunk is megtortenhet... amikor elmentek anyum megkert hogy senkinek meg aferjemnek se mondjam el, nalunk szegyen mert templomba jarok erossen vallasos csalad vagyunk.

Abban biztos vagyok hogy a hugom nem terne at.

2012. szept. 6. 23:21
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem gondolom hogy mert valaki muszlim boldogabb lehett nalam mert en csak kereszteny katolikus vagyok, szerintem ezt te sem igy ertetted!! Alapjaban nem is csak a vallasaval van itt a baj. De lassuk be mas emberek megsem vallo nekik egy europai no/feleseg. De fiatalok es szerelmesek hogy magyarazd ezt meg nekik?
2012. szept. 6. 23:26
 16/24 anonim ***** válasza:

Ha francia országban élnek a szülök is akkor azért szabadabb szellemben élnek.

Én itt élek Németországban és vannak muszlim munkatársaim,

akik ugyan ugy tisztelik a vallásukat de még sem olyan fanatikus gondolkodásal vannak.Nagyon kedves emberek kicsit mássabak talán de nem kell anyira agodni.A lényeg az illem a szokások.

2012. szept. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

13 as

Egy az isten csak máskép hivják.Nem tudom eljutotál e arra a pontra,hogy mind a kettö vallás imáiban történeteibe bele olvas.Mert ha nem is mindenbe de vannak hasonlo történetek,ami szintén arra utal valamikor talán egy forrása volt minden vallásnak.

Én olvastam iszlám történeteket egyszer a kezembe akadt egy valási ujság és csak csodálkoztam hiszen a bibliában is ez van irva,egy kicsit más megfogalmazásban de az értelme ugyan az.

2012. szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Ha egy muszlim férfinek nem fontos az izslám, ás nem fél Allahtól, akkor bármire képes."


Számtalan példát láttunk rá, hogy ez a mondat inkább így helyes: ha egy muszlim férfinek fontos az iszlám és fél Allahtól, akkor bármire képes.

2012. szept. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
26%
Ajjjj ez az arab f*sz mánia :S Nem sajnálom az ilyen nőket,megérdemlik hogy jól megszívasság őket
2012. szept. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Megértelek kérdező. Én is biztos aggódnék ha a testvérem ennyire más vallású/más gondolkodású/neveltetésű férfival jönne össze.

Nézd meg a "Lányom nélkül soha!" című filmet.

Én nem mondom hogy minden arab aki európai nőt vesz el, az korlátozni fogja a feleségét, és fekete csadorban kell járnia...de tény, hogy beleszülettek egy vallásba, és lehet hogy csak később fog kijönni rajtuk az "ide tartozom, megteszek mindent hogy jó muszlim legyek" érzés. (Mint ebben a filmben)

És mégis mikor mondhatjuk azt el, hogy valakit ismerünk? Megbízunk benne? Tudjuk hogy nincs mitől tartanunk? Szerintem soha, főleg nem egy ilyen kapcsolatnál ahol egymástól nagyon távoli kultúrában nőttek fel a felek.


Szerintem a mai világban nem lehet arra alapozni hogy "hát én biztos nem járok pórul vele...". Résen kell lenni, mert soha nem tudhatod hogy az a modern gondolkodású, tisztességes, nőket egyenlő félként kezelő, tisztességes arab fiú pár év múlva nem húz e inkább (a családja unszolására) a "hazai kultúrához"... ?

2012. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!