Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő aki nem...

Van itt olyan szülő aki nem (csak) a saját gyerekét neveli? Milyen a kapcsolatotok a gyerekkel és milyen a párotok volt feleségével/férjével?

Figyelt kérdés
Párommal most készülünk összeköltözni. Neki van már egy kislánya akit ő nevel és 3-an költöznénk össze. Közös gyerekünk még nincs, de szeretnénk. Félek nagyon, hogy hogy fog ez így működni. Aranyos a kislány, szeretem is de nagyon hisztis és olyankor ki tud készíteni. Nálatok ez hogyan működik, hogy tudtátok elfogadni ezt a helyzetet? Tudjátok-e ugyanúgy szeretni a saját gyereketeket és a párotokét? Mindenki azt mondja keressek egy másik férfit akinek még nincs gyereke, de könnyű ezt mondani... (27/n)
2012. szept. 10. 12:24
 1/6 Ditta323 ***** válasza:
100%
Én csak anyumékról tudok nyilatkozni. Én anyu első házasságágából születtem, majd elvált és szinte még kicsi voltam mikor anyu meg apu /anyu mostani férje/ összeházasodtak. Apu elfogadott engem is és úgy bánik velem mintha a saját lánya lennék. Öcsém /vér szerinti fia/ és köztem nem tesz különbséget. Amúgy sok múlik azon is, hogy a gyermek elfogadja-e a másikat. Ha szereted a párodat és a kislány is elfogad akkor nagyon semmi gond. Apu meg a biológiai közt semmilyen mert szerencsére messze laknak, és apu egyszer befenyítette, ha még 1* megsirat akkor átépíti az arcberendezését :)
2012. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell a apsi kelljen a lánya is. Ez csak igy működik ugy hogy mind a 3 boldogok legyetek. Ha ez nem megy inkább keress mást.


Egyébként meg hidd el a sajátod is ki fog készíteni, nem csak a párodé.

2012. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

"Mindenki azt mondja keressek egy másik férfit akinek még nincs gyereke, de könnyű ezt mondani... "


Szerintem is keress mást!


A párodnak sose leszel olyan fontos, mint a gyereke.

Hiába mondja, hogy ugyanúgy szeret, nem igaz, a gyerekét szereti jobban, ő van az első helyen.

Mint mindenkinek, ezt természetes is.

Viszont ezt a gyereket nem te szülted, ha tetszik, ha nem, a gyerek anyja is benne van a képben, ő az első feleség, vagy társ, te örök második leszel.

2012. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bár nincs gyerekem, de szerintem teljesen más a két szeretet. Például szüleimet is szeretem, páromat is de nem lehet összehasonlítani a kettőt egymással meg rangsort állítani. Az meg szerintem természetes, hogy a lánya a legfontosabb neki.
2012. szept. 10. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha lesz közös gyereketek, neked az elsőszülötted lesz, neki meg a második, és valószínűleg lesz egy féltékeny kislánya is. Két kicsit nevelni nem egyszerű. Ha nagyobbacska a kislány, akkor talán nem fogod a pokolba kívánni.
2012. szept. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi gond ezzel, ha el tudod fogadni, hogy valamilyen szinten anya szerepet fogsz betölteni még azelőtt, hogy gyermeket szülnél :)

Én inkább attól tartok egy kicsit, főleg ahogy írtad, hogy hisztis, hogy nem e fog előjönni az a dolog, hogy az idegeidre fog menni, rászólsz és annyit kapsz vissza, hogy "Ne mondd meg mit csináljak, nem vagy az anyukám!".. Na ez kellemetlen, főleg, hogy fegyelmezni sem tudod, mert akkor meg a párod borulna ki. Nem tudom tényleg, ha jó a viszonyod a kislánnyal és a párod is elég rugalmas ahhoz, hogy ilyen helyzet ne alakuljon ki akkor sima ügy! :)

2012. szept. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!