Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 25 év házasság után váltunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Andi1226 kérdése:

25 év házasság után váltunk el 3 évvel ezelőtt. Jó házasság volt kifejezetten. Az utolsó években hűtlenkedtünk, ő is én is. Ő 8 hónapja egyedül én kettő. Kérdésem: lehet-e újra éleszteni egy ilyen kapcsolatot, hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Fiaton házasodtunk össze, se neki se nekem nem volt más Elég csúnya válás volt. Ő egy olyan kapcsolatba ment bele ami tönkre tette lelkileg és anyagilag is. Mostanában elég sokat találkozunk sőt közös programokat is szerveztünk már. Nem kezdeményez és én sem teszem. Olyan érzésem van, hogy a férfi-nő dolog közöttünk meghalt sajnos a sok sérelem miatt. Nem vagyok rá még nyitott ez tény és szerintem ő sem rám. Viszont nem találtam jobbat még megközelítőleg sem és szerintem ő sem. Csak akkor látom értelmét újra kezdeni,hogy ha újra szerelem lehetne..mert kétségtelen nagy szerelem volt. Hónapok óta ez foglalkoztat! Van-e esélyünk? Történt valakivel hasonló?
2011. jún. 14. 09:56
1 2
 1/12 Kondor Judit ***** válasza:
62%
Csak a töltött káposzta jó felmelegítve,a szálka mindig is ott lesz bennetek,ha jó házasság volt akkor mért mentetek félre?Barátság nem baj ha megmarad köztetek a gyerekek miatt is persze ha van.Nekem ez a véleményem.
2011. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Általánosságba nekem az a saját tapasztalatom,hogy az ilyen felmelegített régi,korábban ezért vagy azért megromlott kapcsolatok(ami engem illet,a korábbi kapcsolataim azért romlottak meg,mert a lányok mindig megcsaltak) sohasem jók.


Nekem eddig sose jött be.2 lánnyal is megpróbáltuk,egyikkel 4 év együttlét után 3 hónapig bírtuk(közte több mint fél év szünettel),a másiknál 3 hét szünet volt,2 évig voltunk együtt,és a mosolyszünet után 1 hónapig bírtuk.


A vége mindkettőnek kenyértörés, "maradjunk barátok" lett,ami annyit tesz,hogy nem keressük egymás társaságát,és ő lenne az utolsó,akit habzó szájjal a padlón fetrengve,utolsó erőfeszítésemmel hívni próbálnék.

(Ne történjen se velem ,se senkivel ilyesmi)

2011. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért mentünk "félre"? 23 évig egyáltalán nem. Viszont nagyon fiatalon 19 évesen házasodtunk össze,nekem nem is volt senki más a férjemen kívül, neki sem sokkal több. Nyilván ez önmagában nem indok. Talán ahogy felnőttek a gyerekek és elfogytak a közös célok...emiatt...De egyébként úgy gondolom,hogy rajtam múlott inkább. Sajnos én nem becsültem meg őt igazából, többnek és jobbnak gondoltam magam. Abban az időben üzleti sikereim voltak, kicsit elszállt a ló! Amúgy osztom a véleményt a töltött káposztáról, viszont lehetnek kivételek..Szerintem lehet olyan,hogy kicsit külön kell lenni és meg kell tapasztalni sok minden mást ahhoz,hogy értékelni tudjuk az "igazit" Bár bevallom bizonytalan vagyok ez ügyben...ezért is tettem fel a kérdésemet.
2011. jún. 14. 10:22
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Minden életkornak megvannak a maga feladatai.A hódítások kora a fiatal felnőttkor, ha elmarad később a lélek regresszióba kerül és megpróbálja pótolni azt amitől megfosztották annak idején.Igen , de a hódítások legnagyobb akadálya a házasság, ezért bomlik fel nagyon sok olyan házasság, amelyik fiatalon kötettett.Nem látom semmi akadályát annak, hogy újra összekerüljetek, szerelemre már ne számítsatok, de élhettek még sokáig szép szeretetben.Erőltetni nem kell semmit, de előreláthatóan ki fog minden szépen alakulni.További minden jót nektek!
2011. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha maga a házasság sokáig jól működött és szeretitek még egymást, akkor lehet újrakezdés. De ha csak azért mert nincs más, jobb, akkor ne kezdjétek el újra-feltépitek a sebeket, újakat adtok..és ha jön a jobb, ismét szakítás. Nincs értelme.

