Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen neveket adni...

Miért kell ilyen neveket adni a gyerekeknek? Nem veszi észre a szülő, hogy nevetség tárgyává teszi a saját gyerekét?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam egy cikket, hogy az MTA milyen neveket engedélyezett és miket utasított el.

Rákerestem ma kíváncsiságból az engedélyezett utónevekre, és igencsak megdöbbentem. Csak a női neveknél nézelődtem, de valósággal sokkolt.


Pl: Kandida, Meggi, Dió, Színes!!! és ez csak pár.


Mondjátok meg, szerintetek mi értelme van?

Persze, én is majd szeretnék különleges nevet a kislányomnak, de nem fogok szegényből h.ülyét csinálni.


2011. aug. 18. 15:58
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
55%

Mert nekik az tetszik.Tarzan meg Pokémon.

Lehet,hogy másnak meg a te lányod különleges neve nem tetszik majd.

2011. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen szuloket kellene atnevezni ilyen nevekre. 1 het utan konyorognenek, hogy visszavehessek a regi nevuket. Ertelme semmi. Azert csinaljak, mert azt hiszik, hogy ettol majd a gyerekuk kulonb lesz. Egy gyerek nem attol fog kitunni, hogy nem 5000 ezer olyan nevu volt az orszagban, hanem csak 2.
2011. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
92%
Kandida-Candida, de gáz. Mert nem látnak tovább a saját hülyeségükön.De ne izgulj, szerintem 10-20 év múlva tömegesen mennek nevet változtatni.
2011. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
82%
Kandida XDXD az egy gombás betegség:D hát ilyen nevet nem kívánnék senkinek se:D
2011. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
77%
Ma a tv-ben beszélgettek egy énekesnővel. A 2. utóneve Mókus volt. Ki is volt írva, de nem így: "Mókus", hanem rendesen. Van ilyen keresztnév is? Hát ha Farkas van, lehet Mókus is:))
2011. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
50 eves es meg mindig Mokus:)
2011. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
59%

Vannak akik szeretik a különleges nevüket..

Mi 3-an vagyunk testvérek,és mindhármunknak különleges neve van.Legalábbis én a 39 évem alatt nem hallottam hogy másnak is lett volna ilyen neve.

Én nagyon szeretem,és soha nem változtatnám meg.

Az én nevem Klió

a húgom neve Kaliopé

a bátyám neve Kasztor.

2011. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%

Röhej.Erre felénk is vannak ilyen nevű gyerekek, főleg kislányok. Tudom, mert van egy kisebb unokaöcsém, és ő meséli, hogy egész nap ezeken röhögnek az iskolában.


Volt,aki még itt a gyk-n is szépnek tartotta az Orália nevet. Nagyon örülök, hogy az én szüleimnek nincs kisebbségi komplexusa,amit ilyen módú önmegvalósítással próbáltak kompenzálni.

2011. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
51%
A Klio szep nev, de azt tudod, hogy a Kandida mit jelent?
2011. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
71%
16:10 - ilyen nevekkel nem tudtok beolvadni. Ilyenekhez személyiség is kell, viselni kell tudni. Én frászt kapnék. Soha nem szerettem kitűnni a tömegből.
2011. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!