Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki akarnak rakni itthonról....

Ki akarnak rakni itthonról. Mit tehetek utána? 18/L

Figyelt kérdés
soha nem dohanyoztam,nem jarok bulizni,mindíg időre hazaérek,es most keztem az egyetemet állami támogatással mérnök informatikuskent...van egy barátom több mint másfél éve,es kb 1 hónapja nem talalkozhatok vele,es elvágták az internetkabelemet,hogy beszélni se tudjunk....ha talalkozni akarok vele,akkor mondják,h bőrönddel menjek....hozzá pénz nélkül nyilvan nem mehetek...szeretném ha valaki elmondana,hogy juthatok valamiféle támogatáshoz,mert ösztöndíjas szeretnék lenni,munka mellett pedig nem lehet ugy tanulni...olyan valaszok nem érdekelnek h szakitsak a barátommal.
2012. szept. 7. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ösztöndíjat szeretnél, akkor az iskolában kellene érdeklődnöd.


Szüleid eddig elviselték a barátodat? Mi változott?

2012. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez. Halasztottam, barátomhoz költöztem, melóztam, majd folytattam a sulit. A szüleimet azóta sem láttam, se diplomaosztón, se esküvőn, se gyerekek születésénél nem voltak ott. Visszahallom, hogy azóta is én vagyok a hűtlen gyerek, de már nem érdekel. A vicc az, hogy a férjem is értelmiségi, jó családból,nem tudom, mi bajuk volt vele.
2012. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ösztöndíjat a következő felevtol kaphatok ha jol tanulok automatikusan...a baratom eddig se jott hozzank,csak en mentem mert sosem szerették..most elolvasták a skypolasainkat es eldurvult a helyzet
2012. szept. 7. 14:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ösztöndíjat akkor kaphatsz, ha jól tanulsz, minden egyetemen megvan az adott szakra vonatkozó szakátlag, afelett tizedenként jár X pénzösszeg, egyre több,de kitűnővel se több ez a pénz, mint kb.30.000.


Emellett - ha tényleg úgy van minden, ahogy írod, és ezt papírokkal, igazolásokkal is alá tudod támasztani, akkor járhat szoctám(szociális támogatás).Ez iránt a SZÖB-nél érdeklődj(Szociális Ösztöndíj Bizottság).A NYME SEK-en legalábbis ez a rövidítés közismert.

2012. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi a barátod bűne? Azt kifejtenéd miért utálják?
2012. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
először azért,mert fiatalabb nálam 2 évvel,aztán ugy gondolták h elront engem,mert nem jarok bulizni,így megnézték a skypolasaimat a tudtom nelkul,kijelentették h jobban ismerik őt,mint én,és h ő nem szeret engem...
2012. szept. 7. 15:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Te szüleidre is ráférne egy agyabugya....
2012. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy lehet kapni már az első félévtől ösztöndíjat az érettségi illetve a középiskolai tanulmányaid alapján! nézz utána,érdeklődj a tanulmányi osztályon....van lakhatási meg szociális támogatás stb... mond el a szüleidnek, ha kitesznek,akkor minden követ megmozgatsz, hogy támogatáshoz juss.És azonnal kezdj el állást keresni(diákszövetkezetekhez add be a jelentkezésed...infós hallgatóknak rengeteg diákmunka szokott lenni!)
2012. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szeptember 15-ig igényelheted a diákhitelt. Nem mindig jó, de ha egyszerűen nincs segítséged és bajban vagy és most kell, akkor ez van. Nem kötelező minden áldott félévben felvenni, lehet, hogy pár hónapon belül normalizálódik a helyzeted, találsz diákmunkát, kapsz ösztöndíjat, akkor kérheted a folyósítás felfüggesztését és akár apránként, ha tudsz még fizethetsz is vissza belőle.

Még mindig jobb megoldás, mint állni két bőrönddel az út szélén egy fitying nélkül fél évet.

2012. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. szept. 7. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!