Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megvonhatják a láthatást ha...

Megvonhatják a láthatást ha az apa sose látogatja a gyerekét és nem is fizet?

Figyelt kérdés
Hét hónapos majdnem a fiam. Az apja február óta nem látogatta (már a születésekor sem voltunk együtt), összesen kétszer látta és kétszer fizette ki a megbeszélt gyerektartást. Azóta sose jön, nem is érdeklődik és őt sem lehet elérni, még a címét sem hagyta meg. Külföldön dolgozik, senki nem tud róla semmit. Nemsokára megyek bíróságra. Ott úgy tudom, akkor is megítélik a gyerektartást, ha nem lehet az apát beidézni, sem elérni. Persze így fizetni sem fog. Kérhetem egy idő után, hogy vonják meg a láthatási jogát? Hiszen nem kíváncsi a fiára, nem is fizet (én gondolom nem is fog). Nem akarom, hogy egyszer csak felbukkanjon és követelje a jogait, amikor a kötelességeit nem teljesíti. És káros hatással lenne a jelenléte a gyerekre is.
2008. máj. 14. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Azt tudom,hogy örökbeadásnál mi a helyzet,ha a szülők nem látogatják a gyerekeket legalább egy évig,akkor azok örökbeadhatóak lesznek,így megvonják a láthatási jogukat.

A bíróság minden további nélkül meg fogja ítélni,hogy az apa ne láthassa a gyerekét,ha letelt az a bizonyos idő,itt nem tudom mennyi,és a gyerektartást is kifizettetik vele...ha persze sikerül megtalálni.

2008. máj. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

igen megítélik. de az halmozódik és ha europán belül lesz egy bejelentett munkahelye akkor akár onnan is vonni fogják mert ez egy tartozás lesz neki. ha jól megy egyszer a pénzt megkapod mindenképpen, csak hosszu procedúra ha nem lesz bejelentett munkahelye.

amúgy úgy tudom eltíltást kérhetsz indokoltan.

ha az apa egyszer a láthatást szeretné igénybe venni neked biztosítani kell azt. lemondani meg csak akkor mondhat le, ha van új férjed aki lemondás után közvetlenül a nevére veszi.

ha nem tudod elérni menj be a rendörégre és nyílvánítasd eltüntnek, ha meglesz akkor pénz is lesz, föleg ha valami jobb fizetö állása is van(bejelentett)

2008. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Kérheted a megítélt és meg nem fizetett tartásdíj állam általi megelőlegzését. Továbbá a rendőrségen jelentsd fel tartás elmulasztásáért, ugyanis az bűncselekmény.

A láthatástól eltiltatni nem tudod, de a gyermekelhelyezés során szigorú láthatási feltételeket kell szabni, ha előkerül.

2008. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a gyerektartást megelőlegezni csak akkor tudják, ha van remény a behajtásra. Mivel az apa külföldön él, és ezen kívül semmit nem lehet róla tudni (valószínű, hogy feketén dolgozik), nem tudják megelőlegezni.
2008. máj. 15. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!