Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed, arról, hogy...

Mi a véleményed, arról, hogy Varga István azt mondta, hogy a nők térjenek vissza a gyerekneveléshez és 4-5 gyereket szüljenek? (videó lent)

Figyelt kérdés

[link]


Az őszi ülésszak első napjának éjszakáján-létszámát tekintve-családi körben zajlott a vita arról, hogy szülessen-e külön törvény a csládon belüli erőszak büntethetőségére vonatkozóan. A Fidesz vezérszónoka, Varga István azt mondta, hogy ha a nők visszatérnek a gyerekneveléshez és 4-5 gyereket szülnek, jobban meg lesznek becsülve, így a családon belüli erőszak kérdése fel sem fog merülni.Erre a kijelentésre reagáltattunk női képviselőket.



2012. szept. 11. 20:50
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=du9RIh5YV1s


Olvastam a cikkeket (nem csak ő mondott ilyet) és ilyenkor mindig felmegy az agyvizem.


[link]


Itt a többi okost is olvashatjátok. Amúgy mi kiakartunk menni párommal külföldre, persze eddig gyűjtögetés itán hazajöttünk volna... 50% az esély, hogy meggondoljuk magunkat. Ez az ország már olyan mélyre süllyedt mint a Titanic, és az országház volt a jéghegy.

2012. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem tudok meghökkeni az ilyen elmés megnyilvánulásokon őszintén szólva. Azt nem értem,az ilyet minek ültetik a vezérszónok székébe,emberek közé sem kellene engedni amíg ilyen hülyeségeket böfög fel nyilvánosan
2012. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
60%

A kormány retorikájában lépten-nyomon fellelhető a népszaporulat kérdése, még oda is becsempészik, ahová nem "tartozik", olyannal hozzák összefüggésbe, amihez köze sincs. A baj csak az, hogy a "szüljetek több gyereket" mottóval ekvivalens lenne az a szlogen is, hogy "térjen

át Magyarország mohamedán hitre", ugyanis mindkettő ugyanabba a problémába ütközik: kulturális értelemben hellyel-közzel megvalósíthatatlan mindkettő. Nem a fizetésekről van itt már szó, elég ha a nagy Nyugatra tekintünk: a fizetések a többszörösére rúgnak, de lényegesen több gyereket nem vállalnak(ha jól emlékszem, Olaszországban még nálunk is kisebb a gyermekvállalási kedv). Nyilván általánosítok, de kizárólag általános képre törekedtem(az emberi gondolkodásnak amúgy is sajátja a szükségszerű általánosítás).

2012. szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
93%

ma 10:23

Ez a blog azért rendesen el van túlozva...

(Arról nem beszélve, hogy a gyes nem annyi, amit ír, hanem 25550 ft.)

2012. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%
(*25650 bocs...)
2012. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

Az erőszak részébe nem mennék bele, mert még a hülye is észreveszi, hogy a tisztelt politikus úrnak fogalma sincs a témáról. Viszont a népesség meg a tisztelet részét kommentálnám.

Nem látom át, hogy egy férfi miért tisztelne jobban egy nőt, aki háztartást vezet és gyereket nevel (vagyis a férfi tartja el), mint egy olyan nőt, aki háztartást vezet, gyereket nevel ÉS dolgozik (pénzt keres). Továbbá azt sem látom át, miért gond, ha csökken a népesség. Így is túlnépesítettük a földet, és leginkább csak tönkretesszük, nem fog ártani neki, ha kevesebben leszünk.


A gond itt nem az, hogy kevesebben és később szülnek, hanem az, hogy bizonyos csoportok, vagyis (elnézést a megfogalmazásért) az értelmesebbek jobban fogynak, mint a többi. Erre a megoldás nem az lenne, hogy szüljünk többet, hanem hogy a másikak szüljenek kevesebbet.

De hát én még fiatal vagyok és buta...

2012. szept. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy a Föld túl van népesedve, de ez elsősorban a fejlődő országok miatt van (Kína, India..). Magyarország népessége ettől még aggasztóan kevés, és még kevesebb az olyan, aki például TB-t vagy nyugdíjjárulékot fizet a munkája után (szja-ról nem is beszélve....), így nincs pénz a kórházakra és mire mi oda jutunk, nem lesz nyugdíjunk sem. Ezért kellene annak a rétegnek több gyermeket szülnie, akik képesek felfogni miért kell tisztességes, bejelentett munkahellyel rendelkezni, és akkor több olyan ember lenne, aki belead ÉS kivesz az állami kasszába, mint olyan, aki csak kivesz belőle.


Ettől függetlenül én sem értek egyet ezzel a kijelentéssel, sőt, vérlázítónak gondolom. Én nő vagyok és csak egy gyereket szeretnék, ellenben így 25 évesen gyönyörű karrier van a hátam mögött, közben a második diplomámért járok egyetemre és őszintén szólva erre nekem nagyobb szükségem van, mint öt gyerekre. Nem is tudnék annyival mit kezdeni, és beleőrülnék, hogy nem mehetek dolgozni és nem érhetek el ezen a területen is sikereket. A következő diplomám megszerzése után a rákkutatás területén szeretnék elhelyezkedni, de lehet, hogy inkább most gyorsan abbahagyom az orvosit és szülök pár gyereket, az ilyen észmunkát pedig meghagyom a férfiaknak, én úgy is csak egy nő vagyok..

2012. szept. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
52%

És egy pasit is ad hozzá aki el is tud és akar(!!!) NORMÁLISAN(értsd nem putruban és mindennap paprikáskrumplin) tartani gyerekestől?Akkor lehet elgondolkodnék.:-D De akkor is max 3 gyereken...Én már 30 vagyok diplomás és egy sincs.Szerintem nem is lesz.Ninncs miből,hová 100e ből.

Amúgy bár nem ide tartozik teljesen,de nemcsak a nők nem akarnak szülni,a pasik is menekülnek a gyerek szó hallatán.Sokan a csaj hátán akarnak felmászni,nemhogy eltartsák egy percig is...Szinte mindenkinek a multiban dolgozó,karrierista 200ezert kereső csajok kellenek...Aki őket tartja el amig otthon x-boxoznak 30-35 évesen,meg a 3.Phd-t csinálják...Ha nem talál ilyet akkor inkább "mamahotel".Akinek nem inge persze ne vegye magára....

2012. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
25 évesen milyen karrier van a hátad mögött? :D
2012. szept. 13. 14:05
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

sztem ez az ember beteg. bár szivesen szülnék 4-5 gyereket tényleg, de hova? mire? minek? 60e ft ból tényleg felkéne neveljünk 4-5 gyereket? vagy én vagyok hülye hogy sztem nem lehet? Dolgozzak, otthon főzzek, mossak, takarítsak és pluszba még szüljek egy rakat gyereket? Vagy ne dolgozzak csak gyerekeket neveljek?! Ja az más, így könnyebb biztosan...akkor jó lenne ha a férjeknek, apáknak adnának normális állást amiből fent tud tartani egy ekkora családot.

az erőszaknak meg semmi köze nincs ehhez az egészhez, nekem 5 testvérem van, apánk minden nap megvert minket is és anyánkat is...

2012. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!