Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Hallgatnátok...

Ti mit tennétek? Hallgatnátok a szívetekre? (fontos)

Figyelt kérdés

Sziasztok Van egy nagy dilemmám. Picit hosszú lesz de köszönöm ha elolvassátok. 25 éves lány vagyok pályakezdő 2 diplomám van (szociális területen) Régi álmom hogy gyerekekkel foglalkozhassak. Itthon is meg Ausztriába is keresgéltem 0 eredménnyel. Most kaptam egy lehetőséget Erdélybe gyerekotthonba,aki nagy példaképem, hogy hozzájuk mehetnék Dévára. A szívem nagyon húz,tudom hogy ott rengeteg ölelést tudnék adni és cserébe elismerést és szeretet kapnék(amiből eddig nekem nem sok jutott)összeirtam a pozitívumokat ilyen pl az hogy bejelentett munkám lenni, szakmai tapoasztalatot szerezhetnék. A fizetés 30 ezer forint lenne átszámolva.Mondjuk teljes ellátás mellett.

Szüleim totál idiótának néznek hogy ezért tanultam 6 évet

de ha elhívatást érzek akkor mit csináljak. Tudom hogy féltenek de ők elvárnák hogy 25 évesen még mindig itthon üljek a szoknyájuk mellett(egyébként nem jó a kapcsolatunk) környezetváltozásra is szükségem lenne.

Nem kéne a szüleimre hallgatni, uyge? Csak mondjuk olyanokat is mondanak hogy ott ragadnék Románia közepén és mozdulni se tudnék. Valamiért viszont tuti hogy mennem kéne lehet páromat is kint találnám meg

köszönöm hogyha végigolvastátok és várom az észrevételeket

Tudom hogy a döntést nekem kell meghozni


2012. szept. 9. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj. Nincs ami idekötne. Én is mennék a világ végére is, ha a szakmámban dolgozhatnék, de én nem tehetem.
2012. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
én biztos hogy nem mennék
2012. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ennek olyan súlya van, hogy én személy szerint nem mernék tanácsot adni. Ha elhivatást érzel, akkor menj, de csakis ha komolyan gondolod az elhivatást. Keresztyén hívő vagy?
2012. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát én fix, hogy nem mennék.

Nem felsőbbrendűségből mondom, de létezik az a határ, ami már minden ember számára megalázó, nemhogy egy két diplomás nő számára. 30 ezer forint?? Ez nevetséges, még teljes ellátás mellett is. Mégis milyen az a teljes ellátás, ha csak ennyit tudnak adni? Nem azért izzadtál vért a záróvizsgáért, tanultál át karácsonyokat, hogy porig alázzanak.


Nem tudom Magyarország melyik részén élsz, de nézz szét jobban, nekem rengeteg szociális munkás ismerősöm el tudott helyezkedni.

2012. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én kimennék, mit vesztesz? Legfeljebb hazajössz, ha nem jó.
2012. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A helyedben mennék! Ùgyanis éppen a szociális pálya nem a pénzröl szól, hanem csak az tudja csinálni, akinek az érzései egyensúlyban vannak, és értelmesnek látja azt, amit csinál.

Ezen kivül:

1. Mo-on (és Ausztriában) NEM kaptál munkahelyet, ez azt jelenti, hogy esetleg még 5-10 évig csak keresgetsz, és értelmetlenül telnek az éveid.

2. Erdélyben VAN egy hely, ahol el tudsz indulni. Ha elfogadod, az nem jelenti azt, hogy életed végéid oda vagy kötve, ha nem tetszik, még mindig tudsz (onnan is) más helyet keresni és ha sikerül jobbat találni, akkor tovább tudsz állni.

3. Az, hogy a szülöktöl távol kell élned - még ha eleinte nehéz is - csak elönyödre válik, ilyen idösen már igencsak javasolt külön költözni és önállósodni.

4. A legfontosabb, hogy magaddal legyél elégedett, mert ez a boldog, kiegyensúlyozott élet alapja.


Ezeket úgy írom, hogy 55 éves nö vagyok, négy hasonló korú gyerekkel (20 és 26 közöttiek), akiket hasonló esetben gondolkodás nélkül elinditanék ezen az úton.

(Illetve részben már el is indultak hasonló - nem kifizetödö - vonalon)

2012. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én mennék. Persze,a fizetés kevés,de nem kell az egész életedet ott eltöltened. Gyakorlatra tehetsz szert és lehet,menet közben a fizud is emelkedik. Mivel ilyen foglalkozást választottál az bizonyítja,hogy neked nem a pénz az elsődleges. Ha lehetőségem lenne,én is mennék. Az írásodból kitűnik,hogy szeretnél menni. Ha elszalasztanád ezt a lehetőséget,lehet megbánnád. Ha meg esetleg mégse olyan,mint amire számítottál,fel lehet mondani. Amúgy nekem még 30 ezer se marad egy hónapban,ha kifizetem a számlákat.
2012. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mennék,mint aki golyóból lőttek ki.30ezer elég,ha kajád,szállásod van és azt csinálod ami szeretsz.mire költenél?ruhára kb.ennyi
2012. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
mennék. Fogd fel úgy, mint önkéntes munka. Egy-két évig csinálod, rengeteget tanulsz belőle és tapasztalatot szerzel(ami az önéletrajzodban sem fog rosszul mutatni). Ráérsz később meggazdagodni, szerintem kell az ilyen lelki gazdagodás is.
2012. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
3. és 4. válaszolóval teljesen egyetértek nem mennék pontosan ezmiatt.
2012. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!