Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú ideje boldog párkapcsol...

Hosszú ideje boldog párkapcsolatban élők! Nektek is mondják a barátok, hogy ti szerencsések vagytok, és semmi több?

Figyelt kérdés
Kiakasztanak ezzel. Minden barátom azt mondja, hogy mindössze szerencsém volt párválasztásnál. Már 16 éve(nagyon rég óta) együtt vagyok a férjemmel, 3 pici gyermekünk van. Nagyon boldogok vagyunk (Múltban és jelenben persze, a jövőt még nem tudhatom). Picit idegesít, mikor mondjuk egy barátnőm tanácsot kér tőlem, és én próbálok segíteni, akkor egyből az van, hogy persze, mert én szerencsés voltam. Ez szerintem nem igaz. Rengeteg áldozattal, kompromisszummal jár egy boldog kapcsolat. Az egyik barátnőmet pl. a folyamatos bulizása miatt dobta a barátja, a másikat meg azért, mert ő azt vallja, hogy egy férfi udvaroljon, egy nőnek meg még egy telefonhívást sem kell megejtenie. Mindig elvárta, hogy a férfi keresse. Szerintem ez így nem megy...
2012. szept. 10. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

De ez miért baj?

Úgy értem, az, hogy találkoztatok, a szerencse műve volt, azóta meg dolgoztok a boldog kapcsolaton, nem? Semmi baj a szerencsével.


Egyébként azért mondják ezt, mert a szerencse irányíthatatlan. Így a felelősséget teljesen áthárítják a sorsra, végzetre, vagy amiben hisznek. Így nem kell szembesülniük azzal, hogy talán velük van a probléma, sokkal megnyugtatóbb nekik az, hogy elkerülte őket a szerencse.

2012. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

mert irigyek,mert ők is sok mindent megtesznek,de valamit nem jól csinálnak így nekik még nem jött össze,és igazat adni nem akarnak,így ledegradálnak ezzel. ismerős helyzet. nálunk is ez van ha bármi tanácsot adnék akár párkapcsolat,akár gyereknevelés,akár pl munkakeresés okán. kérdeznek,válaszolok,és ezt kapom: szerencsés vagy. persze mert te szuperanya vagy. persze, 1000-1 nek sikerül,mázlid volt. pedig nem.

mi 7 éve vagyunk együtt,26 voltam amikor összejöttünk,sok negatív tapasztalattal a hátam mögött már tudatosan választottam. gyerekre is volt időm felkészülni és mivel 16 évesen már dolgoztam suli mellett láttam h lehet fejlődni,előre jutni.


a legtöbb ember nem igazán akar tanácsot. kérdez,de a válsz nem tetszik,mert nem fér bele az ő gondolkodásmódjába. nem is akar változtatni,mert a lelke mélyén meg van győződve h akkor is ő gondolja jól. te meg csak mázlista vagy :)


nem jó ez így de én már nem bántódom meg .

2012. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

mi 8 éve vagyunk együtt soha nem veszekedtünk ez idő alatt....

ráadásul a legjobb barátom most szakított, + a párom húga és mind a 3 barátnőmnek is tönkre ment a kapcsolata ráadásul az unokatesóm pokolban él.... én érzem magam rosszul...és igen mindig megkapom még azt is hogy én nem érthetem ezt meg....

2012. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ahhoz, h megtaláld a párod, tényleg kell egy kis szerencse. azért, h a kapcsolat működjön és hossz életű legyen, azaz képes légy megtartani, tenni kell. abban rengeteg "munka" odafigyelés, áldozatkészség, stb van. a barátnőid ezt nem akarják elismerni. abba kapaszkodnak, h az elején kell egy kis mázli. na de utána :)
2012. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, csak mi még ráadásul anyagilag is jól állunk, ami ugye szintén nem a munkánknak köszönhető, csak szerencse.


Én nem foglalkozok vele. Elismerem, hogy kell az élethez szerencse, de nem csak azon múlik.

2012. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel semmi baj. A párválasztás sokszor tényleg a szerencsén múlik, vagyis kell hozzá egy jó nagy adag abból is.

Ez nem azt jelenti, hogy ti nem küzdötök meg semmivel, de vannak olyanok, akik egy életen át küzdenek, és mégsem lesznek boldogok. Szerencse. Hidd el, nagy szerep jut neki.

2012. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez a mondat nem csak párkapcsolatokra vonatkozik, egyfajta önámítás, egyszerűbb azt mondani hogy "neki szerencséje volt" mint tenni azért hogy nekünk is összejöjjenek a dolgok (holott tudják hogy ez lenne a helyes döntés).
2012. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, mi szégyellnivaló van ezen...? Én úgy vagyok vele, hogy óriási szerencse és véletlenek elképesztő láncolata kellett ahhoz, hogy megismerkejdek és összejöjjek a párommal. És igen, bevallom, szerencsésnek érzem magam és semmi többnek, mert nem érzem úgy, hogy többet és jobbat érdemelnék, mint bárki más, és mégis azt kaptam az élettől. Persze, dolgozunk is a kapcsolaton, dea legfurább, hogy egyszer sem éreztük még, hogy kompromisszumokat kellkötni és áldozatokat hozni. Egyszerűen csak működik. Óriási szerencse, hogy olyan embert fogtam ki, akivel évek alatt nem volt egy hangos szó vagy bántó megjegyzés egymás iránt, és nem azért, mert mindig lenyeljük a dolgot, hanem mert nincs miért. Nincs miért veszekedni, még vitázni sem, mert teljesen evidens, hogy azt csináljuk, ami jó mindkettőnknek. És mivel ugyanazokat a dolgokat találjuk jónak, nincs ütközési felület. Mi ez, ha nem szerencse? Két tökéletesen passzoló ember, így nincs szükség áldozatokra. Ez viszont kizárólag szerencse kérdése. Jókor voltunk jó helyen. Aki nem ilyen szerencsés, annak meg bizony áldozatokkal, lemondással, kompromisszumokkal kell egyben tartani a kapcsolatát, ami strapás, és igencsak kétesélyes vállalkozás: vagy sikerül, vagy nem...
2012. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk sokat kellett csiszolódni, mert én és a párom nem vagyunk egyformák. Nagyon sokat fejlődtem mellette, és ez szerencsére nagyon a hasznomra vált.Ugyanakkor úgy érzem, nekem is sikerült egy kicsit több színt vinni az életébe azzal, hogy nem ugyanolyan vagyok, mint ő. ;)
2012. szept. 10. 15:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Nagy szerepe van benne a szerencsének is,akárki akármit is mond.Persze nem azt mondom,hogy várni kell a sült galambot,tenni is kell a cél érdekében,de akkor is kell egy kis szerencse,hogy a megfelelő emberrel találkozzunk.A másik,ami fontos abban,hogy egy kapcsolat működjön,az az,hogy az emberek figyeljenek egymásra,mert anélkül semmit sem ér az egész.Úgy szerintem nem működhet egy kapcsolat,hogy az egyik fél folyton csak magára figyel,még a másik folyton áldozatokat hoz azért,hogy együtt maradjanak.Az már nem is igazi kapcsolat,csak olyan "legyen valakim,hogy ne legyek egyedül" alapú.
2012. szept. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!