Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "feldolgozni" 2...

Hogyan lehet "feldolgozni" 2 nagyon közeli hozzátartozó halálát?

Figyelt kérdés

1 hónap különbséggel halt meg a nagymamám és apukám (most május-június). Amióta élek, együtt éltünk/éltem velük, bár már nekem is van családom (férjem, kisgyerekem), de 4 generáció lakott együtt...

Mondhatni, hogy igazából el se tudom még most se hinni ..... persze, felérem ésszel, hogy mi történt, de nem tudom elfogadni, se feldolgozni - ezektől mintha fényévre lennék ... telik persze az idő, de nemhogy "jobb" lenne, hanem mintha egyre rosszabb lenne:-( .... mindent tudok és megértek, hogy ez az élet rendje, stb., majd idővel elfogadom, stb. .... de én úgy érzem nem leszek képes rá ....

Olyan tapasztalatokat várok, akik HASONLÓ szitun mentek keresztül ... tippeket, tanácsokat, saját tapasztalatból ... mikor kell orvoshoz fordulni ilyen problémával, egyáltalán kihez kell fordulni, ha úgy döntenék ... ? segítene egyáltalán ... ? nem tudom mit tehetnék, hogy "könnyítsem" a helyzetemet, lelkivilágomat ....


2012. szept. 7. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű! Sajnos volt részem benne. A feleségemet öt éve veszítettem el elég fiatalon. Gondoljál abba bele, hogy sem édesapád sem a mamád nem szeretné he te szomorkodnál erre rámenne az egészséged. Nem kell orvoshoz fordulni ezt neked kell feldolgozni. Az első év a legnehezebb, jönnek az ünnepek, szülinapok, vévnapok és érzed, hogy nélkülük. Gondolj a családodra, hogy ő értük érdemes élni.
2012. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, ahogyan bármely más közeli hozzátartozó halálát. Mivel dupla gyászod van és azt írod, kötődtél hozzájuk, valószínűleg kicsit nehezebb lesz, mint lenne egy normál gyász esetében - ez azt jelenti, hogy hosszabb ideig is eltarthat, ill. lehetnek olyan szakaszok a gyász ideje alatt, amikor érzelmileg erősebben megvisel a helyzet.


Ha nem bírsz a gyásszal, nagyon megvisel, akkor kb. fél év után mindenképpen menj el pszichiáterhez, vagy klinikai szakpszichológushoz, aki ért a gyászfeldolgzáshoz.


(Mielőtt leharapja bárki is a fejemet: nem csak gyógyszeres terápiák vannak. Normális orvos, aki valóban gyógyít, max. nyugtatót fog neked felírni, ha nem tudsz aludni.)

2012. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt éltem át 2010. decemberében.

3-án apukám elment otthonról autóval, de már nem ért haza. Útközben rosszul lett és balesetet okozott, azonnal meghalt.

Közben a nagymamám is ágynak esett, és közvetlen karácsony előtt ő is ment a fia után :(

Én is velük laktam. Apukám halála után kb egy hétig csak feküdtem az ágyban és néztem magam elé, sírni sem tudtam. Nem ettem, nem ittam, csak vegetáltam. A legrosszabb az volt, hogy közben a mamám haldoklott és én nem tudtam rajta segíteni. Életem legszörnyűbb napjai voltak.


Nekem az segített,hogy belemenekültem a munkámba, még többet dolgoztam, mint előtte. És be kell valljam, elmentem a háziorvoshoz és kértem tőle gyenge nyugtatót, hogy aludni azért tudjak (mert folyamatosan rémálmaim voltak és ez azóta is megesik).

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privát üzenetet, hátha tudok segíteni.

2012. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 n.zsani. válasza:
100%
Őszintén átérzem a fájdalmad.2010ben egy hét különbséggel halt meg a papám és apukám még csak 42 volt.mikor közölték egy óra különbséggel lesz a temetés rosszul lettem.nehezen tudtam átrakatni másnapra apuét.nem lehet feldolgozni,én néha most is keresem őket de ne szedj gyógyszert,gyàszolj az idő enyhíti majd.
2012. szept. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!