Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok tanácsot, mi legyen a...

Adnátok tanácsot, mi legyen a lakással amíg külföldön vagyunk?

Figyelt kérdés

Az albérlet lenne az utolsó lehetőség.


Ami még van:

- eladni, de ez nem biztos hogy most megéri

- üresen hagyni

- rábízni az öcsémre, aki kicsit link, viszont a barátnője nagyon megbízható


Ti mit tennétek?


2012. szept. 13. 10:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

ma 10:53 vagyok

Ledobott szóval folytatom tovább. Szóval amikor kimentünk mi kiadtuk a lakásunkat egy fiatal párnak. Szimpatikusak, kedvesek voltak. Egy darabig rendesen fizettek, majd jöttek a gondok.Amikor hazamentünk nyaralni, jeleztem feléjük, hogy egyik nap megnézném a lakásomat. Nem akartak beengedni. Végül amikor bementem azt hittem elájulok. A lakást totál tönkre vágták. A szomszédok is panaszkodtak hogy állandóan buliztak. Szerződést bontottunk. Leléptek úgy hogy a több havi ki nem fizetett villany számlát én nekem kellett fizetni,

Na én azóta nem adom ki a lakásomat. Rendbe tettük, és lassan 4 éve üresen áll. Minden évben ha hazamegyünk 1-2 hétre mindig kitakarítok, rendbe rakom, és áll tovább üresen.

2012. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Szerintem add ki az öcsédnek,minimális árért.Hiába link majd a barátnője elintézi.Nyugi így te is nyugodt leszel hiszen rendbe tartják vigyáznak rá.
2012. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A lakáskiadás tényleg nem jó buli itthon. Meggondolandó az eladás, és az árával be lehet szállni valami megbízható vállalkozásba, ami visszahozza az eladásból esetleg származó veszteséget.
2012. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!

Azért mondom, a lakást bízd a tesóra, nem feltétlenül kell, hogy beleköltözzön, csak abban egyezzetek meg, amennyiben mégis használja, akkor a rezsiszámlát, és az esetlegesen tönkrement belső berendezési tárgyak cseréjének költségét állja.

Mondd meg neki, hogy tőled akár ki is adhatja, de figyeljen oda, hogy a lakásban minden rendben legyen, különben ő viszi el a balhét!

2012. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Az ilyen albérletbe kiadtam-károsodtam-típusú válaszolóknak üzenem:


Ha kötnétek bérleti szerződést, netán legálisan adnátok ki, és adóznátok rá, számon lehetne rajtuk kérni a kárt és a számlát is (h máshogy nem, bírósági üggyel, behajtással). Aki nem így tesz, az az önhibájából károsodik...


A kérdezőnek azt javaslom, hogy adja ki az öcsinek, annak a fejében, hogy a rezsit fizeti és vigyáz a lakásra, vagy ha az öcsi nem elég megbízható, akkor albérletbe (mint már említettem, csak legálisan különben nagy károd lehet belőle). Ha tartósan külföldön szeretnétek maradni, akkor pedig adjátok el.

2012. szept. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

pontosan! hivatalos szerződést kell kötni,és jól megválogatni kinek adjátok ki. legjobb a kisgyerekes házaspár,vagy kisgyerekes anyuka. mi fiataloknak,fiatal párnak,nagyobb gyerekesnek,állatosnak nem adtuk volna ki. végül kivette egy elvált anyukma 3 picivel. leinformáltuk,apa rendesen fizet,plusz segítik a szülők,plusz melózik,plusz az egyéb dolgok amiket kap.

számlákat mi kezeljük,ő kap egy összeget,és kifizeti. ha külföldön vagytok,akkor kell valaki aki megbízható és intézi az anyagiakat. vagyis összeszedi a számlákat,beszedi a pénzt és elutalja nektek


üresen semmiképp se hagynám,mert akkor is van költség.


öcsinek se adnám oda ha link,mi van ha nem fizetik a rezsit?


ha albi nem akkor én eladnám,pénzt meg lekötném

2012. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Bérleti díjat nem kérnék az öcsémtől, tudom milyen szar most fiatalként elindulni az életben.


Beszéltem apukámmal, mondta hogy írjunk szerződést és ő kezeskedik a számlák miatt, de ezt nem mondjuk el az öcsémnek. A bérleti díjjal kapcsolatban úgy egyeztünk meg hogy mégis kérek, de félreteszem és ha nem kell, akkor visszaadom nekik. Havi 20-at kérek tőlük.


Hétvégén beszélek velük, remélem elfogadják.

2012. szept. 13. 16:01
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem jó döntés. A lakást biztonságban tudhatod, mert a tesód csak nem fogja szétlopkodni. A papa ha odafigyel a számlákra, akkor pedig már biztonságban tudhatod magad.

Tetszik ez a havi bérleti díj félrerakva, és ha lehet, egyösszegben vissza-adva nekik! Jól döntöttetek!

2012. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

ma 12:37-nek

Mivel nekem üzentél így válaszolok rá.

Miért hiszed hogy nem törvényes úton csináltuk a lakás kiadását??

Csak hogy tudd. Volt bérleti szerződés. 1 éves szerződést írtunk alá. Adóztunk utána becsületesen. Sőt záradékba benne volt, hogy a lakás felújítása rájuk szorul ha ők tették tönkre. Ennek a szerződésnek köszönhetően, ki is tudtuk tenni őket a lakásból, hiszen az 1 év lejárt. Tönkre tették a lakást, felélték. Tapéta leszakítva, csillár eltörve, a szőnyeget mintha lehányták volna stb. 2 havi villannyal,és több havi kábel tévé tartozással mentek el. Bíróságra vittük az ügyet, hiszen a villanyt ki kellett fizetni ha nem akartuk, hogy kikössék. Ők kijelentették, hogy nincs se vagyonuk, se munkájuk, így semmit nem tudnak fizetni. A bíróságper 9 hónapig tartott. A pert megnyertük, de pénzt azóta sem láttunk..

Szóval mielőtt még kérdés helyet kioktatnál, felvilágosítalak hogy sokszor a törvényes szerződéssel is kitörölheti az ember a fenekét. Ha valaki nem akar fizetni, és ki is jelenti hogy nincs miből fizetni attól 10 év múlva sem kapod meg a pénzedet.

Én tanultam belőle, azóta inkább üresen hagyom a lakásomat, de nem adom ki.

üdv

2012. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"hogy nincs se vagyonuk, se munkájuk, így semmit nem tudnak fizetni"


Ilyen esetben akkor kell lekezdeniük törleszteni, amint valamelyikőjük is törvényes munkát szerez. Abban a pillanatban automatikusan levonódik a fizetésükből a tartozás.

2012. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!