Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom szülei nem szeretnek...

A barátom szülei nem szeretnek, mert szerintük nem vagyok elég jó neki. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mert nem vettek fel pesti egyetemre, vidéken tanulok. Persze át akarok jelentkezni Pestre, de az már szerintem nekik mindegy. Nyelvvizsgával sem rendelkezek, ez is probléma... (Ősszel akarok menni egyébként.) Fiatalok vagyunk, néhány hónapja vagyunk együtt, ráadásul távkapcsolatban, és az én szüleim sem szeretik a barátomat... Mit tegyek? Nekem annyira rosszul esik, hogy mérgesek rám a szülei. Főleg, hogy személyesen nem is ismernek. Nagyon szerelmes vagyok a barátomba, nagyon szeretem, és ő is engem. Mit kéne hogy csináljak, hogy javuljon a helyzet? Van másnak is hasonló problémája esetleg?

20/L


2012. szept. 10. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én elmentem a barátnőm szüleihez bemutatkozni és ugye a barátnőm orvosi egyetemen tanult én meg egyszerű autószerelőnek tanultam mellette volt érettségim akkor egyből lenéztek engem a szülei és állandóan piszkálták a barátnőmet hogy miért ilyen koszos ostoba munkással kell járnia. Persze én megmondtam hogy nem érdekel a szülei véleménye vagy megbékélnek vagy nem. Aztán később amikor szükségük volt villámgyorsan egy autószerelőre én nekik nemet mondtam és azért mert minek nekik egy koszos ostoba szerelő ha vannak nálam jobbak is akár. Ekkor döbbentek rá hogy félre ismertek.
2012. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor most én is példálózok.Van egy ismerősöm,30 éves nő,7 éves kislánnyal,9 éve férje van.Ők úgy jöttek össze,hogy a diszkóba a csaj elküldte a pasit párszor,aztán a pasi mégis csak tovább hajtott rá.Végülis összejöttek,de a lány szülei ellenezték a fiút(a fiúnak szakmunkása volt,mondjuk a lánynak meg semmije,de a lány szüleinek üvegházai voltak és vannak is).Aztán egyszer csak elküldték a lányt a nagyvilágba a fiúval,aki ment vele,aztán találtak albérletet..összeszedték magukat.Kis szerencsével vettek házat,segítette akkor őket már a lány apja.Titokba összeházasodtak(semmi nagy ceremónia nem volt).Aztán unokatesóm kiszerezte a pasit Írországba,végül most már szinte jó módban élnek.Neked is vannak alapjaid gondolom,mert egyetemre fogsz menni,és hidd el,felfognak venni.Ne akarj másnak a szüleinek megfelelni sohasem.Mindig csak a magad és a rokonaid érdekeit nézd!Ez nem önzőség,ez a mai Magyarországon ésszerűséget jelent.:)
2012. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A párod szeret és ez a fontos. Majd megszeretnek a szülei is, ha megismernek. Elhiszem, hogy rosszul esik, de próbálj meg ne ezen agyalni.
2012. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg nem beszéltél a szüleivel akárcsak telefonon,addig fele sem igaz az utálatuknak,hidd el :)


Minél előbb ismerd meg őket személyesen,és találkozáskor nagyon ajánlatos ajándékot vinned nekik(cserepes virág/bonbon az anyukának,és egy üveg bor az apukának...)

2012. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy te csak attól félsz, hogy biztosan nem szeretnek - holott erről semmi biztosat nem tudsz.


"Csak vidéki egyetem"? Ugyan már kislány?! Hol élsz te? Bp-en kívül nincs élet, ha van, az nem olyan?


Inkább az a baj, hogy a te szüleid nem szeretik a barátodat, te pedig nagyon erősen apuka-anyuka kislánya vagy, félsz a konfrontációtól és félsz kiállni a pasid mellett. És azt mondod, hogy nagyon szereted...

2012. szept. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!