Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők miért nem vállalják a...

Eureka kérdése:

A nők miért nem vállalják a kapcsolatot egy férfival, ha az egyedül álló apa?

Figyelt kérdés

Egy kedves ismerősömnek (32 éves férfi) született egy kisfia, aki most 2 éves. A kisfiú anyjával megromlott a kapcsolata és jelenleg egyedül neveli a gyermeket. Sokszor próbált kapcsolatot teremteni nőkkel, de mikor kiderült hogy egyedül álló apa, akkor a nők nem kívántak vele többet találkozni.

Kedves nőtársaim, ki hogyan vélekedik a fentemített kérdésről? Illetve várom férfiak véleményét is fordított helyzetben, ha egyedül álló anyáról van szó, mért nem vállalják a kapcsolatot?


2012. szept. 10. 15:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem egyértelmű.


Minden kapcsolatban szereti azt érezni az ember, hogy ő a legfontosabb, ő az első. Ha van már ex és gyerek, akkor az az ember már valaki mással megélte a terhességet, a gyerekvállalást, ráadásul a gyerek örök kapocs két ember közt. Szerintem sokan úgy gondolják, hogy ezzel nem lehet versengeni.

2012. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Engem nem zavarna, ha rendezett a helyzet. Ergo ha elváltak, nincsenek hivatalosan összekötve, akkor még örülnék is neki, hogy kaptam egy gyereket is a párom mellé, akit szeretgethetek. :)
2012. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális a viszony a volt feleséggel, akkor kifejezetten örülnék a gyereknek. Viszont ha a nő szemétkedne úgy inkább nem kellene a férfi sem.
2012. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én megmondom őszintén zavarna (persze csak feltételes módban, mivel nekem van párom, nem keresek társat).

Nem akarom más gyerekét nevelni. Önzőség ide vagy oda, nekem erre a legkevesebb szükségem sincs. Mindenki feleljen a saját döntéseiért, a saját hibáiért, ami jelen esetben egy házasság felbomlása, nem akarok én is belekeveredni valami olyasmibe, amit egyáltalán nem én teremtettem.


Szóval félreértés ne essék, én őszintén tisztelem, főleg örülök, hogy végre nem mindig anyuka kapja a gyereket, ez zene füleimnek, nagyon ellenzem nő létemre az anyapártiságot, de ha nem vele élne a gyerek, akkor sem kellene, mert kizárólag gyermektelennel vagyok hajlandó párkapcsolatot létesíteni.

2012. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális a férfi, a körülmények engem nem zavarna:)

26/L

2012. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én álláspontom szerint azért nem kellene ilyen férfi, mert annak soha nem én leszek a családja. Mindig a kisfiú, és annak az anyja lesz az elsődleges családja. Ha elvesz feleségül és szülök is neki gyereket, akkor is csak a második szerep jut.


Az más kérdés, ha mondjuk a gyerek anyja meghalt. Úgy simán el tudnám képzelni, bár nagyon nem érzem magam késznek egy gyerekre.


Amúgy édesanyám így került össze édesapámmal. Apu nevelte a féltestvéremet, s anyu összejött vele. Normális a kapcsolatunk a féltesómmal, de anyu is azt mondta, hogy még egyszer nem kezdené újra, nem menne bele ilyesmibe, mert akkoriban nagyon megbélyegezte ez a kapcsolatukat apuval. Mindennek ellenére ma már 35 éve együtt vannak. :)

2012. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
kizárólag ezért nem zárkóznék el egy kapcsolattól. mondok egy konkrét példát: egyszer randiztam egy sráccal. szórakozóhelyen kérte el a számomat, jó benyomást tett rám, megadtam. megbeszéltünk egy randit, ahol volt módunk nyugodtabb körülmények között beszélgetni. ekkor ő elmondta, h volt egy barátnője, akit minden haverja utált, holott a korábbiakat mind szerették. így itólag ő sem érti, miért volt vele, unintelligensnek, egy sárkányak festette le, akinek smemi sem volt jó, aki semmiben sem lelte örömét, úgyá általában "nem lehetett vele mit kezdeni" a saját bevallása szerint. ehhez képest együtt volt vele hosszú éveken át és született egy közös gyerekük. azt mondta, h azért ment bele a babavállalás projektbe, mert a nő kezdett vele is egyre elviselhetetlenebb lenni és abban reménykedett, h a gyerektől talán megnyugszik és a baba hatására köztük is rendeződnek a dolgok, helyreáll a béke. a gyerekvállalás körülményei, a látásmódja, az hogy nem irányítja asorsát, sodródik az árral és ebbe az egészbe egy gyereket is belekever annak akaratán kívül annyira "idegen" volt számomra és ellentétes az én szemléletmódommal, h soha többé nem találkoztam vele. önmagában a gyerek nem lett volna akadály. az riasztott vissza, amit a gyermek kapcsán megtudtam a srácról. ő nem "kellett", nem a gyerek.
2012. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt meg sem kell kérdezni, hiszen erre bárki tudja a választ, ha egy kicsit őszintén magába néz. Miért akarná valaki vállalni más gyerekét, és az elvált emberrel járó kellemetlenségeket? Számtalan alkalommal ott van még az ex a képben, mert a válás után nem tudnak elszakadni a gyerek miatt. Rengeteg egyedülálló férfi és nő van mindenfelé, és inkább közülük választanak, mintsem a problémásabb emberekből. A legtöbben saját családot szeretnének, saját életet, nem pedig olyan helyzetet, amikor a másik régi életének törött darabjait kell kényszerűségből összekeverni a sajátjukkal. Bármilyen kegyetlenül hangzik is, a gyerek ennek a régi életnek egy darabja, és ezt nem sokan vállalják fel érthető okból.
2012. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Én nem létesítenék elvált, gyermekes apukával kapcsolatot. A fentebb elmondottak miatt. A férfi már átélte a csodát, apa lett, és ha én szülnék, akkor már "nem lenne olyan nagy szám". Szóval én a férjemmel úgy akarom átélni a kisbaba születését hogy egyikőnknek sem volt ilyen tapasztalata. Egy fajta "tiszta lapos" férfit szeretnék, olyat, akinek nem volt felesége, se gyereke.


Másrészről. Nem hiszem hogy tudnám szeretni az ő gyerekét. Ezt nem gonoszságból mondom, de nem az én fiam lenne, nem tudnám úgy szeretni mint a sajátomat, bármennyire is szeretném. Teherként élném meg az előző házasságból maradt gyermeket.

Egy 40, 50 éves férfi esetében akinek már kirepültek a gyerekei az más. Úgy elfogadható, mert a kapcsolat által nem kapok egy egész pereputtyot a nyakamba.


Vannak nők akik elfogadnak így is egy férfit.

Nekem nagyon villogna a vészjelzőm hogy "Vajon miért váltak el ilyen korán? Mi nem sikerült a házasságában? Mi volt a baj?"

2012. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy gyermektelen nő teljesen logikusan saját gyerek(ek)et akar. Az emberek biológia programja és racionalitása is azt diktálja, hogy génállományát továbbvivő, saját vérükből származó utódra törekedjenek.


Viszont rengeteg hasonló cipőben járó, csinos kisgyerekes nő is akar még új életet kezdeni, aki már egy kapcsolatban megégette magát, az nem biztos, hogy még egyszer gyereket akar vállalni. Tudja hogy 30-as elváltak közt találhat hozzá illő legjobb minőségű férfipéldányt, aki pedig a gyerekét is maga neveli, akkor az átlagnál jellemesebb.


36F

2012. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!