Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Körülbelül azonos értékre...

Körülbelül azonos értékre számítatok?

Figyelt kérdés

Adott a következő szituáció:

Párodnak születésnapja van, megleped őt x értékkel, ami nem mondható se túl soknak, se kevésnek, tehát amolyan egészséges középút párkapcsolatban élő párok közt, akik közel azonos anyagi helyzetben állnak.

Aztán rá néhány hónapra a te születésnapodra csak néhány száz ft értékben kapsz(holott van költőpénze). Csak nekem jön le ez furán? Nem vagyok anyagias, örülök ennek is, de nem úgy illene, hogy hasonló összeget költsünk? Vagy legalábbis megközelítőleg, még ha nem is szán rám annyit...


2012. szept. 12. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nincs igazad, NEM a pénzbeli értéket kell nézni, hanem azt, hogy mennyire okoz örömet az ajándék.
2012. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz! És a kicsinek is lehet örülni! De ő pontosan tudta, mekkora értékben kap, megbeszéltük és egy szóval nem mondta, hogy neki kellemetlen lenne az az összeg, mert ő nem szokott ennyit szánni az ajándékozásra! Ehhez képest szerintem kicsit "illetlen" valami olcsósággal odállni a másik elé..
2012. szept. 12. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha téged zavar, akkor nem tök mindegy mit mondunk?
2012. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem zavar, csak kicsit csalódás. És a véleményekre voltam csak kíváncsi, veszekedések nélkül. Köszönöm.
2012. szept. 12. 19:38
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Hmmm... akkor felmerül a kérdés: karácsonykor mit csinálsz?


Előre egyeztettek, ki mennyiért vesz ajándékot?


Lehet, nem arról van szó, hogy nem szánna rád ennyit... csak lehet, gyűjt valamire, vagy más okból tud erre kevesebbet költeni..


Vagy neki egy apróság megtetszett... és nem gondolta, hogy neked az ajándék értéke számít...


A legkedvesebb ajándék, amit valaha a páromtól kaptam, egy szál rózsa, amit a saját kertjéből szedett, és a munkahelyem ajtajára akasztotta, mire nyitottam...


Pedig kaptam ennél értékesebbeket is ;)

2012. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Az ő ajándéka az értéktől függetlenül mennyire volt figyelmes?


Mert azért az sem mindegy, hogy egy tábla csokit vett vagy esetleg ugyanannyi pénzért egy plüssfigurát a gyerekkori kedvenc mesédből. Érzed a különbséget, első szükségmegoldás, a második egy hosszú utánajárást igénylő személyes figyelmesség, de persze csak példák arra, hogy érzékeltessem, nem a pénzbeli érték számít.

2012. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Hiába tudta, hogy milyen értékben kapott ajándékot, ettöl még nem kell ugyanannyiért adni valamit, és nem szabad ezt elvárni sem.

Az ajándékozás NEM ÜZLET, a pénzbeli érték teljesen mellékes. Ha valakinem ez probléma, akkor ott az illetö értékrendjével van nagyon nagy baj.

2012. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bence_ ***** válasza:
50%

Mióta éltek együtt?

Ha vásárolni mentek mit csináltok? Étterembe,nyaralás alatt?

2012. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dehogy számítok azonosra.


Évfordulónk volt nyáron,én elvittem sétarepülőzni és vettem egy bizonyos dolgot amire rég vágyott,kettő együtt több mint 50ezrembe volt.

Ő elvitt vacsizni és csokor rózsát kaptam,max 5 ezer volt.

Nem gondoltam hogy "reklamálnom" kellene.

Karácsonykor az én ajándékom neki megvolt 5 ezerből,imádja,most is rajta, ő pedig elvitt 3 napra wellneszezni,nem 5ezer lehetett...


Hosszútávra szóló kapcsolatban nem hiszem hogy ennek számitania kellene.


Kivéve ha rendszeresen csak az egyik fél költ rngeteget a másikra.

2012. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudnunk kellene hogy te mit vettél és ő mit vett. Már valaki írta hogy ajándék és ajándék közt van különbség. Írd le és mi eldöntjük.
2012. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!