Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalatok a családte...

Mik a tapasztalatok a családterápián?

Figyelt kérdés
Nekem a saját viselkedésemnek kontrolálása okoz gondot amivel a gyerekememet is rossz írányba terelem. (példamutatás)Gyerekpszichó ajánlotta a terápiát. Van olyan aki részt vett már hasonlón? Mit tapasztalt?
2009. júl. 29. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A saját viselkedés kontrollálása szvsz inkább pszichodráma téma, de lehet kezdeni családállítással is, mert ott letisztul, mivel érdemes ott dolgozni és mivel drámában.


A Hellinger-féle családállítással tudok segíteni, írj privit.

2009. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hopp, közben a kérdésre nem válaszoltam - nos, bármilyen terápia sikere azon múlik, mennyire akarod megoldani a problémát. A terápiák csak segítenek.


Én személyesen jelentősen javítottam életem minőségén - letisztult a szüleimmel való kapcsolatom, javult az önbizalmam, új szintre sikerült emelnem az emberi kapcsolataimat, hozzájárul az anyasággal és a nőiességgel kapcsolatos kérdések megválaszolásában. Én Hellingerezek és drámázok is.

2009. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs személyes tapasztalatom, de azt vallom, hogy inkább meg kell próbálni, maint semmit sem tenni a kapcsolat alakulásáért.
2009. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a férjemmel családterápián anno három éve. Utólag azt mondom, csak akkor ér az egész valamit, ha mindkét fél szívvel lélekkel meg akarja menteni a kapcsolatot. Ha nem, akkor következik be az, ami nálunk is bekövetkezett. Időhúzás volt az egész. A férjem tulajdonképpen csak azért jött el, mert megijedt mint az állat, hogy képes leszek lelépni mellőle. Eltelt három év, és terápia nélkül is tudom, hogy le kell lépnem.
2009. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem a férjem miatt hanem a gyerek miatt ajánlották a családterápiát mert én agresszíven is viszonyulok hozzá és ezt kéne kezelnem.
2009. júl. 30. 10:10
 6/7 anonim válasza:
Pszichológushoz is el lehet menni. Van TB által támogatott pszichológus és pszichiátria is, körzeti orvos is tud segiteni, de ha nem akarod a tudtára adni, akkor felhivod a családgondozót, és megkérdezed hova lehet menni. De az okát ne mondd el nekik, semmi közük hozzá, másrészt nehogy bepánikoljanak h bántódása eshet a gyereknek aztán elinditanak egy lavinát: javaslom h családgondozónál ha telón érdeklődsz, még csak a saját nevedet se mondd be. Tapasztalatom van sajnos.
2012. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a mi terapeutánk egy igazi köcsög volt. Veresegyházon. Pár hónappal azelőtt vizsgázott le a tudományából és pedagógus volt eredetileg. Az első alkalommal borzasztó összeveszést provokált ki, a jelenlévő kiskorú gyerekünk előtt (12 éves) kérdezett olyan intim kérdéseket, hogy majd hanyatt estünk. Meg az, h miért váltunk el, mert ez egy ilyen történet. mert az ember feltétlenül a gyerek orrára akarja kötni h milyen dolgok vezettek a váláshoz. Megundorodtam tőle, sőt folyamatban van h feljelentem a magyar családterápiás egyesületnél, panaszt teszek ellene! egy szemét dög!
2012. aug. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!