Ha szeretet még van és mindketten hiszitek, hogy értelme lenne megpróbálni, járjatok el párterapeutához, kineziológushoz, vagy, amiben hisztek és próbáljátok meg közösen feltárni az okokat, megoldani a problémákat, amik a házasság felbomlásához vezettek. Ha így tesztek és elkezdtek dolgozni a problémán én a szerelem újraéledését sem tartom kizártnak.

2011. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

mond el neki őszintén,h mit érzel. a kétségeidet is és mindent! ha ő nyitott,menjetek el egy mediátorhoz.


25 év szép idő, én hiszem h lehet újra kezdeni,sok minden összeköt titeket,nem felejtettétel el egymást, nem gyűlölködtök. ha gyerekek is vannak,és érzed h még szereted,mindenképppen próbáld meg.


az ismeretségi körömben van egy pár,akinek drukkolunk,mert a pasi hirtelen szerelmes lett,lelépett 3 gyerek mellől,de a válást még nem indították el. egyikük se boldog, a pasi se mert hiányzik a régi élete, de hülye volt. ők próbálnak visszatalálni,nekik mediátor segít.

2011. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én ismerek oylan párt akik elváltak,aztán 2 év muilva újra összejöttek-volt már 1 gyerekük-újra házasodtak,újabb gyermekük született. nagyon boldogok. ők si fiatalon kerültek össze,és jött egy hullámvölgy. rájöttek h mégis együtt az igazi. próbáljátok meg,beszélj vele.
2011. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán merek beszélni vele..nagyon félek a visszautasítástól..arra számítok majd ő kezdeményez. Amúgy azt érzem,hogy még korai is ez kicsit. Neki 8 hónapja lett vége egy kapcsolatának ami elég nagy szerelem volt és olyan se veled se nélküled kapcsolat. Tudom,hogy nem fogják újra kezdeni, de azt is tudom és érzem,hogy túl nagy sebeket hagyott benne ez a lány és ő velem ellentétben még a mi válásunk nehézségeit és fájdalmait sem heverte ki. Lelkileg össze van törve és csalódott... bár ő nagyon büszke és konok és kívülre azt mutatja: köszi jól vagyok. Szeretem Őt! Az emberi tulajdonságait tisztelem és becsülöm. A válás után volt bőven kapcsolatom meglehetősen nagy szerelmek, kudarcok és csalódások voltak, úgyhogy nagyra tudom értékelni az őszinteséget és azt,hogy ha valakire lehet számítani.Rá mindig is lehetett és sosem volt hazug.

Nem lenne jobb ötlet időt adni még ennek az egésznek? Amúgy együtt töltöttük ezt a három napos ünnepet Szlovéniában, a gyerekekkel. Ha szeretne valamit akkor adott volna jelzéseket, de nem tette. Igaz én sem nagyon. Valahogy nem ment. Olyan fura..mert én amúgy egy igazi "flörtművész" vagyok...vele mégsem megy. Annyira bonyolult ez az egész! Szeretném Őt vissza és mégis nagyon félek.

2011. jún. 14. 14:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

tudnia kell,h mit érzel! h szereted,és bánt h vége lett! lehet,addig vársz,amig késő lesz! ha 8 hónapja szabad,akkor ne várj tovább!


korántsem biztos,h visszautasít. egyébként,ha félős vagy akkor írj neki levelet-papírra-és add oda amikor legközelebb megy el tőletek. elég annyi felvezetőnek,h :

tele van a fejem gondolatokkal,szeretném neked elmondani őket,de könnyebb volt leírni,ha úgy érzed,érdekel,megköszönöm,ha elolvasod.


a lényeg,h ne cifrázd,és ami még ennél is fontosabb,mindenképpen a te gondolataid legyenek,semmiképp se akarj az ő fejével gondolkodni,és a szerint írni,h szerinted ő erre mit lépne,mert lehet h a fele kimarad és akkor nincs értelme.


sztem semmi veszteni valód nincs. fogalmazd meg,mindent amit érzel,igen írd bele h szereted őt!!!


mi lehet a legrosszabb? max h ő már nem akarja. DE: akkor is legalább tudod,hányadán álltok.


bárhogy is alakul,te csak nyersz vele. mert ha igent mond,az szuper,ha meg nemet,akkor meg az a jó,h tudod mi a helyzet és tovább lépsz.


azzal h folyton agyalsz,és elkönyveled h ő úgysem, semmire se mész


bátraké a szerencse!!! :)))

2011. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
és még 1: várd meg amig ő reagál. ne siettesd a választ. azokat a tulajdonságaidat told előre amikért anno belédszeretett.
2011. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!