Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha itthon születik meg a baba...

Ha itthon születik meg a baba és utána kimegyünk Angliába itthonról kapom a gyest? Vagy érdemesebb még a születése előtt kimenni?

Figyelt kérdés
Jövő hónaptól próbálkoznánk és fél év múlva terveznénk a kiköltözést! Mit javasoltok? Mennyire bonyolult kint ez az egész?
2011. jún. 11. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Kaphatod itthonról, de akkor az ottanit nem veheted igénybe. Viszont ha az itthonit nem kéred, akkor kérheted ott is azt, ami ott van. Csak az nem kevés papírmunka, na meg idő. Legalább is én fórumokon azt olvastam, hogy elég macerás, de lehet azt is kérni. És nem csak akkor, ha ott születik a baba, hanem akkor is, ha kiköltöztök.
2011. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kint konkretan a gyerekszules miatt csak munkaviszonyhoz kotodo juttatasokat kapsz. Ezekhez minimum 26 hetnyi angol munkaviszony kell a gyerek megszuletese elott. Ha van, akkor par honapig viszonylag jol fogsz kapni, de akkor sem tul jol es nem sokaig (kb 7 honap). Ha ez nincs meg, de van munkaviszonyod kint (csak kevesebb, mint 26 het), akkor maternity allowance-ra van lehetoseg meg, ez is 39 hetig jar, de meg kevesebb, mint az elozo.

Ha nincs munkaviszonyod, akkor allaskeresoi tamogatassal, vagy esetleg egyeb korlatozott munkakepesseg miatti tamogatassal (a terhesseg miatt) talan lehet probalkozni, de ezeket en nem ismerem.

Viszont az sem feltetlenul jarhato ut, hogy itthonrol igenyled a gyes, ti viszont nem eltek itthon es a gyerek sincs az orszagban. Kerdezd meg az allamkincstarnal, de en ugy tudom, hogy van egy idotartam (nem sok, egy-ket honap), amitol ha hosszabb idore hagyjatok el az orszagot egyhuzamban, akkor mar nem vagy jogosult a gyesre.

Sot, nalunk konkretan az is eleg volt, hgoy a ferjemnek Angliaban volt munkaviszonya, akkor sem kaptuk meg a sima gyest es csp-t itthon, elutasitottak. Mi Angliabol koltoztunk gyerekkel haza, en felmondtam, tehat munkanelkuli voltam, biztositasom a ferjem altal volt, mert o akkor meg munkaviszonyban volt Angliaban. Nem is tudtam vegezni az adatlap kitoltessel, amint ezt az ugyintezo meghallotta le is allitott. Utana az irodavezetovel egyutt kitoltottuk tovabb a gyes-csp kerelmet es egy heten belul jott is az elutasitas. Mivel a csaladunkbol egyedul a ferjemnek volt sajat reszrol biztositasa, munkaviszonya es neki sem Magyarorszagon, igy elvileg a komplett csaladunk tovabbra is oda tartozott ellatasugyileg.

Szoval jarjatok utana rendesen.

Egyebkent szerintem praktikusabb lenne mar terhesseg elott kikoltozni, el kellene kezdened dolgozni. 3 honap ott is a probaido, ha a vegen vagy, akkor johet a babaprojekt.

Minden szempontbol sokkal jobb, ha munkaviszonybol vallalsz babat. De ez csak egyeni meglatas persze.

2011. jún. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt viszont szinte kotelezo olvasmanykent olvasd at, minden tamogatas itt van, amit gyerek erkezese miatt kaphattok.

[link]

Es ugy nezd at a tobbi reszt is, tax creditrol, housing benefitrol, stb kapcsolatos informaciokat. Szerintem csak akkor fogsz tudni igazan jol donteni ebben a kerdesben, ha ismered a sajat lehetosegeidet es tudod, hogy konkretan mire szamithatsz.

2011. jún. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Ti kint éltek? Mi a tapasztalat, meg lehet élni egy fizetésből hárman?
2011. jún. 11. 23:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Jo tanacs: csak akkor gyertek, ha tisztessegesen beszelitek a nyelvet es akkor is csak ha van allas biztositva!

Most Angliaban hatalmas megszoritasok vannak, egyre tobb bevandorlo koltozik is haza, mert nincs mar annyi munkalehetoseg, es azt a kevesebbet is szivesebben adjak briteknek. Tul sok a bevandorlo, most raadasul nehez helyzetben is az orszag, igy eleguk lett.

Harman egy fizetesbol.... attol fugg, mi az az egy fizetes. Minimalberbol eleg necces, igaz attol is fugg, hogy konkretan hova akartok koltozni (London extrem draga).

Es igaza van annak a hozzaszolonak, aki azt irta, hogy erdemesebb ugy kijonni, hogy meg nincs baba es meg a szuletese elott itt elkezdeni dolgozni. Arrol nem is beszelve, hogy mig a kintlethez szukseges papirokat (Home Office, National Insurance...) elintezitek, az is vagy 2 honap (a Home Office regisztracio pedig penzbe is kerul... £95 volt fejenkent 3 eve).

Nagyon jol gondoljatok meg, mert a kezdet bizony kutyanehez, (most pedig egyre nehezebb a megszoritasok miatt) ha semmi munka/szallas nincs elore lefixalva... plane kisbabaval.

2011. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!