Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet abból gondja egy lány...

Lehet abból gondja egy lány vagy fiúgyermeknek, ha anya nélkül nő fel?

Figyelt kérdés
Örökbefogadáson gondolkozok már egy jó ideje. Amire szükségük van (anyagi értelemben) azt biztosan meg tudnám adni nekik. Szerintem a szeretettel sem lenne gond, mert nagyon szeretem a gyerekeket (és ez visszafelé is igazolják ált.) Viszont nem biztos, vagy inkább biztos hogy nem lenne nő mellettük. Ez nagy gond? Vagy ettől belevághatok?
2012. szept. 12. 20:30
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Főzni nem nagyon tudok, de majd megoldom kajahordás vagy valami egyetemista bejárónővel.
2012. szept. 12. 20:33
 2/24 anonim ***** válasza:
46%
Meglepödnék ha egyedülálló férfiként örökbefogadhatnál. Én biztosan nem járulnék hozzá, ha döntési helyzetben lennék.
2012. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

gondolj bele, mennyi csonka család van.

Annak a gyereknek, akit intézetből hozol el, te ezerszer jobbat nyújtasz, mintha ott maradna. Aztán a nő majd csak jön később, gondolom nem leszel remete. Viszont nem lesz egyszerű örökbe fogadnod egyedül...hajrá.

2012. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szívesebben adják családba őket. A feltételek szigorúak, az biztos.
2012. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Én anya nélkül nőttem fel. Gyerekként nagyon sokszor hiányoltam. Főleg anyák napi ünnepségek alkalmával, vagy amikor az osztálytársam anyukája sütőt, főzött neki. Mi anya hiánya miatt mindig menzás kaját ettünk.

Lányként sosem tanultam meg rendesen öltözködni, sosem lettem igazán nő. Nem kaptam megfelelő felvilágosítást bizonyos női dolgokban. Felnőttként és anyaként nehezen birkózom meg az anyai feladataimmal. Imádom a fiam, de inkább vagyok barát mint anya. Nem vagyok szigorú, nem tudok fegyelmet tartani (bár nem is igazán kellett)

Így visszagondolva nagyon nem jó anya nélkül felnőni..Egész életemben maradt egy űr a hiánya miatt.

40/N

2012. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Anyagilag, és érzelmileg szerintem jobban járnának. Mindenképpen szeretnék gyereket, mert nagyon szeretem őket, és a család számomra szent (annak ellenére hogy pasiként azért néha szeretek néhány sör mellet elbeszélgetni ismerősökkel pl. munka után - de tudok alkalmazkodni, mert egy gyermek fontosabb mint egy sör)
2012. szept. 12. 20:39
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező!

Te nő vagy, vagy férfi vagy? Mert ez nem derül ki a leveledből. Tudod, én hapsi vagyok, 2 saját gyerekkel, és 4 unokával. Így nyugodtan kijelenthetem, hogy nagyon nehéz anya ( nő) nélkül gyereket nevelni. Tudod, a gyereken nincs kapcsoló, őt el kell látni mindennel, ami megilleti. Még azon túl is. Sztem járjál állatkertbe, vagy fogadj örökbe egy tigrist, amihez ha akarsz kimész, ha meg esik, akkor nem..

2012. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Mátyás3 ***** válasza:
Sok pár vár gyermekre, nemhinném neked odadnának egyet is egyedülállóként.
2012. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

ma 20:39

Pedig kiderült, hogy a kérdező férfi.

Akkor nem kérdezné hogy gond-e ha nincs nő (anya)

2012. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
de hány gyermek sínylődik intézetben, aki szeretne saját szobát, klassz ruhákat, és hogy ne egy legyen a sok közül hanem az valakinek az egyetlen. Ez azért csak növeli a beilleszkedési esélyeit később, mintha intézetes maradna nem?
2012. szept. 12. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!