Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a munkámról beszéln...

Nem akarok a munkámról beszélni, mikor itthon vagyok de mindenkinek ez az érdekes téma (aupair). Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés
tehát aupair vagyok, és néha kapok szabadságot, amikor hazajöhetek. Az emberek ilyenkor rögtön elkezdenek faggatni, h milyen kinn, mit csinálok, de nekem egyrészt unalmas ezredszer is elmondani ugyanazt, másrészt nem akarok folyton magamról beszélni. Próbálok visszakérdezni, érdeklődni utánuk, de sokak annyira bezsonganak, h nem hagyják magukat. Olyan nehéz, mert zavar, h folyton magamról kell beszélnem. Mivel tereljem el a szót? vagy h csináljam?
2011. márc. 6. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor viccesen megjegyzem, hogy "megfogadtam, hogy szabadidőmben munkáról egy szót se!" - mindenki veszi a lapot.
2011. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Jaaj, én is így voltam. Az emberek azt hiszik, érdekes vagy, csak mert nem itthon robotolsz, hanem külföldön. Én is utáltam ezt a faggatózást. De segíteni nem tudok, bocsi.
2011. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémája volt egy Svédországba költözött családnak, és úgy oldották meg, hogy valami blogszerűségbe vezették az tapasztalataikat, és így nem kellett külön-külön beszámolni az ismerősöknek.
2011. márc. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%

Mond hogy mást dolgozol.

Valami olyat ami senkit nem érdekel. Valami gyári munka, vagy, mit tudom én.

2013. nov. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!