Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az apától a...

Hogyan tudnám az apától a valós összeg után kérni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne mivel el szeretnék válni és nem tudunk megegyezni a gyerektartást illetően,hogy mivel az exem Belgiumban dolgozik de magyar céghez van bejelentve és csak minimálbérre (persze borítékba kap kb 400ezer ft-ot).Van e valami útja annak,hogy ne csak a minimálbérből kapjam a gyerektartást hanem a valós összegből?Így is kéthavonta ad csak gyerektartást ami töredéke a fizetése 20%-ának.Ha lehet akkor olyan válaszoljon aki otthon van ebben a kérdésben.Köszönöm

2012. szept. 11. 12:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Van bírósági végzés arról, hogy mennyit kéne fizetnie? Mert ha nem fizet, akkor szólhatsz a gyámügynek, és ők megmondják, mi a teendő, talán küldenek neki felszólítást. Persze ez Neked nem segítség, de hátha hatással lenne rá.
2012. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nincs bírósági végzés mert nem váltunk még el.Eddig nagyjából meg tudtuk beszélni a dolgokat és tartotta is magát hozzá de mióta új barátnője van azóta nemigazán érdekli semmi.
2012. szept. 12. 08:52
 13/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet érdemes lenne megmondani neki, hogy vagy rendesen fizet, vagy akkor benyújtod a gyermekelhelyezési pert. Nem feltétlen a 20%-ot ítélik meg, mint írtam korábban, nálunk legalább is nem annyit ítéltek meg. Én úgy számoltam, hogy a minimálbérből a párom kb 28%-ot fizet az exének, de nem tudom, hogy ez min múlik.
2012. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!