Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok diplomás szülő miért nem...

Sok diplomás szülő miért nem nézi jó szemmel ha a gyerekük nem diplomással jön össze?

Figyelt kérdés
Nekem nincs diplomám igaz de cserében 3 olyan szakmám van amivel bármikor eltudok helyezkedni,beszélek idegen nyelvet is,jó rálátásom van a világra és elég sok mindenhez értek és elég sok mindent meg csinálok.Jól is keresek a szakmámmal amivel itthon vagy külföldön bármikor eltudok helyezkedni!Volt egy nagy szerelmem még 6 évvel ezelött,de a lány egyetemre járt,jó megvoltunk és jól működött köztünk a dolog,de a szülei bemocskoltak engem elötte és ott tettek keresztbe nekünk ahol csak tudtak.Tudom hogy azért mert diplomás pasit akartak neki,meg is kapta a diplomás pasit.De 1 évvel ezelött találkoztunk és elmondta hogy soha senkivel nem volt ilyen jó,és ezt minden téren érti.Azt mondta már nagyon bánja hogy akkor nem engem választott és hogy ennyire senkit nem szeretett.Most ehelyett van egy diplomás pasija akivel nem érzi jól magát,mert szíve mélyén tudja hogy én voltam neki az igazi.A lényeg nem is a mi sztorink ezt csak mellékesként írtam le ide,mert sokszor hallottam már magamon kívűl még ilyen sztorikat hogy szülő ellenezte a kapcsolatot vagy minden meg is tett azért hogy vége legyen a kapcsolatnak.
2012. szept. 13. 11:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Ilyenek a tipikus buta szülők, akikre akár egy egész egyetemet rájuk lehetne építeni, akkor sem látnának ki a kocka szerű látásmódból. De nem kell diplomás szülőkig menni, elég az, ha a nem diplomás szülők is diplomás párt várnak el a diplomás gyerekük mellé, vagy ami a legjobb: diplomást szánnak a nem diplomás gyereküknek, ...

Ez olyan társadalmilag "elfogadott" dolog, nem tudsz változtatni rajta.

Én diplomás vagyok, férjem idén diplomázik, de ne tudd meg, mi volt anyámék részéről anno, ... mi az, hogy nem diplomás? Azóta persze puszipacsi van, amióta tudják, hogy jön a diploma félév. Gusztustalan az ilyen. Attól, hogy valakinek diplomája van, semmitől sem különb attól, akinek x szakmája van, mert lassan már az utóbb említett hamarabb megél ebben az országban mint akinek van egy diplomája.

Hidd el, az élet téged igazol, nincs késő még, hogy esetleg valamikor újra egymásra találjatok. Sok sikert!

2012. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
Kíváncsi lennék, hogy a kedves szülőknek milyen diplomájuk van, mert nekem pl. az a kedvencem, amikor valaki egy tanítói, vagy művszerves, vagy még gagyibb diplomától van úgy oda meg vissza.
2012. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Próbáljatok meg összejönni!
2012. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak kifogás?

Anyósom diplomás, még középiskolás voltam, (a fia is) mikor összejöttünk, és ez volt a kifogása, hogy a leendő diplomás fia mellé nem kell egy szürkeegér, biztos nem, lesz pénzem egyetemre, mint nekik. A vége az lett, hogy a fia azt mondta középsuli után, elég volt, ő melózni akar, én pedig meló mellett elmentem egyetemre, és diplomát szereztem.

Na, innentől lehetne happy end, csakhogy még jobban le lettem nézve (dacból?) szóval semmi nem lett jobb.

2012. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Még nem késő! Próbáld meg visszahódítani.:)


Nekünk a régi lakhelyünkön voltak ilyenek a szomszédaink.

A nő addig nem köszönt anyumnak, míg ki nem derült, hogy anya jogász. Tanárképző főiskolát végzett, de közösségi oldalon iskolának a Képzőművészeti Egyetemet adta meg.:)

Van egy lányuk, 30 éves, szegényt nem engedik el sehová, ők akarnak neki párt választani-kizárólag diplomás jöhet szóba. Beteges.

2012. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer én is megkaptam anyósjelölttől, amikor az iskoláról volt szó, meg hogy tovább kéne tanulnom, hogy " nem is értem, hogy az ilyen okos, intelligens fiatalemberek hogyan jöhettek össze ilyen jöttmentekkel" Aztán hozzá tette, hogy persze nem rám gondol, csak általánosságba beszél. Aha, akkor kellett volna jól alárúgnom, de nem tettem :D
2012. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

ma 11:34



Már mi is gondoltunk rá,vagy is akkorban felvetődött a gondolat.De bennem még mindig ott van az a kis tüske,és nem hiszem hogy másképpen néznének rám a szülei most,ugyan úgy ahogy akkor.Szóval nem tudom.Jó nem sülne ki belőle az biztos már ha a szüleit nézzük.Én tudom a képességeimet és tudom magamról hogy eléggé tágan látom a világot és tényleg sok mindenhez értek és sok mindent kipróbáltam már az életben és tudom hogy én a bárhol megélek és mindig volt pénzem!De ez a tudat akkor is ott lenne bennem hogy valamilyen szinten a szülei lenéznek engem.

2012. szept. 13. 11:47
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a nagymamám problémázik azon, hogy nekem diplomám van, a páromnak meg 8 általánosa. Mert hogy ő megőrült volna, hogy a papa nem lett volna intelligens, és nem tudott volna vele beszélgetni. De az intelligenciát nem diplomával osztogatják, és hiába mondom neki, hogy páromnak azért nincs több iskolája, mert a családi körülmények nem tették lehetővé. Kb. meg sem hallja. Pedig volt 5 évig egy diplomás párom. Vele fele annyit nem beszélgettem, és hát az érzelmi intelligenciája a béka segge alatt volt. Ezzel szemben a 8 általánosos páromban igazi társra találtam. Akkor hogy is van ez?
2012. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Én felnőtteket tanítok, és azt látom, hogy - elnézést, ha valakit megsértenék, tisztelet a kivételnek - bármelyik hülye tud diplomát szerezni, gyakorlatilag csak pénz, vagy jobb esetben magolás kérdése.

Nem intelligencifüggő! Érettségi után a messze legintelligensebb osztálytársam nem jelentkezett továbbtanulni. Évekkel később elvégzett valamit, muszájból, mert a munkahelye megkövetelte, de neki más dolgok voltak fontosabbak, nem a papír.

Rengeteg diploma nélküli, de átlagon felüli intelligenciájú, szakmájában sikeres embert ismerek.

A "diplomahalmozók" meg sokszor élhetetlenek, a szülők pénzén tanulgatnak, és a diplomáik megszerzése után képtelenek a saját lábukra állni, megélni.


A lány meg lehet, hogy most már bánja a dolgot, de akkor inkább hagyta telebeszélni a fejét. Így járt. Te meg találsz olyat majd, aki értékel!

2012. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

A szülők lehetnek rosszindulatúak, ez igaz. A volt barátom szintén csak szakmunkással rendelkezett, én meg egyetemre jártam akkoriban (ennek már jópár éve), persze, nem tetszett a szüleimnek. De azt is hozzá kell tennem, hogy nem emiatt szakítottam az akkori barátommal, mert a szülők véleményénél sokkal fontosabb volt ő nekem!

Ha ez a volt barátnődre nem igaz, szerintem ne bánd a dolgot. Lehet, hogy most azt mondja, te voltál az igazi, de akkor miért hallgatott a szüleire? Szerintem ez nem így működik. Ha valakit igazán szeretünk, amellett kiállunk, még a saját szüleink ellen is.

2012. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!