Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves fiu vagyok. Nem birom...

16 éves fiu vagyok. Nem birom tovább itthon el akarok szökni de nincs hova. Ismertek olyat aki (k) hez mehetnék és esetleg ideiglenesen be is fogadnának? Hova menjek?

Figyelt kérdés
Apa meghalt rokonokkal meg nem tartom a kapcsolatot egyéb okok miatt. Anya állandóan fenyeget és meg is szokott verni. Nagyon fontos lenne. Előre is köszönöm!

2012. szept. 10. 06:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Nem lehet anyukáddal beszélni?

Egyébként ha neked ez ennyire fontos, kérdezd meg a barátokat.

2012. szept. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Barátoknál megtalálna. Már próbáltam beszélni vele de akkor csak mégjobban kiabált.
2012. szept. 10. 06:55
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Azért ez nem így működik.A gyámügyön kívül nem tudsz mit tenni.Még fiatalkorú vagy,bárhonnan hazavisznek.Azt sodrod bajba,aki befogadna.Gondolj bele,ha pl beteg leszel.Ő nem rokonod,nem írhat alá,nem tudsz hivatalos papírokat intézni,stbstb.
2012. szept. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyors segítséget kértem ahol messze meg tudom húzni mgam haza nem vinnének mert ő nme kerestetne mert megmondta hogy könnyebb lenne az élete nélkülem. Szóval csak annyi kellene hogy hol tudnám meghúzni magam.
2012. szept. 10. 07:01
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Hol tanulsz? Biztosan van a sulidnak kollégiuma. Súlyos helyzetben a helybélit is felveszik.

Elszöktetni senki sem mer, mert még iskolaköteles vagy.

2012. szept. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Országos körözést adnának ki ellened, nem tudnál olyan helyen elbújni, ahol ne találna meg a hatóság. Tudom, hogy rossz, de ez van. Én 18 évesen léptem le otthonról, akkor már nem sok mindent tudott csinálni. Ugyan azt mondta, hogy az élete könnyebb lenne nélkülem, mégis rendőrségre ment azonnal, ahogy nem voltam otthon.

Ne hősködj, maradj otthon még 2 évig, és próbálj keveset tartózkodni vele egy légtérben. Nincs értelme megszökni, mert előállítanak, és hazavisznek.

2012. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt látszik, hogy még nagyon gyerek vagy: az, hogy valaki megengedi, hogy meghúzd magad nála, no de ez esetben hogyan képzeled a saját kajádat, ruhádat, ha az iskolába kell füzet, egyebek, azt ki fogja állni?

Gondolkozz már, ez nemcsak arról szól, hogy ezek után hol fogsz aludni!

Aki befogadna, az mindazokat a kötelezettségeket is fel kellene vállalja, amik a mindennapi élet során felmerülnek.

Tanulj, próbálj meg kiegyezni a szülőkkel, és inkább azt keresd, hogy suli mellett hogyan, mi módon tudod még esetleg hasznossá tenni magad. Ez jó lesz arra is, ha nagykorú leszel és valóban úgy döntöl, hogy a magad lábára állsz, hát egy kicsit belekóstolsz, a nagybetűs életbe is.

2012. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
mért nem mész el vmi hippikommunába külföldre? ott nem találnak meg? aztán ha lecsillapodtak a dolgok, hazamész.
2012. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

14 felett jogilag te választhatod meg, hol akarsz élni, gyakorlatilag viszont ez a legritkább esetekben érvényesül.

Iskoládban keresd fel az ifjúságvédelmist, ő továbbít a gyámügyhöz, ők pedig elvihetnek onnan.

Jelen pillanatban ugyan megoldásnak látod a menekülést, de hidd el, nem te vagy az egyetlen, aki ilyen környezetből került ki. Ezzel a tapasztalattal tudom tanácsolni neked, hogy szorítsd össze a fogad, és várj. Várd meg az érettségit, várd meg, amíg tizennyolc leszel, dolgozz szünetekben, nyáron, hogy legyen némi kezdőtőkéd, addig pedig tegyél meg mindent, a jó eredményeidnek köszönhetően hogy színvonalas egyetemen tanulhass tovább, ami egyben kiutat is jelenthet neked. Ez az egyelen lehetőséged, ha nem akarsz elkallódni.

2012. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Próbáld meg a helyi gyermekjóléti szolgálatot, illetve gondolom van gyermekek átmeneti otthona vedd fel a kapcsolatot a gyerekjólétivel ők majd elirányítanak
2012. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!